Skocz do zawartości

Zestaw PC: 2000/2100zł


maciek_maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem prosić o pomoc w złożeniu zestawu, który służył będzie do pracy w programach typu: Rhino/Vray, Photoshop, AutoCad itp. Budżet jakim dysponuję to 2500/2600zł (razem z monitorem, klawiaturą i myszką) Póki co złożyłem coś takiego (korzystałem z oferty morele.net):

 

Procesor AMD Phenom II X6 1090T (3.2GHz,9MB,125W,AM3) Black Edition BOX - 584zł

Płyta główna ASRock 880G PRO3 - 329zł

Karta graficzna Asus Radeon HD5770 1024MB DDR5/128bit DVI/HDMI PCI-E (850/4800) (wentylator CuCore) - 388zł

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 - 118zł

Dysk Samsung F3 HD103SJ 1TB 7200 32MB SATA - 176zł

Nagrywarka Sony DVD-ROM DDU1681S-0B SATA, 24x, DL, Black - 55zł

Zasilacz XFX Core 450W 135mm 80 - 182zł

Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD BT-410 - 139zł

SUMA: 1971.1zł

 

Biorąc pod uwagę to, że mój całkowity budżet to 2500/2600zł zostaje mi jakieś +/- 575zł na monitor, jakieś propozycje? Wiem, że nie mogę oczekiwać nie wiadomo czego ale cóż, może coś się znajdzie? Póki co na oku mam: LG E2250V-PN, LG W2261VP-PF, LG W2361V-PF i AOC E2343F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mając przyzwoity monitor jesteś w stanie wyprodukować coś, co na różnych konsumenckich monitorach/wydrukach wygląda poprawnie. Wykorzystywanie najgorszego sprzętu jako podstawowego narzędzia przy wykonywaniu zleceń jest wyrazem braku szacunku dla klienta i braku profesjonalizmu z Twojej strony ;)

 

Chyba każdy kto zajmuje się grafiką i wie jak wygląda obraz nawet na najtańszym PVA/IPS do TN raczej nie wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak zaczynałem z podpiętym kablem antenowym do telewizora Panasonic to znaczy, że nic ze mnie nie będzie?

Po części masz rację, do zleceń graficznych nie należy wybierać monitora monochromatycznego, a klienci zwykle profesjonalizm oceniają po tym czy nie lecisz w *ja, a nie po matrycy. Tak sądzę. Nie ma się co spinać, dopóki widać piksele. Lepiej wrzucić więcej RAMu. Porządny klient i tak poprosi o projekt w kolorze swetra i porówna do swojego monitora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, a teraz pytanie czy któryś z tych dwóch by się nadał?

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/1407876_techniczne - Dell P2311H

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/1510056_techniczne - NEC E231W

wiem, że to nie ta matryca itp. ale 8ms to trochę dużo, co prawda nie jestem jakimś zapalonym graczem ale raz na jakiś czas coś odpalę i nie chciałbym widzieć smużenia? No chyba, że tego nie widać to wtedy byłbym zdecydowany na tego Samsunga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych samsungach smużenie widać tylko przy szybkich grach, w normalnym użytkowaniu/przy filmach nie zauważyłem. Na LEDy w monitorach TN nie daj się nabrać - nie poprawią obrazu ;)

 

Z regulacją wysokości - fakt może doskwierać jej brak. Czymś musieli usprawiedliwić tą cenę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie weź jeszcze pod uwagę wyśmianego ostatnio przez niektórych kolegów Xeon'a E3-1230. Jest około 20% szybszy, kosztuje około 650zł netto. Technicznie to jest to samo co I7-2600, ma tylko obniżony zegar do 3,2GHz i mniejsze TDP - 80W.

 

Tutaj test w Cinebench - jest około 20% szybszy od i5-2500 a cenę ma podobną.

 

http://www.servethehome.com/wp-content/uploads/2011/03/Intel-Xeon-E3-1230-Cinebench-R11_5.png

Edytowane przez SimonM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności