Skocz do zawartości

Tania dobra nyszka do 3D i innych.


Zernat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym was prosić o pomoc w doborze myszki. Mój budżet to jakieś 70 - 80 zł ostatecznie jak jest coś fajnego a droższe o parę zł to też chętnie obejrzę. Jestem praworęczny, mam podkładkę pod myszkę materiałową (chciałbym jej nie zmieniać bo jest fajna z podkładką żelową :P ). Będzie ona do grafiki 3D w 3ds maxie 2011 ale też do jakichś strzelanek i innych. Najlepiej jakby była bezprzewodowa ale ładowana kablem USB, a jeżeli nie ma takich wypasów za mój budżet to wolałbym przewodową.

 

Oczekuję aby ta myszka była dobra, fajna no i precyzyjna. Obecnie mam kulkową myszkę i zdarza jej się czasem "stanąć" albo rysować w prostej linii zamiast lekko krzywo.

 

Wymagam ( co najmniej :P)prawego i lewego przycisku myszy ( :D ) no i jednego bocznego przycisku do przesuwania kamery. No i dwa kółeczka na górze do przybliżania i oddalania precyzyjnego i szybkiego.

 

Mam nadzieję że komuś chciało się to przeczytać i ktoś zechce mi pomóc ^^

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Edytowane przez Zernat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Spróbuj a4tech X7. Ma regulowaną przyciskiem rozdzielczość ( od 400 do 3600 dpi ). Bardzo przyjemnie leży w dłoni i ma całą masę przycisków. Jest bardzo precyzyjna.

 

Polecili mi ją też na innym forum, a więc chyba ją kupię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kosztuje ok. 110zł ale to laserówka i pójdzie nawet po błocie.

 

http://allegro.pl/listing.php/search?string=mx620&category=4568

 

Ta kosztuje dobrze powyżej stówy ale bateria trzyma 3 lata i ma mały odbiornik więc nadaje się do lapa.

 

http://allegro.pl/listing.php/search?string=m705&category=4575

 

Ta jest tańsza i łapie sie w przedziale cenowym który podałeś, ale jest optyczna i nie na każdej powierzchni sobie radzi, na chropowatym biurku kursor zwiewa i trza zaopatrzyć się w podkładkę.

 

http://allegro.pl/listing.php/search?string=g7+750&category=4575

 

Dotąd byłem fanem A4 Techa ze względu na relację jakość do ceny, ale teraz nie przekonała mnie ich oferta i kupiłem sobie Logitecha MX620 (pierwszego z mojego zestawienia) i jakież było moje zdziwienie gdy okazało się że bezproblemowo działa na siedzisku kanapy jako pilot do odtwarzacza filmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała precyzja po pól roku używania i zespół cieśni nadgarstka. Tyle pamiętam z użytkowania x7.

 

Kurde ta A4 była dla mnie idealna :/ Jesteś pewien że ten nadgarstek to od myszki ??

 

Mam podkładkę z żelową poduszką na nadgarstek, to coś pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od 3 lat kozystam z logitecha MX 600, bardzo podobna do tego co kosi pokazal.

Jak narazie brak problemow z mychą lub nadgarstkiem. Jak dla mnie MX'y sa bardzo fajnie wyprofilowane pod ręke. Ja bym radzil przejsc sie do jakiegos marketu elektronicznego i pomacać jak najwiecej mych zeby zobaczyc co ci dobrze w reku lezy. Jesli pracujesz z kompem codziennie to lepiej troche polazic zeby sobie zaoszczedzic problemow z reką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała precyzja po pól roku używania i zespół cieśni nadgarstka. Tyle pamiętam z użytkowania x7.

Może masz słabe nadgarstki? Mysz jest bardzo precyzyjna. Nigdy nie miałem z nią problemów technicznych, nigdy nie przekłamywała, nie miałem sytuacji, że kursor sam skakał po ekranie. Pracuje na niej rok ( bywa, że po 16-18 godzin na dobę ) i nie mam żadnych problemów z nadgarstkami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no raczej chyba tak, nie możliwe żeby była to wina myszki skoro już kilka osób mi ją poleciło ?

 

Którą brać ?

 

http://allegro.pl/mysz-dla-graczy-a4tech-x7-x748-usb-podkladka-200mp-i1605333050.html

http://allegro.pl/a4tech-mysz-gracza-laser-x7-x750-podkladka-200mp-i1605333411.html

 

 

No i czy może być taka podkładka ? (Przy okazji obczaicie moją starą myszkę i poduszkę żelową):

 

http://imageshack.us/m/813/4710/sam0681i.jpg

 

Sorry za zdjęcie ale jest już wieczór i światło jest fajfusowate, przy okazji plamy na zdjęciu jakieś wychodzą. Niby ich nie widać ale chyba wypiorę ją za chwilę :D

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no raczej chyba tak, nie możliwe żeby była to wina myszki skoro już kilka osób mi ją poleciło ?

 

to ze rozne myszki pasują do roznych wielkosci dloni i preferencji uzytkowania nie wchodzi pewnie w rachube? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze rozne myszki pasują do roznych wielkosci dloni i preferencji uzytkowania nie wchodzi pewnie w rachube? ;)

 

Kategorycznie nie :D

 

No to co, wysłać wam zdjęcie mojej dłoni z 5 zł do porównania ? xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co, wysłać wam zdjęcie mojej dłoni z 5 zł do porównania ? xD

 

przysylaj, bedzie z czego wrozyc ;)

 

a tak serio, to chodzi mi o to ze na forum mozemy ci doradzic technicznie. Wino ci poleci A4, ja polece Logitecha no i tle. Ale to czy ci reka bedzie dobrze lezec na myszcze wypuklej, plaskiej, duzej, malej to tego nie dowiesz sie bez obmacania jej. Moze rzeczywiscie mieszakasz w jakims srodku lasu i dojazd do sklepu z mychami kosztowac cie bedzie wiecej niz sama mycha, ale jesli nie, to polecam ruszyc sie z przed kompa i obaczyc.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dziękuję ci bardzo za pomoc :)

 

Ruszę tyłek i obczaję w Media. I się wreszcie zdecyduję.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc :)

 

PS. Jeszcze się spytam może jak poprawnie powinna leżeć dłoń na myszce aby nie było żadnych urazów itp.

 

Pozdrawiam i życzę dobrej nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idz do media i przemacaj lubieżnie wszystkie myszki pomijając te marki no-name. Potem w samym sklepie sobie przez telefon popatrz na ceny w internecie i na allegro, jak będzie w media o dyszkę droższa to wiadomo że bierz w media bo z wysyłką na to samo wyjdzie. Czasem się za głowę można złapać jak duże sklepy nacinają z ceną, przy takich myszkach to czasem może być 200% ceny internetowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności