Skocz do zawartości

Phenom X6 1090 vs. 1075 vs. 1055


maciek_maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu nowego komputera i chciałem zapytać jak duża jest różnica między phenomem 1090 a 1075 i 1055, czy odczuje jakąkolwiek różnice podczas renderowania? Co prawda różnica w cenie nie jest duża ale to zawsze kaska na dodatkową kość pamięci albo cokolwiek innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

sam sie zastanawiam nad zmianą procka i mobo na phenoma x6... coprawda liczyłem na bludożera ale myśle że jak wezme mobo pod am3 + nie bedzie problemu.Odnośnie Twojego pytania to róznice na pojedynczym jajku nei są duże ale jk sie weźmie pod uwage np 100 mhz razy 6 to jednak trochę to jest. można albo poczytać testy albo może ktoś kto miał z tymi prockami do czynienia się wypowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu nowego komputera i chciałem zapytać jak duża jest różnica między phenomem 1090 a 1075 i 1055, czy odczuje jakąkolwiek różnice podczas renderowania? Co prawda różnica w cenie nie jest duża ale to zawsze kaska na dodatkową kość pamięci albo cokolwiek innego.

 

Ja kupilem 1055T w cinbenchu na defultowych ustawieniach mialem wynik 5 po podkreceniu do 4,3ghz (z bazowego 2,8ghz) dobilem do 7.57 (mozna powiedziec ze mniej wiecej tak jakby dodac 2,5 buketa przy renderowaniu w stosunku do ustawien fabrycznych). 1055T ma zblokowany mnoznik i w biosie mozna operowac tylko szybkoscia magistrali. 1090 ma odblokowany mnoznik ale z racji tego iz zegar jest juz wysoko fabrycznie ustawiony zaduzo nie podkrecisz. Choc moze sie zdazyc ze zlozysz zestaw na 1055t i ktorys element zestawu nie pozwoli ci poszalec w podkrecaniu.

 

sam sie zastanawiam nad zmianą procka i mobo na phenoma x6... coprawda liczyłem na bludożera ale myśle że jak wezme mobo pod am3 + nie bedzie problemu.Odnośnie Twojego pytania to róznice na pojedynczym jajku nei są duże ale jk sie weźmie pod uwage np 100 mhz razy 6 to jednak trochę to jest. można albo poczytać testy albo może ktoś kto miał z tymi prockami do czynienia się wypowie

 

 

Mam obecnie Crosshair IV AM3 i po modyfikacji biosu ktory juz jest dostepny bedzie mozna zainstalowac buldozera. Jest gdzies tu na forum lista modeli plyt am3 ktore po modyfikacji biosu beda obslugiwac nowe proce AMD.

 

Wydaje mi sie ze na chwile obecna warto zainwestowac jesli ktos musi w 1055t, a po premierze nowych prockow amd przejsc na buldozera.

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności