Skocz do zawartości

Zestaw PC: do 1000 zł


groch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Przychodzę z takim niemałym problemem do Was, a mianowicie mam dylemat polegający na wyborze zestawu pomiędzy AMD a Intelem. Jak dotychczas wszędzie na forach, czy też czytając artykuły, testy itp. pisali, że AMD najlepiej nadaje się do gier, a w połączeniu z Radeonem, to już w ogóle najlepszy zestaw. Natomiast wczoraj spotkałem się z dwoma znajomymi, którzy twierdzili, że AMD ma tendencję do przegrzewania się, a najlepszy jest Intel.

 

Po zorientowaniu się w kosztach obu zestawów wyszło, że za Intela zapłaciłbym więcej i miałbym o 2,8 Ghz mniej niż z AMD.

 

Spis wygląda tak (bez kosztów przesyłki):

 

Intel:

 

Procesor - Intel Core 2 Quad Q8300 (4x 2,5 GHz) - 475 zł

Płyta główna - Asus P5G41C-M LX (max 8 GB) - 162 zł

Grafika - GeForce GT430 (1 GB) - 168 zł

Pamięć - Transcend 4 GB (PC10600 1333MHz) - 123 zł

Dysk twardy - Western Digital WD2500AAKS (250 GB) - 99 zł

Obudowa - ModeCom LOGIC B22 (zasilacz 600 W) - 188 zł

 

Razem - 1215 zł

 

AMD:

 

Procesor - AMD Phenom II X4 955 Quad Core (4x 3,2 GHz) - 357 zł

Płyta główna - MSI 880GM-E41 (max 16 GB) - 205 zł

Grafika - Sapphire Radeon HD5570 (1 GB) - 200 zł // Znacie może jakieś tańsze z obsłgugą DX 11 i Pixel Shaderem 5.0?

Pamięć - Transcend 4 GB (PC10600 1333MHz) - 123 zł

Dysk twardy - Western Digital WD2500AAKS (250 GB) - 99 zł

Obudowa - ModeCom LOGIC B22 (zasilacz 600 W) - 188 zł

 

Razem - 1172 zł

 

Tak to właśnie wygląda, co o tym myślicie? Jakie macie zdanie na temat AMD i Intela? Jakieś doświadczenia?

 

EDIT1: w zestawie Intela zmieniłem grafikę na GeForce GT430, bo poprzednia nie obsługiwała DX 11.

 

EDIT2: pomyślałem, że zmienię też płytę główną w zestawie AMD z >tej na >tą.

 

EDIT3: zasilacz 450 W też raczej nie wystarczy, więc obudowę zmieniam z >tej na >tą.

Edytowane przez groch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie jestem fachowcem od sprzętu ale poszukaj na innych forach co piszą o płytach głównych. Raz tylko kupiłem tanią płytę główną ASUSA i żałowałem tego niemiłosiernie. Ciągłe reklamacje a oni nawet nie chcieli wymienić na nową takiej taniochy. Czekali tylko aż gwarancja się skończy. Płyta dla mnie to podstawa a nie wymienny gadżet.

Co do przegrzewania się procków to jak ich nie podkręcasz to nie ma się co przegrzać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fachowcem od sprzętu ale poszukaj na innych forach co piszą o płytach głównych. Raz tylko kupiłem tanią płytę główną ASUSA i żałowałem tego niemiłosiernie. Ciągłe reklamacje a oni nawet nie chcieli wymienić na nową takiej taniochy. Czekali tylko aż gwarancja się skończy. Płyta dla mnie to podstawa a nie wymienny gadżet.

Co do przegrzewania się procków to jak ich nie podkręcasz to nie ma się co przegrzać.

 

Czytałem tutaj na forum, że właśnie to płyta główna jest najważniejsza i na niej nie powinno się oszczędzać. No nic, dzięki, rzucę okiem na inne płytki. Jeszcze znajomy mi napisał, że zasilacz 450 W nie wystarczy, więc to też pewnie będę musiał zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zasilaczem to jest tak, że mam 2 zestawy. Pierwszy to Q6600 i grafika GeForce 250. Moje maksymalne zużycie prądu (badane odpowiednim urządzeniem) pokazało mi 280 Wat pracując na 3dsmax (renderując) lub wykorzystująć RT w Vray. W przypadku photoshopa było mniej. Spodobało mi się jak zobaczyłem, że pociągnięcie pędzlem kosztuje mnie 60 Watów dodatkowo. Zasilacz 510 W BeQuiet. Jest tam jeszcze 3 dyski i dvd. Jest bardzo cichy a nawet nie pamiętam już ile lat temu go kupiłem więc polecam. Gry leciały na nim bardzo dobrze. Nie grzeje się bo mam dobrze wentylowaną obudowę z cichymi wentylatorami.

Drugi zestaw na 2 xeonach zasilacz 1000 W intela (bo to serwer intelowski), grafika Ati 4850, 3 dyski i dvd. Maxymalny pobór prądu też przy 3ds i vray oraz PS 308 Watów. Wentylator głośny ale po roku już się przyzwyczaiłem do tego.

Nie wiem jedynie jak to wychodzi podczas grania bo ten do tego nie służy.

Nie podkręcałem nigdy zestawów i działa to wszystko bardzo dobrze.

Jak widzisz w moi przypadku mam spory zasób niewykorzystanej mocy. Najważniejsze jednak, że napięcie na końcówkach mam zawsze bardzo dobre nie zależnie ile urządzeń podepnę ponieważ lepszy zasilacz zapewnia to lepiej niż te tanie. Nie ma żadnych skoków więc i reszta zasilanych urządzeń nie cierpi, nie wiesza komputera itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz 510 W BeQuiet.

 

Uuuaa... Ceny tych zasilaczy zaczynają się od 226 zł, więc niestety nie mogę sobie na niego pozwolić, ale dzięki mimo wszystko. A co do zużycia energii, to też słyszałem właśnie, że często najwyżej zużywa się około 50% mocy zasilacza przy dużym obciążeniu, ale też za mocnego brać nie można.

 

Zaktualizowałem nieco zestaw AMD:

 

Procesor - Procesor AMD Phenom II X4 955 Quad Core 3,2 GHz (AM3,125W) - 374 zł

Płyta główna - MSI 880GM-E41 AMD 880G Socket AM3 - 212 zł

Grafika - Sapphire Radeon HD5570 1GB DDR3/128b - 200 zł

Zasilacz - Tracer P4 Highlander 550W - 134 zł

Chłodzenie - Cooler Master RR-H101-30PK-RU - 57 zł

Pamięć - DDR3 Goodram 4GB PC1333 CL9 - 131 zł

 

Razem - 1108 zł :|

 

Jak widać procesor troszkę podrożał... Kurdę, a jeszcze obudowa z 5 dych. Dysk twardy na razie sobie odpuszczam, teraz mam 80 GB, będzie musiał mi wystarczyć do pewnego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten dysk to chociaż SATA jest? Bo jak nie to masz na płycie tylko jedno gniazdo IDE ATA więc wiesz czym to będzie groziło jeżli naped CD masz też pod to gniazdo.

 

Tak, mam dwa dyski SATA po 40 GB, więc jest ok. Rozumiem, że kable od SATA I, II jak i III są takie same? Bo właściwie nie orientuję się, czy mam I, czy może II, bo III raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, tak się zastanawiam, bo wszystko już zamówiłem, ale nie jestem pewien, czy wystarczy mi 550 W. Niby, jak czytam niektóre fora, gdzie sprzęt jest praktycznie ten sam, to ludzie piszą, że starczy spokojnie, a nawet zostanie jeszcze na podkręcenie, a sprawdzając tutaj wyszło mi, że potrzebuję 554 W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na podkrętke to IMO nie będzie. licząc sprawność zasilacza to może być na styk właśnie. Oczywiście przy pracy to mało prawdopodobne, że tego doświadczysz.

 

A tak tylko z tym podkręcaniem przytoczyłem, ale sam nie zamierzam, a używać będę do gier, prawdopodobnie grafiki 2d i 3d, no i do reszty normalnych pierdół. No nic, mocniejszego nie kupię, bo już mi nie starczy, zobaczymy jak to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o zasilaczach jeszcze czy rzeczywiście dają tyle co piszą. Tak jak pisałem wcześniej sa rzeczy ważne i ważniejsze w całym zestawie. Dla mnie najważniejsze to płyta, zasiłka i pamięć czyli to co ma pracować na 100% bez komplikacji. Reszta to wymienniki.

Zestaw mój znasz. Mam tam jeszcze 8 GB. 510 W starcza spokojnie wszystkie końcówki trzymaja stabilnie w nim ile bym nie podłączył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fachowcem od sprzętu ale poszukaj na innych forach co piszą o płytach głównych. Raz tylko kupiłem tanią płytę główną ASUSA i żałowałem tego niemiłosiernie. Ciągłe reklamacje a oni nawet nie chcieli wymienić na nową takiej taniochy. Czekali tylko aż gwarancja się skończy. .

 

Sprzedaję miesięcznie kilkadziesiąt zestawów na tanich płytach asusa i zwroty są zerowe, także nie ma się czego bać. Bałbym się Gigabyte, MSI i wynalazków w stylu ECS.

 

ASUSy, Foxconny to wg mnie najbardziej niezawodne z tanich płyt

 

Jeśli chodzi o zasilacz spokojnie wystarczy dobra 400-450W, którą można kupić za grosze na allegro (Fortron, Delta, Chieftec itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem raz jeszcze, dzięki bardzo wszystkim za pomoc, sprzęt już przyszedł, jednak troszkę głupio mi się przyznać, ale mam wątpliwości, co do montażu tego wszystkiego. Po pierwsze chłodzenie, które zakupiłem okazało się być przeznaczone do Intela, zresztą i tak by się nie zmieściło ze względu na zasilacz, który zabiera sporo miejsca. Ale to tak na marginesie. Druga sprawa, jest coś takiego, jak złącze zasilania na płycie głównej, jednak wygląda na to, że żaden z kabelków od zasilacza nie pasuje do niego:

 

zdjęcie złącza zasilania

 

zdjęcie kabli

 

zdjęcie całego ogółu

 

zdjęcie zasilacza i chłodzenia procesora - zasilacz nie jest za blisko chłodzenia?

 

Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

errr... to wyglada jakby ten zasilacz zupelnie zatkal mozliwosc wciagania powietrza przez wentylatorek coolera.

 

No właśnie jakoś tak dziwnie. :|

 

Najwyżej położę go gdzieś w puste miejsce obudowy, eh... Akurat dobrze, że obudowy nie kupiłem, tylko pożyczyłem od znajomego jakąś starszą. Tylko zastanawia mnie to chłodzenie, niby napisane jest w instrukcji, że do Intela, ale może jakoś da się zaczepić, żebym nie musiał tego zwracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=61208 powinieneś mieć w zestawie system montażu dla socketu am3 .

 

A, faktycznie, zaraz sprawdzę, może coś pominąłem.

 

Jest! Dzięki wielkie, nie doczytałem instrukcji do końca.

 

edit: jeszcze pozostaje problem z tym kablem, którego mi brakuje w zasilaczu (to złącze na płycie głównej z tymi czterema dziurkami).

Edytowane przez groch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położysz zasilanie w puste miejsce? Bosko:)

Kup obudowę, której zasilacz mocowany jest na dole. Mój Antec Three Hundred ma tak mocowany i sobie chwalę. Problem tylko w środkach jakie Ci zostały na ten cel. Może znajdziesz coś taniego.

 

Aha możesz też kupić wysoką obudowę to i luz się pojawi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Położysz zasilanie w puste miejsce? Bosko:)

Kup obudowę, której zasilacz mocowany jest na dole. Mój Antec Three Hundred ma tak mocowany i sobie chwalę. Problem tylko w środkach jakie Ci zostały na ten cel. Może znajdziesz coś taniego.

 

Aha możesz też kupić wysoką obudowę to i luz się pojawi;)

 

To już trzeba będzie się przejechać na giełdę któregoś razu, tam się rozejrzę za jakąś. ;o

 

edit1: czy z tym złączem zasilania, to może być wina tego, że płyta główna to mATX, a zasilacz ATX?

 

edit2: chyba już znalazłem, jeden z tych kabli od zasilacza można podzielić na dwa, z tym że są różnie podpisane, jeden to TKG, a drugi TUV:

 

edit3: a, dobra, tylko jeden z nich pasuje (TUV). :D

 

p1020381y.jpg

 

p1020386n.jpg

Edytowane przez groch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz ja, wszystko już zamontowane, system zainstalowany, jest jednak problem innego rodzaju. Po zainstalowaniu sterowników do wacom'a bamboo pojawiło się parę rzeczy, których wcześniej nie miałem...

 

Z boku ekranu, podczas gdy używam tabletu pojawia się aplikacja do pisania (czego nie instalowałem, nawet nie było nigdzie żadnego wyboru, żebym mógł to przez przypadek zainstalować):

 

42963509.jpg

 

po wysunięciu (i tu następna sprawa - przy kliknięciu pojawia się kółeczko, to powyżej):

 

96048662.jpg

 

klikając prawym pojawia się niebiesko kółko:

 

98149977.jpg

 

warto też dodać, że przy każdym kliknięciu kursor "skacze" (przycina się na sekundkę).

 

Wiecie może co to może być i jak to odinstalować/usunąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sa usługi wsarcia dla narzędzia typu tablet - klawiatura i zaznaczanie pozycji. Da sie wyłączyc w zdaje się Ułatwieniach Dostępu i czymś tam dla komputera typu tablet.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sa usługi wsarcia dla narzędzia typu tablet - klawiatura i zaznaczanie pozycji. Da sie wyłączyc w zdaje się Ułatwieniach Dostępu i czymś tam dla komputera typu tablet.

 

Ok, dzięki bardzo, rzeczywiście da się wyłączyć. Pozostały jeszcze te kółka i zacinki podczas klikania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do obudowy może coś takiego ? SilentiumPC Brutus 410 Pure Black

137 zł

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/SilentiumPC_Brutus_410_Pure_Black_-_tanio_i_solidnie.-3815.html

 

wydaje się ok sam się zastanawiam czy takiej by nie wziąć

 

Wygląda bardzo ładnie, sporo miejsca i w końcu ten zasilacz na dole na miękkich podstawkach, super. Jak tylko znajdzie się jakiś pieniądz, to pomyślę nad nią, na razie jeszcze czeka mnie kupno klawiatury, dwóch wentylatorków i dysku twardego, bo w testach u mnie najgorzej wypada właśnie stary dysk twardy. Z czasem to się w końcu jakoś poskłada. Ale obudowa ogółem bardzo fajna, wyglądowo i funkcjonalnie, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności