Skocz do zawartości

Disk Read Error i pochodne


Gość ant-3d

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ant-3d

Hej

 

Mam powazny problem i nie wiem z czym tak naprawde. Komputer czasami przy starcie wydaje mi komunikat "Disk Read Error". Wystarczy wowczas go wylaczyc i wlaczyc ponownie i juz normalnie startuje. Pozniej wszystko dziala zwykle bez zadnych zastrzezen. Jednak bywa tak ze podczas wydajnej pracy np. jak go przymule duzym plikiem na ktorym pracuje czy tez jak gram w jakas gre gdzie cos sobie musi doczytywac to wowczas lapie tak zwanego freeza. Wszystko wisi. Nic nie moge zrobic. Jedyne co dziala to pointer od myszki (moge nim ruszac) oraz diody na klawiaturze reaguja (caps lock, num lock). Podczas takiego freeza widze ze dioda na kompie od dysku miga rownomiernie. Jedyna opcja wowczas pozostaje reset z duzym prawdopodobienstwem ze plik otwarty badz gra w ktora gralem bedzie uszkodzona. Skanowalem dysk i nie wydalo mi zadnego bledu.

 

Moja konfiguracja:

 

- plyta asus p5k

- proc intel core 2 quad q9300 2,5 GHz

- ddram 1066MHz 8 giga

- dysk wd 320 giga

- system win 7 64bit

 

Nie wiem co to moze byc. Zastanawia mnie czy nie mam czegos z portem na plycie glownej czy poprostu cos z plyta jest nie tak. Proc to chyba raczej nie bo z tego co wiem to proc albo dziala albo nie. Czy moglby to powodowac zasilacz w jakis kosmiczny sposob??

 

Pomozcie bo na nowego kompa to mnie nie stac a zeby cos wymienic to musze wiedziec co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 0
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Popular Days

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności