Skocz do zawartości

jak uruchomić brazila?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość User190

Próbuj - metoda prób i błedów to najlepsza metoda na dojście do czegoś... wiem cos o tym :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz super ekstra telewizor 6:9 100Hz z milionem mozliwosci, przylatujesz do domu, rozpakowujesz, podlaczasz... Na pilocie 100 przyciskow, pod kazdym po trzy symbole. Na telewizorze zadnego.. Podlaczasz.. Oczywiscie ciemny ekran. Lapiesz instrukcje obslugi, otwierasz, a tam.. Jedno zdanie:

 

Strojenie i obsluga:

\"Próbuj - metoda prób i błedów to najlepsza metoda na dojście do czegoś...\".

 

Jak Ci sie Twoja odpowiedz podoba w takim wydaniu? Ja od lat walcze wlasnie z takim podejsciem. Program (nawet MAX) i jego poznanie nie jest celem samym w sobie, tylko narzedziem do osiagniecia jakichs celow. Tak jak mlotek, czy.. telewizor:) I to nie poznawanie programu powinno dawac satysfakcje, tylko jego wykorzystywanie do tworzenia. :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Napisz mi, jak sobie wyobrażasz sytuację, gdzie masz wszystko napisane jak na dłoni w anglojęzycznej instrukcji obsługi do tegoż telewizora i nie chce Ci się po prostu przeczytać tejże instrukcji, ani nie masz na tyle pary (w obawie przed zepsuciem czegoś, czy z innych pobudek), żeby wykorzystać metodę prób i błędów i wysyłasz post na forum, żeby inni napisali Ci jeszcze raz to, co masz w instrukcji. Tylko proszę nie pisz, że nie wszyscy znają angielski, bo edukacja językowa jest obowiązkowa we wszystkich typach polskich szkół, a angielskiego uczy się jakieś 98% tychże uczniów.

Poza tym jeśli ktoś nauczy się sam czegos to zostanie mu to na dłużej, a jak napiszę Ci np.: zrób to, to, to, później tamto i tamto, to na drugi dzień nie bedziesz wiedział, jak to zrobiłeś! Nie twierdzę bynajmniej, że pomoc jest zbędna, wręcz przeciwnie, gdybym tak twierdził to nie napisałbym mojego review!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uruchomienie...

F10->current renders-> ustaw Production i Draft na Brazil...

nie wiem czy o to ci biega... ale tak się włacza... :D

Następnym razem postaraj się samemu dojśc do tego...

PS

To że nie umiesz właczyć nie znaczy że się masz poddać... nie o to chodzi... ale wiesz jeżeli sam nie zroibsz tego to nie będziesz umiał... to samo możesz zrobić żeby dać komuś max\'a i żeby on to za ciebie zrobił... będziesz sie z niej cieszył? powiesz komuś że to twoja, własna praca? nad którą pracowałeś przez cały tydzień? NIE!

Pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati.. Po pierwsze.. Przeciez w instrukcji tak wlasnie jest napisane: Zrob to to i to... itd.. Tylko instrukcja (i firmowe tutoriale tez) ma jedna cholernie powazna wade: potwornie trudno w nich znalezc to, co akurat konkretnie w danej chwili jest potrzebne. Owszem. Mozna czytac po kolei i przerabiac tutoriale po kolei. To jest najlepsza metoda nauczenia sie czegos. Ale jak masz jakis projekt zaczety i potrzebujesz jakiejs konkretnej informacji, to nie bedziesz przerabial tutkow bo nie ma na to czasu. Ja na przyklad potrzebowalem informacji, jak podlozyc film jako ruchome tlo animacji. Przekopalem cala instrukcje i tutki ze 30 razy i nie znalazlem. Stracilem mase czasu i nic mi ta instrukcja nie dala. Owszem - jak wpisywalem w wyszukiwarce background, avi, czy animation, to mi pokazywalo mase tematow, ale zaden nie dotyczyl tego, co mi bylo potrzebne. I po to wlasnie istnieja takie fora, jak to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajnie. Głośno tu. Wrzeszczycie na siebie okrutnie. Pożarliście właściwie o byle g**no. Osobiście uważam, że obie matody są dobre jeżeli kogoś coś naprawdę interesuje. Jeśli chce czegoś dociec, to czy ktoś mu to podpowie, czy sam na to wpadnie, to to jest jego, on to już wie. Fakt faktem, że jak sam coś \"odkryjesz\", to większa frajda. Ale tu chyba nie o taką frajdę chodzi, nie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Ajgor - ok, zgadzam się z tym, co napisałes, jesli zależy Ci bardzo na czasie - wykonujesz jakiś projekt i się bardzo spieszysz, ale wydaje mi się, że giegiel chce się czegos nauczyć, a nie znaleź szybkie rozwiazanie i zapomniec o nim...

Michal - witaj na forum... :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal przeciez my sie nei zremy tylko wymieniamy poglady:) Pozarli to sie dwaj ludzie ostatnio na liscie mailowej Forum 3D:) Az sie zaczeli bardzo brzydko wyzywac.:)

A ja Matiego bardzo cenie za jego wiedze i na pewno nie mam zamiaru mu w zaden sposob ublizac, bo ani na to nie zasluguje, ani ja nie jestem taki kozak zeby startowac do lepszego:)

 

Mati a na marginesie - sam uzywam Brazila i prawde mowiac zagladalem do jego dokumentacji (bo pytanie bylo o Brazila), ale nie na sam poczatek. A tam faktycznie jest bardzo dokladnie opisane jak go odpalic:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Aaaa... tam - forum jest po to, żeby pytać, więc nawet na najbardziej podstawowe pytania trzeba odpowiadać :-)))

 

A co do forum3d - no, chłopaki nieładnie się zachowali! :-)

 

Btw. Ajgor nie przesadzaj z tą wazeliną, bo ja raczej do początkujących się zaliczam, a że review napisałem to jeszcze nic nie znaczy - brazil to mój konik, a z całą resztą dopiero raczkuję :-)))

 

[Edited on 8-3-2003 by M@Ti]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

seseseseeee ;-)))

A tak na powżnie - myślę o zrobieniu polskiej strony o brazilu, ale na razie nie mam na to czasu... jak znajdę chwilę wolną to dokończę review, a później pomyślę nad tą stroną i wtedy ludzie mogliby tam pisać różne tego typu porady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności