Skocz do zawartości

Auto 2000-11: McLaren MP4-12C 2009-2011


aces87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zaczynam modelowanie McLaren MP4-12C 2009-2011, wrzucam screeny z viewport, tego co udało mi się wydziergać.

 

 

40411482.jpg

 

59191378.jpg

 

80096481.jpg

 

82644843.jpg

 

45325351.jpg

 

75240922.jpg

 

11364582dw.jpg

 

43389113.jpg

21876863.jpg

 

 

80856550.jpg

Edytowane przez aces87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak dla mnie trochę tych wcięć jest zrobione za wcześnie, już teraz brakuję ciągłości na nadkolu, a wokół kierunkowskazu model się marszczy. Czujnik chyba też kształtu do końca nie ma poprawnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest na szybko pokaz detalu, ktory srednio się ma do modelu, tarcza jest robiona na oko

( proporcje zacisk-tarcza http://i2.photobucket.com/albums/y4/lilbigdude5/Cars/31-2012-mclaren-mp4-12c.jpg )

 

Nie spiesz się, rob pokolei, rozumiem że masz jaką swoją kolejność...ale z niedokończonej karoserii przeskoczyć na światła i zawieszenie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Freedom Fighter - dzięki za tą podpowiedź postaram się to poprawić faktycznie modelowałem to na oko, byłem zmęczony i nie zwróciłem na to uwagi ;)

 

99012200.jpg

 

Berger - co do ciągłości na nadkolu hehe no to kiedy ma jej brakować jak nie teraz ;) wokół kierunkowskazu model się marszczy, dobra uwaga, zaraz będę to poprawiał, jeśli chodzi o czujnik, nie wiem obstawiam, że o spryskiwacz będzie bardziej okrągły po zagęszczeniu siaty ale to na koniec jak już wszystko będzie skończone ;)

 

M4rcus - "Dla mnie to jest na szybko pokaz detalu, ktory srednio się ma do modelu" bez obrazy ale nie rozumiem tej uwagi, jak dla mnie model nie musi być skończony po to by wchodzić w detal no chyba że ten ma bardzo zagęścić siatkę co utrudnia późniejsze poprawki, myślę, że siatka jest przejrzysta i łatwa do modyfikacji. Każdy ma jakieś tam swoje podejście do modelowania i swój jakiś tam workflow ja wychodzę z założenia, że modeluje element po elemencie nad każdym skupiając się jak najdłużej mogę i jeśli ten mnie już męczy wtedy przeskakuje na następny a później jeśli jest nie skończony to do niego wracam. Co do przeskoczenia na światła, heh przecież to jasna sprawa że skończenie dachu i tylnego zderzaka średnio się ma do ich kształtu więc aby je wymodelować w tym przypadku należy mieć wymodelowany zderzak, maskę i przedni bok co jak widać jest zrobione dobrze przynajmniej w ich obrębie. Zaś co do zawieszenia, to faktycznie nie wiem dlaczego zrobiłem je teraz, pewnie po prostu akurat miałem na to ochotę ;) A tak w ogóle męczenie do upadłego każdej części po kolei daje nam świeży podgląd na wymodelowane kilka dni wcześniej inne partie gdy wracamy do nich by je poprawiać ;)

Edytowane przez aces87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że siatka jest dość rzadka, a bryła modelu ciagle zachowana, aczkolwiek jakbyś mogł narzuć materiał z dobrym glossem, to bedzie można równość blach sprawdzić.

 

Co do Twojego zawieszenia - ja rozumiem, że wymodelowanie tego w doskonałych proporcjach, z zachowaniem kazdego detalu to jest wyczyn, ale u Ciebie to gdzie nie sprwdze to są niezgodności

McLaren-MP4-12C-Suspension-lg.jpg

sam porównaj, z tego co mi się wydaje to zawieszenie od tego samego modelu. Wybacz jeśli się myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego. Nawet wzorowałem się na tym zdjęciu ;) Szczerze mówiąc nie próbowałem zrobić tego identycznie gdyż są to elementy których nie będzie widać, wymodelowałem je po to żeby model w okolicach nadkola nie był zbyt pusty, może by był bardziej masywniejszy. Ale jak sam zauważyłeś to prowizorka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam parę screenów, postarałem się uchwycić wszystko zeby łatwiej było wypatrzeć błędy, na dwóch screenach przesunął się spoiler i nie ma ciągłości ale to już poprawione ;) Z góry dzięki za podpowiedzi;)

 

felga4c.jpg

 

felga1.jpg

 

91553185.jpg

 

44269741.jpg

 

98905541.jpg

 

36172357.jpg

 

86833922.jpg

 

28194310.jpg

 

84430859.jpg

 

98046839.jpg

 

12957642.jpg

 

92007891.jpg

 

32273709.jpg

 

90116716.jpg

 

66806461.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności