Skocz do zawartości

3D MAX - rozdziały, tematy, zagadnienia


SSparrow

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano

 

Postanowiłem uporządkować wiedzę na temat 3D MAXA i postanowiłem zrobić tak jak by spis zagadnień, co trzeba opanować w programie żeby być w nim bardzo dobry. Prosił bym was o uzupełnienie tematów jak bym o czymś zapomniał, a na pewno tak będzie :P

 

1 MODELOWANIE

* Modelowanie samochodów

* Modelowanie twarzy i ciała

* Modelowanie przedmiotów

 

2 TEKSTUROWANIE

* Mapowanie

* Mapy

* Tworzenie tekstur, materiałów

 

3 SILNIKI RENDERUJĄCE

* Mental Ray

* V-Ray

* Realistyczne oświetlenie

 

5 ANIMACJA

* Rigging

* Morfowanie (np. twarzy)

* Reactor

 

INNE

* Dodawanie modeli 3D na zdjęcia

* Dodawanie animacji modeli do filmów

* MAXScript

 

 

Proszę o wyrozumiałość. Do tej robiłem wiele rzeczy ale mało z praktyką więc pozapominałem już sporo... Dlatego chcę poukładać wiedzę. Jeżeli popełniłem jakieś błędy proszę o poprawę. Na pewno taka lista przyda sie także początkującym osobą bawiącym się w 3d maxie :) Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

postanowiłem zrobić tak jak by spis zagadnień, co trzeba opanować w programie żeby być w nim bardzo dobry

 

jak narazie to raczej wyglada jak spis zagadnien wyrwanych na chybil trafil. W zasadzie baaaardzo subiektywnie to podzieliles.

 

Czym sie rozni modelowanie przedmiotow od modelowania samochodow? Czemu akurat samochody a nie czolgi zasluzyly sobie na osobny dzial? A modelowanie domkow to podliczasz pod przedmiot czy samochod? ;)

Dlaczego tylko MR i Vray jako silniki renderujace? Brak w ogole unbiased rendererow.

Zrigowanie modelu a zaniowanie go to zupelnie 2 rozne rzeczy. Tak samo animacja postaci to zupelnie inny temat niz animacja helikoptera

Reactor to w ogole powinien miec osobny dzial pod tytulem Symulacje, gdzie mozna wrzucic takie rzeczy jak physix, rayfire, fume itp

Dodawanie modeli do zdjec i filmow to raczej temat pod compositing a nie cos co robisz w Maxie.

 

Na pewno taka lista przyda sie także początkującym osobą bawiącym się w 3d maxie

 

jak narazie to obawiam sie ze ta lista bardziej zamieszala by w glowie poczatkujacemu niz pomogla.

 

pozdrawiam

Edytowane przez mirach
chelikopter ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko sie nie zgodzic z kolega mirach, twoja lista jest calkowicie oderwana od realiow. Poza tym, nawet jak lizniesz kazdy z tych tematow, wcale nie oznacza ze bedziesz bardzo dobry, a nawet dobry. Aby byc dobrym w danej dziedzinie potrzeba wlozyc sporo pracy i czasu, bardzo dobry to sa lata praktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłem się domyślić że to będzie bardziej bałagan niż uporządkowane zagadnienia... nie stety moja wiedza jeszcze na ten temat nie jest taka szeroka żeby to wszystko uporządkować jakoś tak jak powinno być. Myślałem że może ktoś (tak baaardzo po cichu myślałem :P) po prostu to jakoś poukłada i zrobić taki spis niewiem, zagadnień, tematów. Tylko nie wiem czy 3d max to nie jest temat rzeka, gdzie o nim można mówic i mówić ;) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że może ktoś (tak baaardzo po cichu myślałem :P) po prostu to jakoś poukłada i zrobić taki spis niewiem, zagadnień, tematów

 

ktos juz to zrobil....

Zajzyj sobie do tutoriali maxa albo do manuala, tam masz wszystko ladnie podzielone na rozne dzialy. Mozesz tez zobaczyc na strone gnomona gdzie tez tematy z 3d masz podzielone w dosc ladne i logiczne dzialy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności