Skocz do zawartości

Animacja WIP: Residential Life


scor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich!!

Razem z v1ck\'iem mamy na celu stworzenie krotkiego filmiku (okolo 15 minut) ktory bedzie ukazywal zycie naszego osiedla z troche innej perspektywy. Na samym poczatku zaczelismy robic poszczegolne obiekty naszego residential\'a takie jak boisko do koszykowki czy tez plac zabaw. Jak do tej pory udalo nam sie to (mamy nadzieje ze idealnie) wymodelowac. Teraz jestesmy w trakcie tworzenia blokow. Jak sie spodziewalismy okazuja sie one najtrudniejsza jak do tej pory czescia naszego projektu. A przed nami jeszcze animacja i texturowanie :P. Niestety ale nie starcza nam juz czasu na stworzenie muzyki do naszej animacji :/ Jezeli bylbys czy bylabys zainteresowana stworzeniem z nami tego filmiku to zapraszamy na oficjalna strone tegoz projektu www.residential.prv.pl Znajduja sie na niej dotychczasowe rendery oraz inne rzeczy zwiazane z projektem. Dziekujemy za wszystkie uwagi i cenne rady. Wszystko sie przydaje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

witam. jako jest to moj pierwszy post na tym Forum, to chcialbym wszystkich forumowiczow powitac. przegladam Forum juz od jakiegos czasu i musze przyznac, ze jest to jedno z lepszych (jak nie najlepsze) polskie forum o tej tematyce.

 

jak juz rozmawialem z v1ck\'iem, nie nadaje sie do muzyki, wiec nie bede mogl Wam z nia pomoc. jedyne co moge zrobic to zyczyc Wam powodzenia w tworzeniu animki. biorac pod uwage preanimacje (narazie jedna widzialem ;)), i probne renderki, mam nadzieje, ze bedzie to good job;]. co do rad, to moge powiedziec, ze w animce co widzialem, jest niewielki chaos, jest to naszczescie tylko probna animka, i mam nadzieje, ze finalna wersja bedzie dopracowana i mila dla oka;].

 

ps. jak juz mowilem vick\'owi finalna animacje chcialbym ogladac w rozdz. min 2000x1500 pix;D.

 

pozdrawiam i czekam na dalsze renderki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze uda nam sie to wyrenderowac chociaz w 640x480 :>, a co do tych preanimacji co widziales yaras, to to bylo robione \"ot tak\" wiec sie nie dziwie ze wyszla haotycznie :-)

juz niedlugo postaramy sie zaprezentowac jakas wieksza animke, mysle ze juz wtedy jak skonczymy robic pierwszy blok :-), w raze czego aktualizacje mozna ogladac na stronie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ups no fakt. trzeba przebrnac przez tekst by trafic na adres. proponuje jednak wrzucac wybrane obrazki na forum dla lepszej promocji.

proponuje rowniez edycje pierwszego postu i wklejenie na samym poczatku linka w tej formie :)

 

http://www.residential.prv.pl/

 

 

edit: no wlasnie w takiej.

 

[Wyedytowany dnia 7-7-2004 > SansSerif]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 min to nie tak malo, radze przygotowac starannie proces pre-produkcyjny. 2000x1500 hm... widze ze jakimis egzotycznymi proporcjami operujecie, pomijajac to ze calkiem pojemne i szybkie dyski macie. 1 klatka ok. 9 MB, czyli 1sec daje nam juz 216 MB majac minute to juz 12 GB docelowo 15 min tj. 200 GB same sekwencje, a gdzie materialy zrodlowe, backupy i inne? i naprawde spora ilosc RAM`u.

 

Renderujcie do 640x480, nie pasuje wam format 4:3 uzyjcie Academy Flat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstepna preanimka ukaze sie lada dzien na stronce. Wystarczy na nia wejsc :P A co do tej rozdzielczosci to sorki Yaras ale rzeczywiscie jest to troche bajeczna rozdzielczosc :/ Tak na marginesie chcialbym podkreslic ze z v1ckiem w maxie siedzimy dopiero poltorej miecha :P Jak juz pisalem wczesniej potrzebujemy kogos do stworzenia muzyki i dzwiekow!!

Dzieki za all odp....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, oczywiscie rozdzialka 2000pix to jest taki joke maly;], bo przeciez nie ma sensu takiej duzej robic (jak juz tez ladnie wyliczyl Rascal trzeba by tez miec bardzo duze dyski do tego).

 

of course, w zupelnosci 640x480 wystarcza ;].

 

czekam na animki.

 

pozdr.

 

[Wyedytowany dnia 7-7-2004 > yaras]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chętnie zrobił muzykę, co do doswiadczenia - tworzę instrumentalną (sample, wlasna tworczosc) oraz podklady dla kilku osiedlowych skladow hh od ponad roku, mam doswiadczenie w cool edicie 2, acid pro4, wave\'s lab\'ie i fruity loopsie. moje gg 2701062 :)

 

ps

bede dostepny w poniedzialek dopiero(wyjazd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w maxie :)

Poza tym to prosta sprawa.... każdemu kompowi instalujecie soft, i zadajecie:

Komp1 - klatka od 0 -200

komp2 klatka od 201 - 400

Kom3 klatka 401-600 i tak dalej. Net dender nie robi nic innego, tylko każdej maszynie przydziela klatke do renderowania a z tego co pamięam to jezli masz 5 kompów to kazdy dostaje co piatą, więc cały render uzależniony jest od najwolniejszej maszyny.

 

Ten system który napisałem, ma dlatego jedna powazną zaletę... jest dynamiczny ;)

 

Pozdrawiam.. ps.. pozwól że uświadomię cię :) 15 min animacji to około 1,5 roku pracy jesli nie masz za bardzo skomplikowanych ruchów postaci ;)... no chyba że Kurt Ci pomoże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. dosyć że linki nie działają, mi przynajmniej, to jeszcze sprawa trzyma się jakiejś strasznie rozwlekłej animacji. Dobrze że ktoś im już wypersfadował zmianę rozdzielczości. Panowie, weźcie się za pół minuty animacji jak w ASP na zaliczenie. To jeden z najlepszych sposobów żeby animacja nie była nudna, w przeciwnym razie zamęczycie siebie kompy i widza:) Powodzenia zatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podanych wyżej linmków z tego co widze działa tylko jeden przynajmniej u mnie --> Wątek jest statycny straszbie i mało ciekawy dajcie trochę fotek na forum a nie błąkacie się po serwerach. 15 --> co to dokument będzie?;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności