Skocz do zawartości

forum dwóch frontów


Salvator

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem się podzielić z forumowiczami pewnym spostrzeżeniem na temat, który (mam nadzieję;p) nie został jeszcze poruszony.

 

Otóż ostatnia bitwa oraz codzienne obserwacje vip\'a i gfw pokazują, że nastąpiła pewna schizma. Ostatnim czasem dzięki rozwojowi komputeryzacji w polsce oraz internetu oraz ciągłemu wzrostowi wydajności komputerów oraz malejących ich cenach coraz więcej młodych ludzi chwyta się grafiki 3d. W ciągu ostatnich dwóch lat na forum pojawiła się wręcz niewiarygodna ilośc userów które robią swoje pierwsze prace... Stąd częste spostrzeżenia typu \"poziom prac na forum się obniża\" itp.

 

Z drugiej strony część weteranów z nudów czy z braku dorych chęci coraz częściej zaniedbuje forum koncentrując się na własne karierze i najwyżej wrzucając vip\'a żeby się pochwalić przed innymi i żeby udowodnić sobie, że im się chce.

 

Powstają w ten sposób dwa diametralnie różne od siebie fronty. ludzi początkujących i ludzi zaawansowanych i nielicznymi formami pośrednimi. tyle, że zaawansowanych przybywa wolniej niż początkujących.

 

Na poparcie mojej tezy przytoczą niedawną dyskusję o stworzeniu działu vip dla początkujących. To że ktoś podjął taką inicjatywę wydaje mi się następstwem zjawisk które obserwujemy dzisiaj na codzień.

 

Trzeba jednak pomyśleć o tym, że jeśli choćby połowa początkujących dojdzie kiedyś do poziomu zaawansowanego to poziom forum znowu wzrośnie i ponieważ nie sądzę, aby w przyszłych latach liczba przyłączających się userów wzrosła znacząco do stanu obecnego, to poziom powinien się ustabilizować i znikną komentarze, że poziom spada na łeb i szyję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wysłane przez Salvator

Chciałem się podzielić z forumowiczami pewnym spostrzeżeniem na temat, który (mam nadzieję;p) nie został jeszcze poruszony.

 

chcial sie podzielic z forumowiczami pewnym soztrzezeniem na temat , ktory (jak ma nadzieje;p) nie zostal jescze poruszany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kx: to nie chodzi o dokopywanie tylko o rozwoj, progres itp.

jak odpalasz gre nikt nie bedzie bil braw ze chodzisz w kolko od roku po pierwszej planszy. chyba celem jest przejscie calej gry, z najlepszym wynikiem i w jak najkrotszym czasie. nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom jest taki jak wszędzie- ani lepszy ani gorszy. Nie ma sensu dzielić na pro i startujących bo nic to nie da- wielu \"pro\" wali takie knoty że szkoda patrzeć, wielu początkujących wskakuje z biegu do pierwszej klasy. Zawsze tak jest, było i będzie, zaczynając od kredek i piłki nożnej a kończąc na dupie Maryni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłane przez rowr

a po grzyba to znow walkowac to juz chyba 3 temat tego typu od czerwca

a zdawało mi się, że widziałem wszystkie posty :P

Miło, że tyle osób się ze mną zgadza. Nie chodzi mi o to (jak wiele osób sądzi) by podzielić forum. \"czasami człowiek musi, bo inaczej się udusi..\" :D

Chociaż przyznam się (tylko nie bijcie) że byłem za stworzeniem vip\'a dla początkujących. Wiem , że wiele osób dałoby dużo więcej z siebie gdyby groziła im \"degradacja\" do obciachowego działu, a także wiele początkujących robiłoby wszystko aby zostać nobilitowanym.

Ups... Niepotrzebnie zacząłem, wiem że to już było wałkowane.. :/

RK - chyba nie do końca zrozumiałeś, albo ja nie do końca wytłumaczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie rowr.. pamiętam te dysputy. krew się polała a kupa z tego, jak pod grunwaldem. Bezpłodne dyskusje poparte ogólnikową semantyką ;]

Trzeba po prostu zrobić głosowanie, tyle, że wiadomo, że propozycja drugiego vipa przejdzie.

Bo jak widać problem odżywa jak feniks z popiołów, trzeba go jakoś rozwiązać a nie oddalać, bo to kiedyś się zemści...

Poza tym zwróćcie proszę waszą uwagę, na to, że omawiam temat \"troszkę\" szerzej niż moi poprzdnicy.

Jeszcze troszkę pogłówkuję, to może jakiś kompromisowe propozycje padną z ust moich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie nie bardzo rozumiem co do mnie rozmawiasz. Topik ożywa bo go wykopujesz. Nie zrobiłbyś tego- gniłby sobie dalej.

 

Jeśli podział miałby następować na zasadzie dobrowolności to pozostałby stary dobry bajzel. A tego co stałoby się przy jakichkolwiek próbach klasyfikacji odgórnej wolałbym nie oglądać. Forum działa ? Działa. Forma sprawdziła się przez ostatnie dwa lata więc nie ma sensu grzebać żeby zobaczyć co jest w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, nie będzie. Nie chcę dyskusji na temat schizmy forum oraz tym podobnych pierdół. Cel moich spostrzeżeń jasno określiłem i żadnych nacisków z mojej strony nie będzie. Chciałem tylko dowiedzieć się co sądzicie o tym, co wam przekazałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy już mowiono o tym...Trudno, by początkujący byli świetni...tu nie chodzi o nich, tylko o kulturę i wyrozumiałość osób z większym doświadczeniem...Do czasu kiedy te osoby (nie mam nikogo na myśli...) nie nabiorą \"lepszych cech\" to ten problem zostanie.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zwyczajnie chodzi o to by wszystkich równo oceniać. Nie ważne, że gość walnie \"to moja pierwsza praca\" i już się wszyscy litują. Walić trzeba z grubej rury co się o tym myśli i tyle. Inaczej większość prac będzie prezentować mizerny poziom \"pierwszej\" pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

A moje zdanie jest takie, że WIP dla początkujących powinien być.. i to nie na zasadzie selekcji, a samowyboru. Początkujący sami określaliby, czy chcą się już pokazać w normalnym WIPie, czy też jeszcze popróbować w tym dla początkujących - jeśli pracka byłaby dobra, zawsze możnaby ją z biegiem czasu przenieść do WIP. I nie chodzi tu o brak równouprawnienia, czy uprzedzenia - po prostu w etn sposób ktoś, kto nie chce oglądać \"początkujących WIPów\" będzie miał świadomość, że raczej na nie nie trafi, a Ci, którzy chcą pomóc początkującym bdą wiedzieli gdzie się udać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają... Proponuję założyć nie jeden dodatkowy dział a parę... Ku większej przejrzystości.

 

WIP (na etapie- do czego służą te przyciski)-

WIP (na etapie- czajniczki z raytrace)-

WIP (na etapie- parę extrudów i skyligth)-

WIP (na etapie- powtarzanie tutoriali na pałę)-

WIP (na etapie- pierwsze modele z chwiejnym pomysłem)-

etc....

 

Po co skakać w miejscu w swoim gronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gotham - daruj sobie ironię... takie jest twoje zdanie, ale moim zdaniem każdy powinien się wypowiedzieć, a jedyny sposób, żeby nie polała się krew to ankieta, tzw. demokracja, czyli inaczej cywilizowany sposób prowadzenia wojen na tle religijno-ideologicznym:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dapsz, jak tak ladnie prosisz to napisze :P

Jestem na nie!! :) trza ludziom dzialac na ambicje, bo jak sie zrobi to 2 forum dla poczatkujacych to kazdy bedzie tam swoje gnioty wrzucal, a tak chociaz co niektorzy sie zastanowia nim wrzuca cos tutaj :) (i kto to mowi :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze swoje zdanie.

Myślę że to co tu się dzieje jest głupotą.

Kiedyś panował tu lepszy klimat a teraz ludzie chcą dzielić forum na lepszych i gorszych naskakują na słabsze prace odrazu.

Nie można naskakiwac na początkujących bo się już wyszło z tego przedziału.Pamiętjacie że i wy kiedyś tak samo modelowaliście.Nikt geniuszem odrazu się nie urodził.Każdy modelował takie prace słabe.A to że to forum jest to dobrze bo pomaga w rozwijaniu świat się zmienia i nie możecie zarzucać że wy tka nie zaczynaliście tylko dlatego że nie było tego forum....

 

To tyle nie naskakujcie tak na ludzi ! [To nie do wszystkich]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sie wydaje ze moze nie powinno sie naskakiwac, lecz ostro krytykowac, ale konstruktywnie i powiedziec co mozna zrobic... nie robic ludziom nadzieji : to jest super i wogole, bo kiedys taki czlowiek trafi na szczerego i sie jeszcze bardziej podlamie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może jednak się wtrące, skoro wątek nie umarł.

wszystko co prawić jest piękne i ładne, choćby braterska pomoc forumowiczom na vipie, ale tak nie jest. Większość komentuje tylko prace bardzo słabe, by je zjechać, bo taki co dopiero zaczyna, to po co ma być lepszy w przyszłości.. :/ albo prace bardzo dobre, z różnych względów wychwalając. Nikt (albo prawie nikt) nie komentuje po to, żeby pomóc, a jeśli daje jakieś rady, to tylko po to, żeby samemu udowodnić sobie, że jest mądrzejszy. cała przykra prawda.

Poza tym trzeba wziąć pod uwagę inny aspekt. Na wipie panuje takie zatrzęsienie postów, że czasem schodzi na ich obejrzenie pł godziny dziennie. Rozdzielenie wipów nieco by usprawniło przeglądanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skaczcie ten temat

ciagle cos wam nie pasuje :P

hmm a ja sie niezgadazm jak chca jakiejs konstruktywnej krytyki to prosze bardzo ale jak sie boja ze ich zjada to niech ida na ewermołszon :D albo na graphic.hk.pl

tyle

skaczcie o tym gadac bo kazdy ma podzielone zdania i bedziecie sie tak zastanawiac wieki :D

PSTRYK ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie radzi - zle, ktos poradzi - wymadrza sie.

Bzdurzysz.

 

Te placzliwe posty staja sie juz nudne. Kazdy nowy, skrzywdzony user bedzie teraz plakal, jak to zlosliwi sa \'starzy wyjadacze\'.

 

Ci, ktorzy cos potrafia nie beda pouczac tworcow kazdego knota, bo szkoda im na to czasu. Jezeli praca ma potencjal i kilka niedociagniec, to wtedy mozna cos naskrobac. Forum to nie zaden kurs, gdzie pani prowadzaca glaszcze po glowce i wytyka kazdy blad.

Kiedys nie bylo forum i ludzie mimo to potrafili robic swietne prace.

Problem polega jednak na tym, ze teraz kazdy nastolatek pragnie byc grafikiem i za swoja niemoc/beztalencie obwinia innych.

 

P.S. Marcinku, powinienes gasic swiatlo zawodowo.

 

[Wyedytowany dnia 11-7-2004 > dr Ug]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności