Skocz do zawartości

Lightwave 10, Core, LW HC etc. Co z czym?


Gość mario108

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mario108

Witam.

 

Zaczynam swoja od początku przygode z Lightwave. Kiedys jeszcze praacowalem na Amidze i czas wrócic i zaczac od poczatku. Proszę wiec o wybaczenie mi tych banalnych pytan początkującego.

 

Moje pytanie dotyczy obencych wersji tego programu i jakie one funckej spełniają:

- Z tego co sie orientuje obecna wersja to LW10.

- Czym zatem jest Lightwave CORE, i czym sie różni od LW10?

- Czy LW10 w wersji podstawowej zawiera łatwe możliwości/narzędzia do tworzenia fizyki?

 

Interesuje mnie by swoje sceny niejako "zautowatysować" pod kątem fizyki. Nie bardzo sie orientuje w tych wersjach i nie bardzo wiem jak sie za tn temat zabrac. Czy fzyka w LW10 jest możliwa? A moze to własnie CORE jest osobną aplikacją gdzie mozna scene "ozywić" pod kątem fizyki?

 

W necie widze wiele informacji anglojezycznych i nie bardzo sie juz w tym łapie. Lightwave 10 HardCore, Lightwave 10 CORE, Lightwave 10. Proszę życzliwych zorietnowanych o przyblizenie calosci.

 

 

Ew, czy są jakieś tutoriale jak tworzyć fizyka dla sceny w Lightwawe.

 

Dzieki i pozdrawiam forowiczów.

 

Mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dalszy developing Core jest oficjalnie zaprzestany, wiec Core Cie wlasciwie juz nie dotyczy ale zaspokoje Twoja ciekawosc.

Swego czasu Core byl rozwijany niezaleznie od LW i mial z zalorzenia byc mixem architektury Houdiniego i LW. Czyli ma/mial budowe oparta na nodach. Ciezko to wytlumaczyc, ale chodzilo o to kazda operacja byla reprezentowana przez swoista cegielke majaca mozliwosc dowolnego laczenia z kazda inna (upraszczajac). Core mial calkiem dobra fizyke, oparta na silniku bullet, ktory radzi sobie znacznie lepiej od tego z LW. Z tym ze po kasacji Core raczej niepredko zobaczysz go w LW. Tymczasem natywny silnik fizyki w LW jest naprawde zly. Mowiac szczeze nie przychodzi mi na mysl zaden inny program z gorsza fizyka, wiec jak interesuja Cie glownie symulacje fizyczne radze Ci wybrac cos innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności