Skocz do zawartości

Upgrade karty (GF 8800GTX). Max2011


t0m3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak w temacie. Jak narazie to dostawca sprzetu proboje wcisnac Quadro 600 ale z tego co wiem to jest karta dedykowana dla zastosowan CAD/CAM (rysowanie linii) a potrzbuje karty ktora poradzi sobie z 6-8 milionami poly bez problemow zarowno w trybie shaded jak i wireframe.

 

W niedlugim czasie planujemy tez upgrade do max2012. Pisze o tym bo wiem, ze sporo kart nie dziala jak powinno w max2011 a w 2012 dzialaja poprawnie.

 

CUDA i inne cuda nie maja znaczenia. Render tylko w vray'u bez uzywania RT.

 

Dobrze byloby sie zmiescic w 1000zl ale jesli warto doplacic to prosze rowniez sugerowac drozsze rozwiazania.

 

Czekam na sugestie i rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość RafalPL

Jak posiadasz GTX 8800 to wgraj sobie Bios i sterowniki od Quadro FX 3700 lub 4700 i po problemach sam teraz wyzbierałem kart od znajomych do liczenia futurystycznego miasta i mam właśnie 8800 GT przerobionego na FX4700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RafalPL dzieki za rade. przerobilem GTX'a w mojej stacji na FX4700 i jest zauwazalny wzrost wydajnosci. Jesli testy wyjda pomyslnie to przerobie reszte kart w biurze.

Zainstalowalem MAXtreme ale przy starcie max'a wyskakuja okienka z bledami i musze przalaczac z powrotem do D3D.

 

Ciagle zastanawiam sie nad wyborem nowej karty. Potrzebujemy 3 nowe stacje robocze i nie wiem co do nich wybrac. Z czasem zrobimy rowniez upgrade kart w stacjach ktore teraz mamy (8800GTX) i dlatego pytam co wybrac do nowych stacji bo bedzie to mialo wplyw na upgrade tych ktore teraz uzywamy w przyszlosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

To zależy, na czym pracujesz, (na jakim widoku) i czy dany obiekt potrzebuje dużo textur

 

Quadro 600 mała tania i o dziwo wydajna - do dużych scen nie za bardzo, ale lepiej działa niż nie jeden GTX.

 

Quadro 2000 lepiej, ale drożej.

 

GTX 570 dobry w max 2012 nie wiem jak działa na 2011.

Seria 200 od 260 tanio i lepiej niż seria 400/500.

 

Tylko w kartach przeznaczonych do gier cały czas jest cos nie tak nie wiem, o co chodzi mam z nimi problemy.

 

tylko z takimi kartami mam styczność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba zapytam czy mozemy dostac kilka modeli na testy i wtedy moze bedzie latwiej zdecydowac.

 

zaczalem teraz szukac 8800 GTX dla siebie chyba ze jest moze inny lepszy model ktory mozna przerobic na quadro.

 

a co z kartami ATI/AMD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

ja mam prosto od Nvidia ( Geforce 8800GT 512MB) poczytałem na Internecie i wsadzałem od FX4700 bo miałem od 3700 działa ok.

 

z ATI nie miałem odczynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności