Skocz do zawartości

ASRock 880G Pro3 - Problem!


maciek_maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj otrzymałem swojego kompa (dokładnie podzespoły) Złożyłem go, nie obeszło się bez problemów, miałem problem z zamontowaniem coolera jednak i z tym sobie poradziłem. Wydawało mi się, że wszystko jest w porządku, niestety do czasu. Na płycie wyświetlił mi się numerek 54 (sprawdziłem w książce i jest to jakiś problem związany z pamięcią, 'Unspecified memory initialization error') Wypiąłem więc pamięć i zamieniłem na tą ze starego kompa - to samo. Po chwili komputer zaczął działać, żeby za chwile wywalić mi niebieski ekran. Cały czas chodzi bardzo niestabilnie, raz pomaga reset innym nie. Link do tematu z zakupem: Zestaw dla studenta arch. - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

 

Moja specyfikacja: Phenom X6 1090, ASRock 880G Pro3, 4GB 1333Mhz Goodram, Asus Radeon 5770 1Gb Samsung 1TB 7200, Xilence Redwing 500W.

 

Wiem, że zasilacz jest taki sobie i zastanawiam się czy ta niestabilność nie jest spowodowana brakiem mocy? Gdy włączyłem Rhino i puściłem render jeszcze wczoraj wszystko chodziło, dziś system się wywalił, nie wiem co zrobić.

 

#edit

Temperatury są w porządku, nic się nie nagrzewa. Podczas renderowania miałem 49/50C.

 

#edit 2

Odmontowałem Radeona, wpiąłem się pod zintegrowaną (HD 4250) i ten sam problem, wywala system podczas próby renderowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Goodramy są w miarę bezkonfliktowe.

 

Jeśli po odłączeniu karty 5770 problem dalej występuje, za słaby zasilacz możemy wykluczyć, chyba, że jest coś z nim nie tak.

 

Zacznij od resetu biosu, potem wkładaj pojedynczo pamięci do kolejnych banków pamięci i obserwuj efekty. Jeśli nic nie pomoże spróbuj z kośćmi innej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo, zresetowałem biosa. Zacząłem podpinać pamięć w inne sloty i już na starcie dostałem info od płyty o 2 nowych błędach 0x06 i 0x39. Po chwili udało się odpalić kompa, poszedłem po dysk do drugiego pokoju jak wróciłem już był zrestartowany więc nie warto nawet odpalać renderu. Nie mam za bardzo dostępu do pamięci z innej firmy, powiedziawszy szczerze to kończą mi się pomysły i jutro chyba zadzwonię po ziomka ze sklepu żeby zabrał sprzęt do siebie i ogarnął to jakoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po cichu podejrzewam płytę główną, ale bez dokładnego testu nie ma szans na wiarygodną diagnozę. Tak jak mówisz - zanieś do sklepu jeśli nie masz możliwości przetestowania.

 

Oczywiście windows zainstalowałeś świeży na nowym sprzęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Najpierw Vistę, a dziś odpaliłem Windows 7, na początku wszystko wyglądało ok, wydawało mi się, że problem znikł, komputer pochodził chwilę i znowu dostałem blue screenem. Jestem już tak ynoiwrukw* całą sytuacją zwłaszcza, że na zakup kompa czekałem dosyć długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności