Skocz do zawartości

powolna praca w MAX 2012


dimaxion

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

kolejny problem to powolna praca w nowym Max-ie... Niby Warwick pokazał jak ładnie edytuje się scenę złożoną z 20 000 000 faceów, a tu wielki zawód. Założywszy, że ja coś schrzaniłem, postanowiłem się poradzić mądrych kolegów z tego forum:)

Moje pytanie, to: co mogłem popsuć, że wszystko chodzi tak powoli? Nie mogę obracać widoku w viewporcie, bo słyszę pikanie. Edycja sceny jest ok 10x wolniejsza niż u Warwicka. Czy może tu mieć znaczenie fakt, iż tekstury mam na serwerze, czy też ich wielkość(dodam, że sproxowałem je), bo nie sądzę, że może to być ilość geometrii (scena złożona z 3mln poligonów)...

 

Pozdr

 

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

dla ścisłości dodam, że mam 2 xeony 4-rdzeniowe 2,66GHz i 16GB ramu, Win7, więc to raczej nie kwestia parametrów komputera... miejsce na dysku to też nie powinien być problem, bo system mam zainstalowany gdzie indziej, a i pliki tymczasowe zapisują się na serwerze a nie lokalnie

Edytowane przez dimaxion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypadkiem nie uzywasz jakichs textur z innych kompoterow sieciowo? tzn tez mialem sytuacje ze mi kiedys mulilo niemilosiernie, okazalo sie ze maxy mialy proxy do textur na innym kompie i ciagle probowaly sie z nimi polaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie za odpowiedź!:)

Bardzo możliwe, że chodzi o tekstury na serwerze... problem jeszcze polega na tym że jest ich od cholery. Czy jest jakiś sposób na zrzucenie wszystkich do jednego katalogu za pomoca jednego magicznego kliknięcia?

 

Dzięki wielkie jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zapisać scenę jako archiwum zip do jakiejś lokacji na dysku - max spakuje wszystkie textury i inne assety do jednego archiwum . Potem rozpakować archiwum i odpalić scenkę z pliku max, który znajduje się w folderze - wszystkie textury będą wtedy doczytywane z tego folderu a nie z poprzedniej lokalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności