Skocz do zawartości

Asus Xonar Vs Creative Xi-Fi...


AmorCustodia

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie pewnie dla wielu banalne a odpowiedzi przydadzą się nie tylko mi.

 

Problem polega na tym, że zamierzam zaopatrzyć się w głośniki Logitecha 5500.

logitech_z5500.jpg

 

Którą z wymienionych wyżej kart zakupić aby dźwięk był maksymalnie "fajny".

Chce by zawsze grał cały zestaw, nie tylko dwa głośniczki. Muzyka, nie musi być głośna, zależy mi na czystym dźwięku.

 

Proszę o sugestie kart dźwiękowych z normalnej pułki cenowej :P

Pozdrawiam

 

---

Dodam jeszcze, że nie korzystałem wcześniej z kart innych niż Creativa. Ba... Nie wiedziałem, że takowe są o.0.

Edytowane przez AmorCustodia
Dodatkowe informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jaką masz płyte główną? Nowe mobo pod i7 mają dobre dzwiękówki zintegrowane. Po podpięciu Xonara D2/PM nie widzę różnicy pomiędzy nim a integrą na Gigabyte P67A-UD7.

 

Jak masz miejsce w pokoju na postawienie kolumn podłogowych to zamiast satelitarnych "pierdziawek" polecam Microlab Solo7C. Wbrew pozorom nie brakuje im basu, ale bardzo ważna jest lokalizacja kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to takie satelitarne "pierdziawki" to bym polemizował :D

Płytka z Realteciem na czele ( Klik ) nie ogarnie tego zestawu. Mam zestawik Logitecha X230 na drugim komputerze i była mała tragedia bez dźwiękówki.

 

Ogólnie zależy mi na opiniach ludzi, którzy posiadają kartę Asusa i co o Niej myślą. Chętnie też poczytam co do Niej podpięli... To samo XiFi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprecyzować do czego potrzebujesz takiego zestawu. Do gier i filmów chyba lepiej głośniki przestrzenne np. takie jak właśnie wybrałeś 5+1. Do słuchania muzyki jeśli masz mały pokój i słuchasz tylko siedząć przy kompie 2+1 lub stereo bez suba ale stawiane na stole. Jak masz większe pomieszczenie i zalezy Ci na tym by dźwięk wypełniał je a nie był kierunkowy to tylko duże kolumny podłogowe. Ludzie którzy intersuja się tematem muzyki będą Ci zawsze odradzać małe satelity z dużym subem.

 

Ja słucham tylko muzyki na Xonar D2/PM + Microlab Solo7C i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw będzie do wszystkiego w sporym pomieszczeniu. Lubię posłuchać muzyki głośno, czysto brzmiącej. Poza tym w dużej mierze stawiam na widowiskowość zakupu.

 

W każdym bądź razie, zostawmy temat głośników. Ciekawi mnie jedynie karta dźwiękowa. Która ma więcej możliwości, lepiej rozbija stereo na 5.1. Lepiej radzi sobie z grami, filmami, muzyką itp...

 

A głośniki fajne, pomyśle o nich do drugiego pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raggy2k4

jaki jest sens zakupu karty dźwiękowej pod 5500?

Nie kupuj żadnej karty... to kasa wyrzucona w błoto

wystarczy Ci integra... na 5500 nie usłyszysz żadnej różnicy.

5500 jest wyposażony w wejście optyczne

Zakup lepszej karty ma tylko uzasadnienie przy wysyłaniu sygnału analogiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności