Skocz do zawartości

Zestaw PC: do 2000


yarosh

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

stanąłem przed koniecznościa wymiany sprzętu, który co prawda służy jeszcze dzielnie, ale dostaje już ciężkiej zadyszki obecnie pracuję na athlonie 64 3000+ geforce 7300 gs i 2GB ramu, więc już najwyższy czas na niego, szczególnie, ze przy win7 trochę ciężej mieli niż przy xpku.

Reasumujac w sklepach zaproponowali mi takie 2 zestawy:

 

1.

proc i5-2400 3.1 Ghz LGA 1155

płyta AsRock H61iCAFE LGA1155 chipset Intel H61

grafika Palit GeForce GTS 450 1024 MB DDR5/128bit

ram 8 lub 16 GB goodram 1333 Mhz

obudowa coolemaster elite 335 lub 330

zasilacz Qoltec Tornado 565WATX z PFC lub MODECOM HEDY 600W

[1899zł]

 

2.

proc Phenom II x6 1090T

płyta gigabyte GA-M52LT-D3 nforce 520LE Socket AM3 rczej zmienię na

Płyta Główna: ASRock P67 PRO3 B3

grafika Palit GeForce CUDA GTS 450 1024 MB DDR5/128bit

ram 8 lub 16 GB goodram 1333 Mhz

obudowa coolemaster elite 335 lub 330

zasilacz Qoltec Tornado 565WATX z PFC lub MODECOM HEDY 600W

[1850 zł]

 

z uwagi na to, że głównie będzie służył jako platforma pod 2D i photosklep to chciałem żeby był na intelu stąd mój wybór padł na i52400, który jest chyba dość opłacalnym wyborem w takiej cenie, nie wiem czy zyskałbym na 6 rdzeniach w phenomie z uwago na toze renderingiem za bardzo nie zamieżam się zajmować, ale szczerze nie znam się na tym w skrócie najbardziej zalezy mi na stabilności i kompatybilności z photoshopem, póżniej jak czas pozwoli to może dojdzie trochę sculptingu i low poly przy okazji

 

Pozdrawiam

Jarek

Edytowane przez yarosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Photoshop to aplikacja bazująca na obliczeniach procesora głównie i wykorzystująca wszystkie jego rdzenie. Phenom oferuje ich 6 oraz przyśpieszenie 3 z nich do wyższej częstotliwości.

Wybrałeś kartę graficzną 128 bitową, ciekawe połączenie z i5 i Phenomem, dość odważne i stratne. Drugi zestaw ma lepszą płytę główną... 16 GB Ramu (Po co? )...

 

Ja wybrałbym inaczej niż Ty. Pozdrowionka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałbym inaczej niż Ty. Pozdrowionka...

 

czyli jak ? jeszcze nie złożone zamówienie szczerze mówiąc się nie znam za bardzo na tym i dlatego tu napisałem, trochę się porozglądałem za pomocą google i jakoś mi coś takiego wyszło

karta po prostu budżetowa więc nie ma szału jakby nie patrzeć właśnie mi na procku mi zalezy i sporej ilości ramu jeśli 16 GB to za dużo to pozostanę przy 8GB wstępnie i tak tyle będzie bo budżet mam ograniczony do tych 2 tyś. +- 100 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 GB w tym sensie za dużo, że tak złożonej animacji nie stworzysz aby były wykorzystane. Ba, nie wiem czy kiedykolwiek użyte będzie więcej niż 8 w powyższych zestawach. Ja wiem, że ta liczba przyciąga wzrok, jednak nie da wzrostu możliwości. Dlaczego Phenom, 6 rdzeni, każdy z nich na podstawie silniejszy niż w i5. Lepsza płytka główna i szersza droga rozbudowy w przyszłości... Jeśli to nie zestawek do gier, to procesor z jądrem Thubana da Ci więcej możliwości. I zamiast 16 GB, zerknij na wzrost częstotliwości tych 8 lub lepsze ( krótsze czasy dostępu ) CL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zlezy chyba jeszcze jakie programy miałbym równolegle otwarte i na jakiej rozdzielczości pliku bym pracował (wielkoformatowe np.),

co do rozbudowy to za te kilka lat mam nadzieję że będzie mnie stać na konkretną wymianę sprzętu poza tym wtedy już chyba będą zupełnie nowe procki i podstawka odejdzie w zapomnienie,

co do częstotliwości ramu to chyba ma większe znaczenie w grach a za bardzo pod tym kątem nie patrzę.

na obecnym sprzęcie już format a4 w 300 Dpi potrafi ostro zamulić kompa (myśe że ma to coś wspólnego z ramem) tak samo jak coś bardziej skomplikowanego w wektorach + iles tam warstw,

jesli ta karta graficzna jest nieadekwatna do zestawu może polecisz mi coś innego ?

a co powiesz o tej drugiej płycie w zestawie na intelu

adobe poleca chyba intela ze względu na wsparcie sprzętowe ssd czy jak to się nazywa?

reasumując Twym zdaniem lepszy wybór to ten phenom ? ogólnie jak przeglądałem testy to ten i5 był minimalnie lepszy od tego phenoma (bez kręcenia) o jakieś 2-3 punkty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam, 8gb styknie. Przy takim procesorze to nikt normalny nie tworzyłby grafik po 4gb ;) poza tym programy do 2d tez maja instancje wiec nie trzeba miec otwartych plikow po milion warstw. Moze dasz rade wciagnac i5 z odblokowanym mnożnikiem- zawsze to 15-20% darmowej mocy - nawet na boxie pjdzie bez dodatkowych kosztów.

 

co do 300dpi - to juz nie do konca ram - ramu styknie ale procek sie liczy. na Twoim miejsci bym wycisnął max kasy na i7 2600k kartę wsadził byle jaką i tak da rade, obudowę zrobił ze skrzynki na piwo, bo procek jest najważniejszy.

Edytowane przez olaf
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje w sklepie komputerowym, jednym z największych w PL. O ile pamiętam podobne zestawy były już składane i testowane. Gry, i5, obróbki, Phenom. Nie zerkaj na testy samych procesorów, bo wypadnie tam lepiej i5, dziwne, by było inaczej. W tym konkretnym wypadku, Amd będzie skuteczniejszy. A co do częstotliwości, faktycznie, myślę o jednym, piszę o drugim ;)

 

Złożyłbym wszystko w jedno zdanie. Phenom lepszy bo chcesz obrabiać ( nadrobi cachem ), do każdej innej czynności lepszy będzie i5 na Sandy.

 

Co do karty, to najsłabsza z serii DDR5 ( http://benchit.pl/karty+graficzne/NVIDIA/GeForce/GTS+450/-/1024 ), proponuje 6790. Może w testach nie odstaje sporo, ale przepustowość pamięci nie będzie Cię ograniczać.

 

To sugestia jedynie :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co i5-2500K spróbowac wsadzić ?

co do grafik ok. 2GB zdażyło mi ise kiedyś robić coś takiego na starym prescottcie 1gb ramu 100/70 cm 200 dpi ok. i dosyć nieprzyjemnie się działo xD

oki to 8Gb tak asekuracyjnie z tym ramem nie mam ciśnienia na ilość zalezy mi na stabilności cichym kompie i większym komforcie w stosunku do teraz.

ten I5 2500 to ile stówkę droższy jest ?

a jak płyta główna taka ujdzie Płyta Główna: ASRock P67 PRO3 B3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakaś inna na tym chipsecie lub coś innego byś polecił?

w sumie troche zaczynam się zastanawiać nad tym phenomem xD

na i7 raczej nie starczy co najmniej z 2,5 tyś by trzeba pewnie co nie ?

ogólnie jesli masz ochotę w podanej przeze mnie cenie zestaw jakiś fajny przedstawić to się nie krępuj xD kwota max 2200 ale z wielkim bólem im blizej 2 tyś tym lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mam wolne więc konfiguracją całych zestawów to wolałbym się nie zajmować, narzeczona już kręci głową do mnie :D

 

Płytka Gigabyte wymieniona przy okazji Phenoma jest całkiem sympatyczna, a zmienić to nie zmienisz na tą niżej, bo podstawka procesora chyba tam jest 1155. Czy się mylę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak bez twardziela i napędu optycznego

czyli ram proc płyta grafa zasilacz obudow apotrzebne są

 

pomyliłem się w edycji tamta płytka do i5

 

aha i nie pali mi się tak bardzo mam nadziję że pieniążki będę miał w następnym tygodniu więc i tak zbieram informacje i tak bardzo mi rozjaśniłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrz zrozumiałeś mnie XD napęd i twardziel mam reszta do wymiany ;]

nie wiem czy jakoś się nie zapętliłem xD

wybaczcie za mój delikatny bełkot ale trochę za mało snu za dużo kompa XD i w pracy i w pracy po pracy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię, że złożenie komputera z prockiem i7, wymienioną przez Ciebie kartą i 8 GB ramu + rzeczy, których jak mówisz wymieniać nie musisz, wyjdzie około 2 tys - 2.2 tysiąca.

 

I masz wszystko nowiutkie, aż pachnie w pokoju :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jesli mógłbyś mi wypisać jakiś zestaw w tej cenie pod i7 sandy to będę bardzo wdzięczny,

czyli potrzebuję: procesora, płyty głównej 8GB ramu jakiejś taniej/w miarę rozsądnej karty graficznej, zasilacza i obudowy.

bo jesli pod phenoma to ten zestaw z początku postu bedzie lepszy od i5 sandy bridge ? chyba, że tez mógłbyś coś troszkę lepszego jeszcze zobaczyć w tej cenie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mogę podawać linki z allegro czy też nie.

W każdym bądź razie, komputerki -> i7 -> 2600k i 8 GB wybierasz. Piszesz do nich o wyjęcie dysku oraz napędu i jaki koszt...

 

W naszym sklepie niestety wychodzi to drożej, zestawy kompletne są tańsze z racji masowości wysyłki itd.

Edytowane przez AmorCustodia
Coś chciałem dodać :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xD no wiesz i tak będe pewnie cisnął gości w swej mieścinie jakby co,

w sumie najbardziej mi zależy na jakimś konkretnym modelu płyty głównej która by mi się zmieściła w tym przedziale cenowym

bo jak na procek z 1 tyś, na ram z 270, karta za 300, zasilacz niewiem 150 i buda 130 to zostaje trochę za mało na płytę główną xD, a nie chce ładować takiego procka na płytę za 400 zł ciężko pewnie sie coś znajdzie co nie ? tak samo z zasilaczem, w tym przedziale cenowym trochę ciężko na i7 coś złożyć chyba że sprzedający mają lepszy dostęp do sprzętu i lepsze ceny xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taktowania procesora. 2600k jest fajniejszy i ma odblokowany mnożnik... Xeon, to też i7, tylko w technologi 45 nm, w tym zestawie fabrycznie podkręcony.

 

Drugi zestaw podałem chyba z 4 GB ramu, ale mogą wyjąć pewnie dysk i napęd i włożyć kolejne 4 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna GIGABYTE GA-P67A-UD3-B3

P67, DDR3, 2x PCI-E 16x, RAID, S-1155

459 zł

 

Procesor INTEL CORE i7 2600K

3.40 GHz BOX, VGA, s-1155 ( BX80623I72600K )

1059 zł

 

8gb ram

270 zł

 

Cooler Master Elite 370 (RC-370-KKN1)

150

 

ModeCom Hedy 600W

160zł

 

razem

2100

 

mam gdzieś w domu na półce geforca 7600GS na początek chyba styknie ?

jesli taki zestaw może być to dajcie znać, jesli nie to postaram się złożyć coś na i5-2500K chyba, że bardzo mnie przekonacie do phenoma xD

aha jeszcze 100 została więc może lepsza plyta główna (proszę o sugestie) chyba że chłodzenie insze wstawić - raczej nie będę kręcił

Pozdr

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie wszystko oki zasiłka też może być ?

grafa powinna dać radę na start niestety to wersja z pasywnym chłodzeniem

mam nadzieję że buda jest przewiewna wystarczająca i dość cicha xD bo kiedyś miałem prescotta i wył jak wiertarka i grzał się do 75 stopni

teraz raczej nie ma takiej opcji co nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

udało mi się zwiększyc limit cenowy do ok. 2500 zł więc może doradzicie jakąś grafikę ewentualnie lepszą płytę główną, ogólnie do zestawu ma dołączyc jakas karta graficzna

czyli jest to

 

Płyta główna GIGABYTE GA-P67A-UD3-B3

P67, DDR3, 2x PCI-E 16x, RAID, S-1155

459 zł

 

Procesor INTEL CORE i7 2600K

3.40 GHz BOX, VGA, s-1155 ( BX80623I72600K )

1059 zł

 

8gb ram

270 zł

 

Cooler Master Elite 370 (RC-370-KKN1)

150zł

lub

SilentiumPC Brutus 410 Pure Black

137 zł

 

ModeCom Hedy 600W nie wiem czy nie lepszy taki będzie? Chieftec CTG-500-80P 500W 169 zł

160zł

 

razem

2100

 

i do tego jakąś grafikę do 500 zł

 

http://allegro.pl/amd-radeon-club3d-hd6790-1gb-256bit-ddr5-840-4200-i1596644407.html

 

http://allegro.pl/gainward-geforce-gtx-550ti-1024mb-ddr5-192b-900mhz-i1596809623.html

 

Palit GeForce GTX460 768MB DDR5 192bit PCI-E (NE5X46E0FHD79)

 

http://allegro.pl/x-kom-pl-sapphire-radeon-hd5830-1gb-256bit-xtreme-i1596617587.html

Edytowane przez yarosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności