Skocz do zawartości

RAM - pojedyncze 8GB


Spyra

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no ale narazie cena 8GB jest chyba nieznana? pewnie droga nie bedzie jakos, ale te limity do 32GB i 64 to narazie czysty marketing :). za to mozna dostac juz ECC ale FB:/ do serwerowek w 8,16,24GB w 1 kosci, ale chore $ :) wogole bezsensu:)

Co mnie bardziej interesuje, jest jakas plyta dostepna pod intela 990X na 32GB? bo jak patrze to same podstawki 1155 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest już znana…

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820211564

 

Ceny pamięci serwerowych są wyższe, ale generalnie obecnie nie ma co narzekać że ceny są chore, bo za równowartość procesora serwerowego i to raczej tańszego można kupić 32 albo 48 GB w komplecie. Trzeba pamiętać że to ECC Registered.

 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820161458

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820161459

 

Ps. Jak widać w tym przypadku serwerowe są nawet tańsze. Ale jak pojawią się kolejne 8GB od innych producentów, to zwykłe pamięci na pewno spadną cenowo.

 

Tu jest ciekawa oferta – kupując więcej kości można zejść do 85 usd za 8 GB czyli 64 GB za 680 usd.

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820139280

Edytowane przez Spyra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja patrzalem na oferte tutaj, co prawda nie ma dostepnych, ale cena jest. wydawala mi sie niska - bo ogladajac te rzeczy jescze pare miesiecy temu cena byla dosc zawrotna z tego co pamietam?

http://www.kontrast.pl/produkty/do-serwerow%5B1045%5D.html

 

a co do tej plyty? wie ktos cos?

 

co do tanich ramow ECC fakt - ale sa to ECC unbufered czy sie myle? FBD kosztuja wlasnie tak jak myslalem:

http://www.ceneo.pl/1608127

 

no chyba ze to stare linki...

Edytowane przez Morphe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ślepy czy jak.. przecież dałem linki i pisze jak koń ECC Registered

 

Registered (also called buffered) memory modules have a register between the DRAM modules and the system's memory controller. They place less electrical load on the memory controller and allow single systems to remain stable with more memory modules than they would have otherwise. Registered memory is more expensive because of the lower volume and the additional components, so it is usually found only in applications where the need for scalability and stability outweighs the need for a low price (servers, for example). Although most server-grade memory modules are both ECC and registered, there are both registered non-ECC modules and non-registered ECC modules.

 

Co do płyty to jest taka co 48GB na jednym 1366 obsłuży, trzeba tylko przygotować ponad 1600 Pln innych nie widziałem ale może są

http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=101568

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem specem, ale poprostu spotkalem sie z opisem ECC registered unbufered, oraz ECC FB (fully bufered) , nie wiem w czym sek.

kiepski jestem z szukania w necie:) - jestes w stanie zapodac linkiem do jakiegos polskiego sklepu z tymi kostkami 8gb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może bez przesady.. jak masz symbol, to wklejasz w przeglądarkę i szukasz. W Polsce jest gorzej znaleźć bo tu low-end rządzi więc z realną dostępnością może być różnie, ale jesteśmy w UE i tyle chyba zauważyłeś. Mam nadzieję że nie przyjdzie ci do głowy, aby te pamięci próbować posadzić na zwykłej płycie pod 990X.

 

http://www.ecomputer.pl/product.php?id_product=76788

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy ? jak na zwyklej plycie, non ECC pakuje sie na zwykla plyte przeciez.

a pisalem czy bedziesz mi wstanie napisac skad akcja gdzie pisza ECC FB i ECC unbufered, o co c'mon. no i jak wkleilem te dziwne ceny ceneo, w porownaniu do innych ECC jakas kosmiczna rozpietosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie może spokój z tym tematem dopóki się lepiej nie zorientujesz w sytuacji takie dialogi na cztery nogi mogą zamęczyć na śmierć. Wszystko w istocie sprowadza się do ECC vs. non-ECC a jeśli według tego co napisałem wcześniej dalej kojarzysz ECC Registered z non-ECC to ja już nic nie poradzę. Sprzedawcą pamięci nie jestem więc ta orka na ugorze mnie nie bawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, zadałem jak sie wydaje proste pytanie, ale widze ze poza wklejeniem tekstu z wikipedi wyjasnic prostej rzeczy sam nie umiesz.

Z pamieci serverowych korzystam stale i wiem naczym polega roznica miedzy ECc i non ECC, jedyny newance byl dla mnie pewen opis, o ktory chcialem zapytać (dodatkowe oznaczenie FB dimm, badz bez ,a konkretniej nazwa ECC registered unbufered, co na pierwszy rzu oka wydawalo mi sie bledem w opise, ale juz niewazne). Ty jednak wolisz bezczelnie pocwaniaczkować, wiedzial bym ze masz takie glupie odzywki bym nawet nie probowal pytać

Dzieki, za poprzednie linki, ale naprawde wspolczuje tym ktorzy chca sie cos od ciebie dowiedzec panie mądralinski.

Edytowane przez Morphe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki że coś gdzieś przeczytałeś ale nie potrafisz doprecyzować co i gdzie. Czy nie prościej jest zerknąć na serwerowe płyty główne i prześledzić zgodność z konkretnymi pamięciami, a w następnym kroku dowiedzieć się ile danej pamięci można posadzić na płycie. Przy płytach głównych serwerowych mamy takie informacje np. Maximum Memory Supported up to 64GB (UDIMM); 256GB (RDIMM). Jeśli z pewnych oznaczeń zrezygnowano albo pojawiały się przy serwerowych DDR2 to znaczy że są już nieistotne albo istotne dla bardzo wąskiego zastosowania. Jak zapodajesz hasło płyty desktopowej pod 990x to skupiam się na tym co istotne abyś nie umoczył z niewłaściwymi pamięciami. Ja nie mam obowiązku dogłębnego wyjaśniania ci pewnych kwestii o których gdzieś tam kiedyś przeczytałeś i nie wiem czy to ja wprowadzam więcej chaosu czy Ty Panie urażony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdzie nie pisze ze chce cos zlozyc do kupy, pytalem o oddzielne elementy, wiec nie wiem w czym niezrozumienie. szukajac cen odpowiednikow i7 990x natrafilem na sklep gdzie cena xeonow 6C o podobnym taktowaniu (nie znam na pamiec seri, ale wydajnosciowo podobny) byla identyczna jak i7. dlatego pomyslalem zeby poszukac moze 8gb do serwerow, i na cos tam trafilem, ale z glupkowatym oznaczeniem ecc reg. unbufered, co wydawalo mi sie dziwaczne, stad moje pytana byly ( a wiem doskonale ze ci robia opisy czesto nie maja pojecia co opisuja, przepisujac specyfikacje popijajac kawe i robiac przy tym bledy). sam zdazylem sie juz zorjetowac ze to blad w "druku". ale zamiast gonic dookola i napisac jasno skoro sie bardzo dobrze orjektujesz w stylu" popelnili blad, bo albo ecc reg (buforowane) albo nie reg. i niebuforowane, nie moga byc takie i takie bo jedno drugiemu zaprzecza. i tyle eh.

Nie jestem dorby w szukaniu po sieci wiec poprostu przy okazji zadzwonilem do tego i owego i zostalem doinformowany, ale sadzilem ze forum jest od tego by sobie przynajmniej w maire mozliwosci probowac rozwiewac watpliwosci, a nie zbijac kogos z tropu i to jeszcze w delikatnie mowiac nieelegancki sposob.

 

to ze nie masz obowiazku wyjasniania doglebnego pewnych wkesti to ja wiem, ale o zadne takie nie prosilem. ew sie pisze: nie wiem, nie orjetuje sie, zbyt skaplikwoane zeby wyjasnic na poczekaniu, zamiast jakis cynicznych zwrotow ktore przeciez nikomu nie pomagaja. no ale olac baze. bo watek poszedl w innym kierunku nieco. bye

Edytowane przez Morphe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj wszystkie informacje które dostałeś ode mnie były OK. nie linkowałem do drogich pamięci albo takich, które by cię zawiodły jeśli zastosował byś aktualne rozwiązania serwerowe oparte na Intelu lub AMD. Te linki dają ci solidny punkt odniesienia do stwierdzenia co jest drogie a co tanie i co jest okazją a co nie. Może łatwo popadam w irytację (od pewnego momentu) ale staram się nie wpuszczać w maliny, natomiast wielu grzecznych i uprzejmych gości skieruje cię w rejony swoich starych zapasów magazynowych albo dobrze pojętego własnego interesu.

 

Ps. Tu masz link do bardzo dużego sprzedawcy i po prawej masz to co cię nurtuje czyli FB plus kilka innych wariantów, jeśli klikniesz to wyskoczą głównie DDR2 więc jeśli ktoś ci to polecał, to raczej nie kupuj. Trzeba po prostu skupić się na Registered DDR3.

 

http://www.provantage.com/ram-modules~67CRAMM_0.htm

Edytowane przez Spyra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem arogancki, ale mulą mnie takie niewyjaśnione sytuacje więc dotarłem do kwestii tych pamięci i już wiadomo dlaczego wyskakują DDR2 667 lub 800 MHz. Ostatnie zdanie wyjaśnia dlaczego pałętają się ciągle po rynku wprowadzając dodatkowy zamęt.

 

Fully Buffered DIMM (or FB-DIMM): is a memory technology which can be used to increase reliability, speed and density of memory systems. Conventionally, data lines from the memory controller have to be connected to data lines in every DRAM module. As memory width, as well as access speed, increases, the signal degrades at the interface of the bus and the device. This limits the speed and/or the memory density. FB-DIMMs take a different approach to solve this problem. As with nearly all RAM specifications, the FB-DIMM specification was published by JEDEC.

 

FB-DIMM memory is typically only used by motherboards supporting Socket 771 Xeon Processors.

 

Aby domknąć temat… w serwerowych odmianach pamięci mamy jeszcze Non-registered i one robią za Unbuffered oraz Registered ECC na których należy się obecnie skupić, bowiem tu mamy np. DDR3 1333 MHz. Swoją drogą nowe Opterony Bulldozer będą przystosowane do współpracy z DDR 1600 MHz, ale takowych chyba jeszcze nie ma.

Edytowane przez Spyra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności