Skocz do zawartości

[Współpraca] DESHAN - poszukuję grafika [grafik 2D]


Gość Xirdus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Xirdus

4ac488d460eda7a99266c72bb3f99f6d.jpg

 

 

 

O mnie

 

Jestem założycielem i programistą gry przeglądarkowej DESHAN. Zajmuję się wszystkimi aspektami programistycznymi. W DESHANie wykorzystuję wiele technologii: HTML, CSS, PHP, SQL, JavaScript oraz mod-rewrite. W przyszłościowej wersji gry (nad którą już pracuję) do tej grupy dojdą: Ajax oraz Smarty. Za efekty wizualne odpowiadają biblioteki FancyBox oraz Scriptaculous. Jak widać posiadam odpowiednie kompetencje, aby projekt rozwijał się dalej.

 

 

 

Krótka historia projektu

 

Projekt rozwijam już od ponad roku. Duży postęp w pracach widać szczególnie w wakacje, gdyż posiadam wtedy sporo wolnego czasu. DESHAN zaczynał jako bardzo prosta gra internetowa. Tworzyłem go,aby nauczyć się podstawowych technologii wykorzystywanych w wykonywania stron internetowych. Z biegiem czasu dodawałem kolejne opcje, usuwałem błędy i wzbogacałem jego silnik. Obecnie DESHAN jest zlepkiem wielu pomysłów, które nie zostały w pełni przemyślane, ale kryją w sobie potencjał pod warunkiem poprawnego umieszczenia ich w grze. Właśnie dlatego postanowiłem całkowicie przebudować projekt.

 

 

 

Co będą obejmować zmiany

 

Główną zmianą w grze będzie stworzenie nowego świata przedstawionego (obecnie praktycznie go nie ma). Obejmuje on nowe rasy, historie, a także mapę lokalizacji.

 

W grze zostaną także umieszczone przedmioty począwszy od uzbrojenia, eliksirów, olei, aż po przedmioty przygodne (kły, pazury, kielichy, etc.). Zarządzanie przedmiotami będzie usprawniał system drag&drop.

 

Każda z ras otrzyma obok statystyk dostęp do umiejętności. Będą one pogrupowane w dwóch drzewkach rozwoju postaci. "Walka" będzie dostępna dla każdej rasy, zaś drugie będzie zależało od niej. Dzięki temu rasy nie będą różniły się jedynie nazwą, ale także wyglądem gameplay'u i możliwościami.

 

Pojawi się także mapa świata gry podzielona na prowincje. Każda będzie charakteryzować się sytuacją polityczną, która zaś ma zależeć od wojen między rasami.

 

Prowincja będzie składać się z okolic oraz opcjonalnie z miasta/wsi. Może również pojawić się opcja klan, jeśli w danym miejscu znajduje się jego siedziba.

 

Pojawi się także prosta gra w karczmie rozgrywana między dwoma użytkownikami. Będzie na tyle skomplikowana, aby pojawił się ranking najlepszych. Nie ma polegać na losowości, lecz umiejętnościach gracza.

 

Stworzę moduł areny, w którym gracze będą mogli walczyć między sobą o większe kwoty pieniężne. Inni gracze zaś otrzymają możliwość obstawienia wyniku walki. Ci, którzy zrobią to poprawnie, otrzymają złoto z puli zgromadzonej na zakładach.

 

Cała gra będzie jeszcze bardziej optymalizowana (zawsze dbałem o ten aspekt programowania, ale z biegiem czasu nauczyłem się kilku sztuczek, które chce teraz dodać). Dzięki temu będzie działała szybko nawet przy dużym obciążeniu.

 

To tylko główne zmiany, ale będzie ich znacznie więcej.

 

 

 

Co już mam

 

Aktualnie posiadam starą wersję gry. To właśnie na niej chcę oprzeć nowego DESHANa. Zawiera ona wiele modułów, które z łatwością można dostosować do aktualnie tworzonego silnika. Należą do nich: statystyki, chat, archiwum chatu, buddy lista, rozmowa, wiadomości, notatnik, news'y, ranking, szukaj, gry w karczmie i częściowo ustawienia. Wykorzystam także sam szkielet silnika i inne części silnika wcześniej stworzone. Istnieje także zarys świata przedstawionego w grze.

 

Posiadam także dużą wiedzę i doświadczenie, dzięki czemu łatwiej będzie mi tworzyć i rozbudowywać grę. Muszę tu zaznaczyć, iż wcześniej prace przebiegały powoli, gdyż uczyłem się tworząc własnie ten projekt. Teraz wszystkie prace będą znacznie szybciej postępować.

 

Stworzyłem także listę prac do wykonania od strony programistycznej. Dzięki temu nie będę tracił czasu na "zastanawianie się, co teraz wykonać". Pomoże mi ona także poprawnie określić wersję gry w określonym czasie tworzenia. Wcześniej wersja była ustalana niejako "na oko".

 

Proejekt gry założony na polskim portalu tórców gier warsztat.gd (wcześniej gamedev.pl) znajduje się pod linkiem: http://www.warsztat.gd/projects.php?x=view&id=1319

 

 

 

Kto jest obecny w grupie tworzącej grę

 

strateg - założyciel projektu, programista

exigo - grafik

Xirdus - storywriter

Borejko - storywriter

bryku - pomysłodawca, tester

 

 

 

Kogo poszukuję

 

Poszukuję grafika.

 

Gra wymaga dużej ilości ilustracji dlatego dalej chcę wzbogacić grupę o grafików.

 

 

 

Co potrzebuję

 

Potrzebuję grafik do gry (layoutu, przedmiotów, ilustracji, etc.).

 

Więcej informacji na temat zapotrzebowania na grafiki przedstawię już zainteresowanym współpracą.

 

 

 

Co oferuję

 

Na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie zaoferować zapłaty w formie pieniężnej. Zapewniam jednak:

  • miłą atmosferę,
  • pewność realizacji projektu,
  • obecność na liście autorów gry (na stronie głównej),
  • darmowe konto premium (zawsze i wszędzie),
  • ewentualną możliwość obecności w grupie administrującej grą,
  • inne.

 

 

 

Terminy i wymagania

 

Grę zamierzam ukończyć do końca wakacji, zaś w przypadku konieczności będę nad nią pracował również intensywnie we wrześniu. Pozostałe miesiące roku szkolnego mogę spędzić nad poprawianiem ewentualnych błędów w grze, implementowaniu prostych i szybkich modułów, a także dodawaniem nowych przedmiotów, etc. Wyjątek stanowią tzw. okresy "długiego wolnego", podczas których również zamierzam intensywnie pracować (jeśli zaistnieje taka konieczność).

 

Z tych powodów, osoba zainteresowana współpracą powinna być dostępna i pracować przynajmniej w dużej części czasu tworzenia gry (oczywiście im dłużej tym lepiej).

 

 

 

Kontakt

 

Wszyscy zaineteresowani mogą pisać do mnie na email: [email protected], ale także pod tym wątkiem. Odpowiadam na wszystkie ewentualne pytania dotyczące projektu i zakresu prac. Często jestem także obecny na GG: 35401174 oraz Skype: deshanpl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 0
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Popular Days




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności