Skocz do zawartości

Animacja do filmiku o NFZ


CD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Reprezentuje grupę osób, które wspierają w Internecie idee wolnościowe. Chciałbym stworzyć serię filmików (ale zaczniemy od jednego na próbę), które będą propagowały idee wolnościowe.

 

Myślę, że w Internecie bardzo brakuje małych filmików dokładnie obrazujących dany problem na przykład służby zdrowia. Chodzi o taki mały ale konkretny filmik, który po prostu wyjaśnia dlaczego państwowa służba zdrowia jest gorsza od rozwiązań prywatnych. Coś, co każdy zwolennik wolnego rynku mógłby po prostu wkleić na jakimś forum jako wyjaśnienie zamiast pisać obszerne posty. Jeśli byśmy to zrobili porządnie, tak by wyglądało profesjonalnie, to myślę, że powinno stać się popularne.

 

Filmy zostaną umieszczone na YouTube, a kilkaset osób, które zapisały się do pewnej akcji, będzie pomagało je rozpropagować. Jeśli chodzi o te osoby, jak kogoś interesuje to może przeczytać, ale nie ma tam nic o filmach:

http://www.wykop.pl/artykul/751219/co-zrobic-by-cos-z-tym-zrobic/

 

Wracając do filmów, chciałbym zapytać czy może ktoś ma ochotę wesprzeć nasza inicjatywę swoją animacją? Taka animacja ma obrazować pewne interakcje między człowiekiem, NFZ, szpitalem itp. - a więc byłyby tam jakieś ruchome strzałki - coś by się przesuwało, może jakaś animacja, że pieniądze przepływają - tego typu rzeczy. Oczywiście postacie, budynki itp. symboliczne a nie jakieś reality :). Sporo osób amatorów umie "jakoś" to zrobić, ale chciałbym jednak by wyglądało to profesjonalnie, a nie jak narysowane w paincie. Dlatego właśnie pytam na tym forum - czy ktoś miałby ochotę się w to pobawić i pomóc nam wspierać idee wolnościowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość Chrupek3D

W ten sposób wspieramy 3 podstawowe kwestie:

Wolność - abyś mógł robić co chcesz, zakładać strony jakie chcesz nie bojąc się, że zacznie Cię ścigać Policja.

Własność - abyś ze swoją własnością mógł zrobić co chcesz. Żebyś mógł wyciąć drzewo na swojej działce, zbudować taki dom jaki chcesz i przede wszystkim ze swoimi pieniędzmi robić to co Ty chcesz, a nie to co chce urzędnik.

Sprawiedliwość - aby lepiej w życiu mieli Ci, którzy na to zasługują poprzez swoją pracę, swoje pomysły.

 

Prosze powiedz, że nie macie po 12 lat :/

Edytowane przez Chrupek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę to pachnie greenpeacem, czyli ludźmi którzy "dla idei" protestują nie mając pojęcia o temacie protestu... polecam filmik:

 

 

służba zdrowia prywatna lepsza od publicznej... jasne, jak masz grypę. Idź prywatnie lecz rzadkie schorzenie. Jeśli nie masz grubej kasy na zbyciu, to do widzenia. Niemniej tak, jest wiele sztandarowych haseł zupełnie prawdziwych przemawiających za prywatyzacją. Grunt to zachować złoty środek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturro - no i właśnie dlatego potrzebny jest filmik, bo taka jest opinia większości jak Twoja. Trzeba tam wytłumaczyć, że można się ubezpieczyć, że podstawową zaletą nad obowiązkowym NFZ jest to, że masz wybór, a jak Ci się teraz NFZ nie spodoba, to co masz zrobić? Nie możesz zrezygnować, musisz płacić i to jest problem.

 

"Prosze powiedz, że nie macie po 12 lat :/ "

Skąd taka sugestia? Proszę o konkret a nie wyzwiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który po prostu wyjaśnia dlaczego państwowa służba zdrowia jest gorsza od rozwiązań prywatnych

 

polecam w takim razie przyjzec sie dokladniej historii USA ostatnich lat, gdzie masy ludzi nie bylo stac na ubezpieczenia i w efekcie byli pozbawieni opieki zdrowotnej.

 

służba zdrowia prywatna lepsza od publicznej... jasne, jak masz grypę

 

yup :)

 

na szczescie max3d.pl to nie miejsce na dyskusje o polityce i panstwie wiec wiecej sie nie mieszam w ten temat.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"polecam w takim razie przyjzec sie dokladniej historii USA ostatnich lat, gdzie masy ludzi nie bylo stac na ubezpieczenia i w efekcie byli pozbawieni opieki zdrowotnej. "

I uważasz, że teraz nagle będzie ich stać dzięki politykom? Przykro mi, ale politycy nie wytwarzają dóbr ani usług i to nie oni leczą ludzi. A jeśli zabiorą bogatym by leczyć biednych to spadną inwestycje i tak czy siak kryzys gotowy. No ale racja, to nie polityczne forum i to nie ja wywołałem tu dyskusje polityczne. Dałem propozycję w sprawie animacji - jeśli ktoś chętny to zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D
Skąd taka sugestia? Proszę o konkret a nie wyzwiska.

 

najgorsze jest to, ze ty wierzysz w to co wypisujesz...

 

wez ty sie moze przejdz do Open finance i zapytaj o zdolnosc kredytowa na zakup mieszkania, a jak zmadrzejesz to wroc i zajmij sie czyms normalnym.

Takie fantazje to maja dzieci zaraz po porodzie, albo studenci po ukonczeniu studiow.

I nie bierz tego do siebie, staram sie kontrolowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

O przepraszam, pomyliłem się, myślałem że tu sa powazni ludzie, a zachwoujecie się jak dzieci. Zero merytoryki tylko wyzwiska, ehh, OK, nie ważne. Niepotrzebnie pisałem. Tak lubicie socjalizm to wasza sprawa.

 

PS: Mam zdolność kredytową ale wolę wynajem bo jest tańszy, tylko co to ma wspólnego z tematem rozmowy

Edytowane przez CD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnieten pomysl to kamien w wode. Nie sadze by taka akcja odniosla jakikolwiek sukces bez nieprawdopodobnego wsparcia poteznych instytucji lub odpowiednich osob z opozycji danej sytuacji politycznej. Chlopaki sie narobia, i tak naprawde nic to nie zmieni poza straconym czasem na realizcje. NFZ, ZUS i inne instytucje to Panstwowy super biznes i zaden filmik tego nie ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z polityką to jest tak, że ludzie niechętnie zmieniają swoje poglądy, zresztą nie tylko z polityką tak jest. Żeby dotrzeć do ludzi, nie można narzucać im swojego zdania, jako jedynego słusznego, bo wtedy ludzie będę jeszcze zacieklej bronić swoich racji. Z takimi akcjami trzeba bardzo uważać, bo można uzyskać odwrotny do zamierzonego efekt ;)

 

Jeśli powiesz mi, że socjalizm jest zły, a ja np. zawsze uważałem, że jest odwrotnie, i jeśli powiesz mi, że nie mam zielonego pojęcia jak działa rynek i że ty mnie tego nauczysz, urazisz tym moją dumę, i nawet jeśli nie interesowałbym się tym wszystkich zbytnio, to teraz będę bronił rękami i nogami swoich poglądów, utwierdzając się w nich jeszcze bardziej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszliśmy od NFZ do polityki kończąc na technikach manipulacji.

 

Masz odjechany pomysł na który brak chętnych.

Masz zdolność kredytową = masz dochód.

Zapłać! -> Ktoś się znajdzie.

 

I po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, jako pierwszy wyraże poparcie dla CD ;p, tutaj jeszcze link taki: kontestacja.com, nie żebym reklamował, ale warto czasem posłuchać tych którzy tworzą kase, a nie ją zarabiają ;p HEJ! :).

 

P.S. Ten filmik nie dokona destrukcji NFZ, może i kamień w wode, może nie. Jednak pokaże pewien problem, a w kulminacyjnym momencie kto wie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że mam zdolność kredytową nie oznacza, że zamierzam się jej pozbawiać. Wspieram finansowo KonteStację, samemu zrobiłem masę rzeczy których nie potrafię, ale to nie wygląda wówczas profesjonalnie i może zniechęcać. Oczywiście pytanie o pomoc w animacji kieruję do osób, które mają ochotę zrobić to za darmo. Może dla satysfakcji, albo by trochę wspomóc słuszną sprawę. Ja naprawdę wierzę, że niektórzy tak jak ja chcą czasem zrobić coś dla innych.

 

matizlob - Z tym się zgadzam. Napisanie komuś "socjalizm jest zły, kapitalizm jest super" nie da absolutnie nic. Dlatego w Internecie potrzebny jest prosty filmik, który pokazuje np. problemy z NFZ i państwową służbą zdrowia. Np. fakt istnienia państwowej służby zdrowia sprawia, że rząd ma wytłumaczenie dla dowolnego zakazu. Może powiedzieć "nie wolno jeść soli, bo powoduje problemy i będziesz leczony z państwowych pieniędzy. Dlatego państwo powinno zakazać soli". Generalnie tego typu rzeczy też chciałbym zawrzeć. Tam mają być konkretne argumenty za i przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma co owijać w bawełnę i napisać wprost, że wspieracie ruch Janusza Korwin-Mikkego, który to nie ma kasy żeby wygrać wybory ale staracie się wspierać idee wolnościowe non profit. ;) Jeśli są sympatycy ruchu to pomogą. Nie ma żadnego sensu wdawać się w spory polityczne to nie jest forum o polityce. Każdy może zamieścić ogłoszenie - propozycję takiej współpracy, nie ważne czy socjalista czy pisowiec czy ktoś jeszcze inny jak w tym przypadku. Sam mam poglądy wolnościowe i chętnie bym pomógł, ale niestety o animacji wiem nie wiele, bardziej grafika 2d. ;)

 

No i nadal do wszystkich apeluję, to nie temat na rozstrzyganie sporów jakie poglądy polityczne są lepsze a jakie gorsze, ktoś chce to pomoże, nie to nie nie musi nikogo wyzywać od 12 latków. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien być taki punkt w regulaminie że o polityce nie gadamy.

 

No i będzie, od dawna jednak mówimy o tym, że to nie forum o polityce i to tematy, które powinny się toczyć w innych miejscach.

 

Zamknę wątek jak w przypadku ogłoszeń "nie free", bo w samym ogłoszeniu nic złego nie ma. Jeśli ktoś będzie chciał pomóc - napisze, jest kontakt PM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności