Skocz do zawartości

[vRay] Crash przy wciśnięciu "Renderer"


GpS20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ...

 

Nie wiem czy to odpowiedni dział (jeżeli administracja uważa, że temat powinien widnieć gdzieś indziej to bardzo proszę o przeniesienie). Do rzeczy. Posiadam Maxa 2011 i vRay 2.0. Chciałem pobawić się (oraz przy okazji nauczyć podstaw) tą wtyczką poprzez różne tutoriale. Niestety za każdym razem gdy, używam w/w wtyczki i wciskam przycisk rendererowania wyskakuje mi błąd (gdzie mam opcję zapisania i wyjścia bądź nie zapisywania i też wyjścia) oraz oczywiście słynne raportowanie. Szukałem w googlach - i niestety był raz taki przypadek u kogoś tylko, że ten ktoś miał Vistę 64-bit i Maxa 9.0 z vRay'em 1.5. Temu komuś polecono zainstalowanie SP. Pomyślałem sobie, że może jest też jakiś SP do tej wersji którą ja posiadam. Jednak zawiodłem się. Wszystkie łatki są na 64-bitowe systemy operacyjne. Ja na nieszczęście mam Windows XP Pro SP3 32-Bit. Czy może jest ktoś kto może mi pomóc z moim problemem? Jeżeli tak to bardzo bym prosił o wskazówki.

 

Od razu podam konfigurację sprzętu, by rozwiać wątpliwości "słabizny":

 

RAM: 4 GB (tak - wiem, że 32-bit rozpoznaje max. 3,5)

CPU: C2D E8400 3.00 GHz

VGA: GeForce 9600 GT 512 MB

EPU: Corsair 750W

HDD: 1x 1TB, 2x 500GB

 

Więcej chyba nie trzeba ;)

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

wejdź w ustawieniach VRaya w zakładkę System. znajdź sekcję "Raycaster Params". zmniejsz wartość Max tree depth na 70 i spróbuj wyrenderować. jeśli znów się wysypie, zmniejsz jeszcze bardziej, jednocześnie zwiększając wartość Dynamic memory limit. rendering się wydłuży, ale przynajmniej max się nie wysypie. jeśli to nie zadziała to pisz, będziemy kombinować dalej

 

pozdrawiam

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wyjdę na kompletnego idiotę - lecz gdzie mam szukać ustawień VRay'a o których mówisz kolego @polka dot.

@SWRSC - podczas rendereringu wykres nie dochodzi nawet do 1/4 maximum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Poddaję się. Muszę ponownie poprosić o pomoc. Godzinę szukam "settings" w Render Setup i ślepy jestem chyba bo nie widzę żadnego takiego guzika, zakładki czy coś w tym stylu. Wiem, że napewno to pierdoła.

 

EDIT:

 

Miałem rację - to pierdoła. Znalazłem opcję, ustawiłem jak mi kolega @polka dot kazał i działa :) Dzięki za pomoc wszystkim.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez GpS20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności