Skocz do zawartości

An error has occured and the application will now close


Tynuta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowa na forum i nie wiem czy w dobry dział wpisuję mój problem, proszę o przeniesienie w razie co... Szukałam również odpowiedzi aby nie zakładać nowego tematu ale bez powodzenia.

Problem wygląda tak

Przy włączaniu 3d Maxa 2009 wyskakuje błąd An error has occured and the application will now close.

Od razu powiem, że błąd wyskakuje przy otwieraniu nawet pustego nowego pliku więc pomysł z błędnym blokiem w scenie lub z za ciężką sceną odpada. Powiem co już zrobiłam aby to zlikwidować.

1. Wgrałam Service Packa-nic

2. zrobiłam defragmentację dysku-nic

3. Przeinstalowałam Maxa-nic

4. Przeinstalowałam Maxa z wcześniejszym wywaleniem plików przez program RegCleaner-nic

5. Przeinstalowałam Maxa w nowe miejsce (bezpośrednio na C oraz na D)-nic

6. Doszłam więc do wniosku, że mam również popsutą instalkę. Ściągnęłam nowego Maxa, zainstalowałam-nic

 

Jestem kompletnie załamana. Mam ochotę rzucić szkołę przez tego Maxa... W środę mam zaliczenia z dwóch zadań w Maxie a ja nie mam programu! BŁAGAM O POMOC. Jeśli ktoś jest z Wrocławia i wie jak to zrobić to wchodzi w grę spotkanie z zapłatą jak za korki na przykład..POMOCY. Format całego systemu miałam w grudniu w dodatku nie znam nikogo tu kto by to zrobił w razie czego więc błagam o jakieś inne pomysły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

wow, no to hardcore. nidgy z niczym podobnym sie nie spotkalem, moze ewentualnie pozostaje proba zainstalowania nowszych maxow. na stronie autodesk mozna pobrac 30 dniowe maxy 2012. nic wiecej mi nie przychodzi do glowy, poza formatem systemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci siedzi w rejestrze, w sumie od grudnia niedługo, zależy ile rzeczy instalowałaś w międzyczasie. Spróbuj odinstalować maxa i wszystkie jego dodatki. Preczyścić rejestr(jeśli nigdy tego nie robiłaś to polecam programik Ccleaner, załatwisz to dwoma klikami) i zainstaluj ponownie. Fajnie by było tez jakbyś podała specyfikację komputera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli reinstalki nie pomogły, a nóż na gardle - wołaj kolegę, żeby Ci sformatował dysk i postawił windę na nowo. Ja swego czasu robiłem projekt na zaliczenie dla kolegi, na moim kompie za Chiny ludowe Blender nie chciał się odpalić (wszystkie chyba wersje przeczesałem). Zrobiłem wszystko na kompie brata. Win 7 x64 i tu i tu - pewnie kwestia hardware'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Czyściłam rejestr taki programem-RegCleaner. Ale szczerze mówiąc nie jestem pewna czy wyrzucam wszystkie pliki związane z maxem... Ściągnęłam 30 dniowego Maxa 2010, przerzucam teraz wszystkie pliki mi potrzebne(moje prace, bloki) na komputer stacjonarny (tak stary, że potrwa to pewnie pół dnia jeszcze:( ) i wyrzucę je w RegCleanerze wyrzucając wszystko co ma rozszerzenie maksowskie, bo wcześniej to pomijałam.

 

A specyfikację, które potrafię podać (;) ) to Windows XP Professional 2002, 1,96GB RAM, Dual Core. Nie wiem co jeszcze?

 

Z tym formatem jest tak, że chętnie zrobiłabym to nawet zaraz ale nie znam nikogo we Wrocławiu kto tu jest teraz i mógłby to zrobić...a informatyk...sami wiecie dlaczego odpada chwilowo :(

Edytowane przez Tynuta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A specyfikację, które potrafię podać (;) ) to Windows XP Professional 2002, 1,96GB RAM, Dual Core. Nie wiem co jeszcze?

Grafika, może ci pada. Spróbuj zupdatować sterowniki do niej, może coś pomoże. A z tym formatem to nie jest tak strasznie, zapisujesz sobie co ważniejsze z partycji C, wkładasz płytkę z Windowsem, restartujesz kompa, trzymasz F8(chodź to zalezy od płyty głównej) wybierasz napęd CD\DVD aby wystartować z płyty i dalej postępujesz zgodnie z tym co napisane na ekranie. Po drodze robisz format C i na tą samą partycję instalujesz system. Potem zostają sterowniki do płyty, grafy, kodeki i wszystkie programy. Przesiądź się na 64bity i win7, stery będą się same instalować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

A format laptopa nie jest "straszniejszy" niż stacjonarnego?;) Znam kilku facetów co sobie robili format na PC a laptopa się nie podjęli. Nie napisałam, że mam laptopa...Myślałam o sterownikach do grafiki...hm..spróbuję. Jak w końcu przerzucę te nieszczęsne pliki...

 

Teraz nie działa już nawet autocad. Pewnie przy czyszczeniu rejestru coś wywaliłam. Ja zawału dostanę przy tym komputerze;(

Edytowane przez Tynuta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laptopa jest znacnie łatwiej niż pc, bo mozesz z ukrytej partycji odworzyc caly system ze sterwnikami od zera. Na D dajesz ty,ko to czego potrzebujesz ew. na pena czy zewnętrzny hdd przerzucasz.

Mi to wyglada na problem z RAMem, ale można spekulowac. Od biedy pozycz od kogos kompa na kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie działa już nawet autocad. Pewnie przy czyszczeniu rejestru coś wywaliłam. Ja zawału dostanę przy tym komputerze;(

 

Może już nie kombinuj, reinstaluj system, za godzinę będziesz miała z głowy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usun i zainstaluj ponownie .NET frameworki 1,2,4. Do tego redistributable 2005SP1+2008SP1+2010 oraz directx_Jun2010_redist. Reinstalacja sterownikow do grafiki, chipsetu i dzwieku takze moze pomoc. Jeszcze jak masz jakas minimalna wiedze o sprzecie komputerowym i masz 2 kosci pamieci w lapki, to uruchom maxa na pojedynczej kosci bo mozliwe ze cos nie tak moze byc z ramem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to coś pomoże... Zastanawiałam się jak sprawdzić czy to nie ta grafika faktycznie. I włączyłam Simsy, w końcu są jakośtam wymagające w tej kwestii. No i nie włączyły się, wystąpił też ten błąd. Czyli coś z grafiką,nie? Tylko teraz czy to jest problem ze sterownikami czy całkiem padła karta graficzna może? :/ Jeśli to sterowniki to jakie powinnam ściągnąć? Dalej walczę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to sterowniki to jakie powinnam ściągnąć? Dalej walczę...

 

Jeśli to Radeon to:

http://support.amd.com/us/Pages/AMDSupportHub.aspx

Jeśli to GeForce to:

http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

Typ karty możesz podejrzeć w Start>Panel Sterowania>System>menadżer urządzeń, nie pamiętam czy dokładnie taka ściezka jest w xpku ale na pewno menadżer urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc :) Działa!!! :):) RegCleaner nie działał...ale w ramach desperacji spróbowałam CCleanera i wyczyścił widać wszystko dużo lepiej. Zainstalowałam wersję 30 dniową 2010 ze strony Autodesk. Na jakiś czas mam spokój.. Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności