Skocz do zawartości

TabletMod - DCY (cintiq)


Hatt3r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zamiast malować textury i lepić sceny;)...., natknąłem się na stronę http://tabletmod.com/index.html

 

Jestem mega podjarany tym tematem, z racji tego że mnie niestety nie stać na oryginał a dwa że za sprawą kolegi o pseudonimie Ice :) mam od parunastu dni na kwadracie Cintiq 21. Jezeli chodzi o sculpt/modeling, hmm kto jak co lubi, cintiq daje rade chociaz brakuje mi troche prędkosci w wykonywaniu modeli(pewnie kwestia wprawy i przyzwyczajenia), jednak do malowania cintq jest nie zastąpiony(dla mnie). Po bliższych oględzinach wnioskuje że TabletMod daje rade jednak, wciąż mało info, trzeba o tym wiecej poczytać.

Największy ekran 15 cali w połączeniu z In4 Large - 1600x1200, w pełni by zadowalał. Cala konstrukcja wg mnie wygląda schłudnie, elegancko i bez fuszery. Jest kilka słow o jitterze, ale to kwestia kalibracji - no i w sumie tylko o to mi sie rozchodzi aby to działalo bez lagów i trafiało punkt w punkt, jakkolwiek galeria na stronie mowi za siebie, to działa. Jakby ktos wynalazł wiecej info i zgasił mój entuzjazm np. tym że to sie nienadaje :) to prosze o posty, wracam do lektury. Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rozwiazanie przednie tylko czy warte az takiego zachodu? cintiq 12WX za 3600 mozna dostac nowy ,a tutaj tablet + osprzet + transport + skladanie i niespodzianki podczas montazu, wyjdzie kolo 2,5-3k chyba ze sie myle. Ale tez jestem tym zainteresowany ciekawa alternatywa. Z konkurecji dla cintiq widzialem ze jest cos takiego jak Hanvon SenTIP. Wyczytalem ze ma slaba matryce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając paskudny wygląd (w porównaniu do prawdziwego cintiq) takiego składaka i podobne pieniądze to nie bardzo rozumiem

jak rozwiązana jest tu kwestia nacisku?

Jeśli jest jakoś rozwiązana to fajnie jakby dało się zrobić dużego (21") cintiq ale chyba nie ma takich tabletów.

Przy mniejszym myślę że gra jest nie warta zachodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozwiązana jest tu kwestia nacisku?

chyba normalnie jeśli podłożony pod ekran jest tablet to normalnie wykrywa nacisk, bo piórko odpowiada za odczyt nacisku, a obszar roboczy tabletu za pozycję chyba czyż nie ?

max rozmiar tp chyba intuos A3 + odpowiedni rozmiar (nie pamietam czy tu A4 czy A3 było)

stysfakcja z wykombinowania i złożenia musi być ogromna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O spoko, temat podchwycil. Zainsteresowanie jest, kontrowersje lekkie ;p:)

Wczesniej trochę obliczałem i mniej więcej jak Predator - w granicach 2,5k( zł), Za to cenę można chwycić nówkę wacoma I4 plus cały ten zestaw do złożenia sobie samemu, filozofii wielkiej w składaniu nie widzę. Intuosy 4 mają 2048 poziom nacisku, pewnie skalibruje sie to z ustawieniami w sterownikach. Hanvon SenTIP - szukałem wcześniej tego, bo ktoś rzucil mi ze znajomych hasło ale nie do końca znał nazwę firmy, dzięki poczytam o tym.

Kwestie wyglądu,.. można pominąć, bo to gust, mi nawet bardziej podchodzi jak cintiq,ale to ja..:) Nie rozumiem trochę dlaczego przy mniejszych rozwiązaniach jak 21" gra niewarta świeczki. Obszar roboczy 15 cali w pelni zaspokaja, może miejsca mniej ale wszystko jest konfigurowalne - brushe, layery i inne rzeczy na oknie można se odpalać przyciskami, w sumie trzeba ;)

Wracając do kwestii nacisku, no mnie to w sumie też trochę dusi, chciałbym to przetestować na własnej skórze ale nie wydaje mi się że trzeba uzywac dłuta i młotka żeby powstała linia, lekkie podkręcenia prefsów i powinno smigać w normie. Jak też wczesniej rozmwaialem z kumplem idealnym rozwiązaniem byłoby wstawienie Leda, bo o ile się nie mylę a za speca sie nie uważam, to powinna być cieńsza matryca, przez to mniejszy nacisk.

Wiec cena tutaj oscyluje w różnych granicach, w zależności od użytego sprzętu, wolałbym mieć jednak monitor który całkiem nieźle świeci(kolory itp.) niż taki który tylko...świeci.

Postaram sie za jakis czas złożyć ( na papierze) z konkretniejszych elementów takiego taba i podesłac do tabletmod, z zapytani o opinie czy tak sie da i czy to gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem Cintiq12 za 1800zl na allegro. Wiec warto przegladac oferty, bo na taki sprzet nie ma za duzo chetnych wiec licytujacych jest malo i czasmi mozna trafic niezla okazje.

 

Dla mnie takie skladanie to glupota, wiecej nerwow i pracy ci to bedzie kosztowac a efekt koncowy i tak pewnie pozostawi wiele do zyczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności