Skocz do zawartości

Płyta GIGABYTE, a nowy RAM


No]2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przedstawię mój problem krótko. W chwili obecnej posiadam płytę GIGABYTE GA-P35C-S3 pracującą z 2x1GB DDR2 GEIL (800 Mhz) na dual channelu. Stało się, że dysponuje gotówką koło 600 zł i tutaj pytanie - jak wepchnąć w tą płytę większą ilość RAMU żeby jakoś to się trzymało i czy w ogóle się to opłaca? Na stronie GIGABYTA'a znalazłem 4 info apropo pamięci:

 

  1. Obsługa do 8GB pamięci Dual Channel przez 4 złącza DIMM
  2. Obsługa do 4GB pamięci DDR3 przez 2 złącza DIMM
  3. Dwukanałowa obsługa pamięci
  4. Obsługa pamięci DDR3 1333/1066/800 MHz
  5. Obsługa pamięci DDR2 1066*/800/667 MHz

Tutaj kolejne moje pytanie - czyli w praktyce wychodzi na to, że łącznie da się wepchać 12 GB ? Czy opłaca się dawać więcej DDR2, niż DDR3 ? Czy dwójki nie będą zamulały całości ? Proszę o pomoc, z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z tego co wiem mieszanie ramu o różnych częstotliwościach jest niewskazane, a już tymbardziej jak masz ddr2 i ddr3. Szybszy ram zostaje spowolniony a czasami są wogóle problemy z odpowiednim działaniem. Miałem raz taki przypadek że musiałem starą kość wyjąć bo po 5 minutach użytkowania resetował mi się komputer, a obie kości były sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm w takim bądź razie muszę wybrać między 1 a 2 ... Panowie - co lepsze 8gb DDR2, czy kupić 4gb DDR3, a resztę kasy zostawić na upgrade w przyszłości. Szczerze mówiąc nie mam bladego pojęcia jaka może być różnica między DDR2 i DDR3 obecnie na rynku :/ Jak kto się przekłada na programy (używam Zbrusha i maxa głównie, a ten pierwszy wręcz pożera pamięć i prosi o więcej). Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta teoretycznie obsługuje jednocześnie DDR2 i 3 ale nie jest to dobry pomysł. Sprzedaj te pamięci i kup 2x4GB DDR3 Patriota Sector5 czy Kingstona HyperX za jakieś 270-300zł i będzie git. W DDR2 nie opłaca się inwestować ze względu na ich ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługa do 4GB pamięci DDR3 przez 2 złącza DIMM - a to nie oznacza, że mogę maksymalnie 2x2gb wsadzić ?

 

 

UP : // wyczytałem na stronach, że ludzie sprawdzali 2x4gb ddr3 i działa ... jak myślicie, warto spróbować ?

Edytowane przez No]2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności