Skocz do zawartości

Jaki program przyspieszający modelowanie?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję ,że tytuł odpowiedni .Chciałbym się dowiedzieć jakiego programu się warto nauczyć obsługiwać .Otóż pewne rzeczy właściwie wszystko da się wymodelować w 3dsmax -ie ,blenderze itd ...Ale widziałem kiedyś filmik programu revit i tam osoba projektująca dodawała sobie w rzucie 2d ściany ,okna drzwi itd a następnie w rzucie 3d już było wszystko na miejscu .Próbując coś sklecić w max-ie zaraz zaczynam się zastanawiać jakie powinny być okna (wymiary ,odległości od podłogi itd).Czy jest program ,który ma już "znormalizowane" te rzeczy ?Tzn lecę ze ścianą główną i mam wymiar całej ściany( od razu cegły ,tynku itd )potem wstawiam okna i nie martwię się o nic bo program to już zrobi uwzględniając odległość od podłogi wstawiam drzwi i po exporcie do maxa mógł bym już zająć się texturowaniem ,materiałami i oświetleniem nie tracąc czasu na wycinanie otworów na okna drzwi itd ? Ja rozumiem ,że wizualizacje robicie na podstawie określonych planów i wymogów klienta jednak zastanawiam się jaki program w połączeniu z 3ds maxem czy blenderem dałby jak największą wydajność w sensie ,który przyspieszył by znacząco robienie wizualizacji .Czy jest rozgraniczenie ,że jeden program nadaje się do wnętrz bo ma np bogatą bazę modeli a inny jest lepszy do exteriorów ponieważ wszystkie rynny czy dachówki są z automatu i nie trzeba się później w max-ie bawić displacement czy skrypty ...Wiem jak moje pytanie może brzmieć dla tego chciałem zaznaczyć ,że nie pytam o linka do maxowego generatora budynków a jedynie chodzi mi o program przyspieszający modelowanie pod wizualizacje nie koniecznie dla architeków .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Chyba żaden program nie generuje idealnych modeli. Revit szybko konstruuje ściany, okna, drzwi ale po exporcie do 3ds max zazwyczaj trzeba coś poprawiać. No i poza tym te standardowe elementy najczęściaj okazują się wystarczające w programie wyjściowym a potem zauważamy brak pewnych detali, które dorabiamy co nierzadko kończy się wykonaniem jakiegoś elementu na nowo.

Nie ma żadnych sztywnych "norm" dotyczących wymiarów, odległości. Programy mają "ustawione" jakieś parametry bazowe, które najczęściej trzeba indywidualnie zmieniać i poprawiać.

Trzeba chyba szukać kompromisu (no i oceniać możliwości, a właściwie zasadność pewnych wydatków bo przecież te zaawansowane programy są baaaaardzo drogie).

Ja "testowałem" wiele programów (co nie oznacza, że poznałem je w stopniu większym niż tylko podstawowym) i nie ma idealnego "automatu", który umożliwi w prosty sposób skonstruowanie pięknego modelu z wszelkimi detalami a potem jeszcze "wyrzuci" z siebie render o fotograficznym realiźmie.

 

A co do maxa to w nim masz proceduralne ściany, okna, drzwi, schody... Tylko ilu użytkowników na codzień z tego korzysta? Z powodów o których pisałem wcześniej (detale, niepowtarzalne elementy konstrukcji) ja najczęściej buduję te elementy od nowa. Ewentualnie adoptuję te zrobione już wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to o ceny nie pytam bo za takowymi już googlowałem .Sketchup wygląda ciekawie jednak będę musiał poczytać czego nie ma wersja darmowa .Zwłaszcza ,że chodzi o program wspomagający a nie główny wówczas revit itd mija się z celem do póki nie zacznie się z tego żyć ...Ale właśnie , w który program warto by było inwestować w przyszłości ?Wiem ,że jest jeszcze archicad i ....nie pamiętam teraz ale były jeszcze jakieś .Wiadomo klient może chcieć gotowy produkt (wizualizację ) w szybkim czasie i wówczas dla kilkuosobowej firmy X Y może to nie stanowić aż takiego problemu natomiast dla osoby biorącej się za freelans (czy jak to się pisze) ciągnięcie na okrągło na kawie od świtu do nocy mogło by odebrać całą przyjemność z czegoś co się kiedyś chciało robić .Faktycznie w maxie są proceduralne ściany ,okna ,drzwi ale żeby je wstawić trzeba zrobić proboolean a po zmianie na poly siatka wygląda czasem brzydko i znowu trzeba poprawiać a wówczas człowiek dochodzi do wniosku ,że lepiej było by to ze splina extrudować albo z box-ów i czasowo na jedno by wyszło .Dla tego się zastanawiam jak można wszelakie procesy przyspieszyć (nie wliczając w to posługiwania się skrótami klawiaturowymi itd)...A może macie jakieś ciekawe patenty ?Nie chcę instalować GB triali bo skoro ktoś ma już jakieś doświadczenia w tej czy innej materii to czemu nie skorzystać z czyjejś podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności