Skocz do zawartości

Okrągłe boki


Patryk15

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wstaw Rectangle i tam w opcjach jest Corner radius. Jeżeli ten łuk ma mieć określony promień to tam właśnie go podajesz. Potem tylko dorzuć modyfikator Edit Poly i masz to co chciałeś z możliwością korekcji promienia łuku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki

Można powiedzieć że problem zażegnany tyle że od razu pojawił się kolejny.

Utworzyłem kształt na nowo, 2 zaokrąglone spliny jeden na górze drugi na dole, connect na obu liniach i potem bridge. (tak wiem, dało radę szybciej ;) )

Efekt poniżej:

 

54668216.png

 

Tylko teraz problem, jak "wyprostować" te edge lines żeby nałożyć prostokątną teksturę ? Głupio mi trochę zadawać tak banalne pytania no ale to też pewna forma nauki, następnym razem będę już wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się wyprostować ale nie sądzę żeby to dobrze wyszło bo wyjdą pixele w kształcie rombów. Nie pokazałeś jak wygląda tekstura, więc nie wiadomo jak ci tu coś doradzić. Tak na szybko to boki możesz zrobić prostokątne i tam wrzucić to co masz a rogi albo zrobisz nową teksturę w PS uwzględniającą łuk i wyjdzie ci to najdokładniej albo użyj mapowania po krzywej czyli rysujesz splina i wybierasz go podczas mapowania ale po zewnętrznej stronie będziesz miał rozciągnięte pixele a po wewnętrznej ściśnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden sektor krzesełek http://imageshack.us/m/850/479/rectangle.png a do tego dochodzą schody po obu stronach. W sumie na tym prostym boku powinno być takich 7 + 8 rzędów schodów. A jak zrobić z tego rectangle ? Quickslice ? Jeżeli tak to jak usuwać te poprzednie boki bo gdy je zaznaczam ring i potem remove to zostaje mi jedna linia ale gdy daje quickslice to się robią rożne zniekształcenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego, ze siatka gęsta jak... nie wiem co, ale gęsta za gęsta. Szczególnie na prostych odcinkach. Na obrazku pokazałem jak to zrobić przy użyciu Inserta i Bevela ze zwykłego boxa. A jeśli chodzi o teksturowanie to bez unwrapa się chyba raczej nie obędzie. Dodatkowo nie obędzie się bez przygotowania oddzielnego materiału na zaokrąglenia trybun. Bo tam krzesełka rozkładają się w klin, a nie w linie proste

Edytowane przez Simple_man
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze, że to kijowo może wyglądać jak dasz takie płaszczaki. Ja zrobiłbym raczej każdy rząd krzesełek oddzielnie z linii i narzucił na nią sweepa z odpowiednim przekrojem i z twoją teksturą. Mapowanie masz wtedy automatyczne po linii więc problem odchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak miałeś rację Tores, pojedynczo lepiej choć nie wiem czy mój komputer 60,000 krzesełek przetrzyma :)

 

Teraz inna sprawa na co wielokrotnie się już natykałem. Jest jakiś sposób aby dzielić (quickslice) poly w krzywych beziera (zaokrąglone) zamiast prostej linii ?

Sprawa wygląda tak: jedna trybuna boczna jest nieco niższa od pozostałych trzech. Chce uciąć coś na kształt tej czerwonej linii aby to ładnie wyrównać.

Element oznaczony na czerwono ma zostać usunięty.

 

24363509.png

 

 

Nie wiem co bym poradził bez tego forum, wielkie dzięki każdemu udzielającemu się w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mając wybrany model przechodzisz do Compound Objects i wybierasz ShapeMerge. Tam zaznaczasz swoją krzywą. Minus tej metody jest taki, że nadaje się najbardziej do płaskich powierzchni a nie brył bo nie przetnie jej boków.

Pozostaje Ci więc wyextrudowanie linii i użycie Boolean lub ProBolean. Zaznacz tylko odpowiednie opcje żeby ci od razu załatało otwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Robię spline w kształcie tego elementu który mam wyciąć. Nakładam na wierzch modelu. Zaznaczam model i daje ShapeMerge -> Pick Object wybieram linię. Pojawia mi się linia ale przerywana w niektórych miejscach. Dlaczego tak jest ? Czy to jest spowodowane tym że, próbuje wyciąć kształt na nieregularnej powierzchni (na schodach) ? Jeśli tak to jest jakaś alternatywa ?

A jeszcze tak z ciekawości jest jakiś sposób na szybkie rozmieszczenie krzesełek ? Chodzi o te narożniki bo trudno je równo rozmieścić.

Edytowane przez Patryk15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak dlatego też napisałem Ci o booleanie.

Krzesełka sugerowałem żebyć zrobił takie jak masz i użyc bitmapy na nich. Mapowania nie musisz robić bo od razu uwzględnia go kształt linii. Tylko teksturę musisz mieć odpowiednią, która się owinie na tym kształcie. Czasami trzeba w opcjach tekstury offseta użyć.

Natomiast jak chcesz pojedyncze krzesełka to za pomocą arraya i po wybranej krzywej je rozmieszczasz. definiujesz tam odległość, ilość sposób ustawienia w stosunku do krzywej itp. Pamiętaj tylko żeby włączyć instancję przy kopiowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności