Skocz do zawartości

i7 960 4x3.20 vs i7 970 6x3.20


kazikdolny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

"pracuję" w maxie i przymierzam się do zmiany sprzętu i zastanawiam się nad dwoma opcjami:

 

 

1. Intel Core i7 960 4x3.20 GHz BOX (LGA1366, QPI 4.8, 8MB)

Gigabyte GA-X58-USB3, X58, TripleDDR3, SATA2, RAID, GBLAN, ATX, Core i7

DDR3 8GB 1333MHz Corsair CMX (2x4GB, DualDDR, CL9) x 3 – 24GB

 

Lub taki zestaw

2. Intel Core i7 970 6x3.20 GHz BOX (LGA1366, QPI 4.8, 12MB)

MSI X58 Pro-E, X58, TripleDDR3, SATA2, RAID, GBLAN, FW, ATX, Core i7

DDR3 8GB 1333MHz Corsair CMX (2x4GB, DualDDR, CL9) x 2 – 16GB

 

 

Podstawowa sprawa: czy ładować bardziej w procka czy w ram?

Różnica w cenie tych dwóch jest dwukrotna i nie wiem czy np. "prędkość" renderingów będzie widocznie różna. Przewaga 6 jajek nad 4?

Nie wiem też jaką ilość ramu można załadować żeby to wszystko razem hulało - może mniejszy procek a więcej pamięci?

 

 

Proszę poradźcie coś..

Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

tu masz cpu cpubenchmark.net by porównać wydajność. osobiście polecałbym i72600k jak nie mas starej płyty + duzo ramu + OC - mam w pmieszczeniu czasem i 27-28stopni i nadal działa na 5hgz moj 2600k. do i7 990x stockowego naprawde ma niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka płyte najlepiej pod overclocking dla i7 2600k bo np Asus P8P67 500 zł Pro jakie 650 zł deluxe juz 800 zl a Gigabyte GA-P67A-UD7 juz jakies 1200 zł czy na tej Assusa za 500 zł

Asus P8P67 bede mogl osiagac 4,5 - 4,8 Ghz oczywiscie przy dobbrym clhodzeniu typu Nuctua cos tam i np Cooler Master 692 II Adv bo nie wiem czy upgrajdowac teraz czy czekac na Buldozera lub Sandy Bridge E w jesieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sandy wydaje sie byc lepsza opcja, choc podkrecona 970-tka jest szybsza od 2600k, i to bez jakiegos wypasionego chlodzenia, ale nie jakos spektakularnie ;) miedzy 960-tka podkrecona bedzie widoczna spora roznica w renderingu. Wg mnie za 2600k przemawia szybkosc pracy w wielu programach wynikajace z GHz, a za 970tka przemawia triple ddr i wielkosc pamieci jaka mozna tam wlozyc, no i za 2600k przemawia cena, ja kupilem 970-tke bo modyfikowalem to co mam, gdybym mial kupowac nowego mialbym zagwostke :D:D choc ponoc maja robic 8GB kosci pamieci wiec 4x8GB w sandy to juz tez niemalo :D:D

 

 

apropos plyt glownych, ja wyznaje zasade ze na glownych komponentach nie ma co oszczedzac, stad nie patrzylbym na plyty ponizej pewnej wartosci, wydaje mi sie ze okolica 1000 i wzwyz powinna byc ok, ten gigabyte wyglada lepiej... ;)

Edytowane przez Quadysz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyjda te kosci to po zmianie biosow bedziesz mogl zapodac do 970tki 48GB :D:D

 

jednak wydajnosciowo nie ma takiej roznicy, a z racji duzo wiekszej czestotliowsci na rdzeniu caly windows i interfejsy programow powinny szybciej dzialac, power 970-tka pokazuje dopiero kiedy aplikacje potrafia wykorzystac wszystkie rdzenie, przewaga nad 2600k nie jest kolosalna, ale jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności