Skocz do zawartości

Brak oświetlenia w widoku Camera


cho.co

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

piszę z problemem bardzo początkującego użytkownika Maxa. Po ustawieniu zwykłych świateł Omni, przy włączonym trybie Smooth&Highlights, nie widzę na modelu żadnych odbłysków w widoku Camera. Myślałam, że to może kwestia natężenia światła, ale zmiany nic nie dają. Co robię nie tak?

 

edit: Otworzyłam dla sprawdzenia jeszcze jakiś plik z oświetlonym modelem (nie mój) i tam wszystko działa jak należy. Zatem musi to być wina jakichś ustawień - albo globalnych dla danego projektu, albo dla modelu. Z tym, że nie mogę znaleźć, gdzie tkwi diabeł.

Edytowane przez cho.co
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Hmm, pogrzebałam jeszcze trochę, weszłam w rendering/environment, zmieniłam wartość tint, tu akurat nie miało znaczenia na ile, po prostu ją odświeżyłam, a wtedy oświetlenie się pojawiło. Następnie w opcja trybu wyświetlania zmieniłam wartość z Illuminate with Scene Lights na Illuminate with Default Lights i wtedy światła zniknęły. Wróciłam do poprzedniego ustawienia Scene Lights, świateł nie było, odświeżyłam Tint i się pojawiły. Nie wiem, tak jakby trzeba było to "odświeżać". Tylko dlaczego? (btw w tym pliku innym po odświeżeniu wartości Tint na Illuminate with Default Lights, światła się pojawiły, oczywiście inaczej wyglądały, ale były, na moim pliku w ogóle się nie pojawiły).

Wiem, że to dla większości są to może oczywiste oczywistości, ale ja pomimo prób znalezienia info na ten temat, nie potrafię tego rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probuj ctrl+L przelacza z default na scene light, moze bedzie Ci sie w ten sposob odswiezac, u mnie jedyna opcja kiedy nie wyswietlalo jak ich bylo za duzo, albo kiedys, na starszych maxach, teraz wszystko dziala bezproblemowo

nie pamietam tez czy to nie zalezalo od karty graficznej, konkretniej chyba od pamieci na niej, ale nie wiem ;)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności