Skocz do zawartości

CZY Gmax i borland c++ to dobry wybór


Robert B.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Są problemy z exportem modeli z gmaxa, program ten jest stworzony do robienia obiektów pod istniejące gry których wydawcy zapłacili discreetowi. Wiem że jest możliwe obejście tego, są exportery do formatów ascii poprzez Listenera -> potem CTRL+C, CTRL+V. Niemniej to już chyba jest nielegalne. Jedyny exporter który się może do czegoś przydać to jest md3 (AFAIK).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy gmax został stworzony ogulnie do robienia gier z tego co wiem to na nim został zrobiony między innymi dungeon siege i flige simulation 2002 czy jak to tam sie pisze (taki okrojony max) ale bardzo dziękuję za uwagi i proszę o jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca - ani Dungeon Siege, ani Flight Sim nie były robione na Gmaksie, za pomocą Gmaxa można robić do nich dodatki. Po prostu do Gmaxa są wydawane \'paczki\' (gamepacks - sam się bawiłem Tempestem do Q3 i packiem do Combat Flight Simulator). I za ich pomocą można tworzyć swoje modele do tych gier - Także do Combat Flight Sim 3, Train Sim itd. Nie ma tego za wiele, ponieważ z tego co wiem jeżeli firma chce by Gmax supportował ich tytuł to musi oczywiście podpisać papierki z Discreet, a to znaczy że nie enduser płaci $$, tylko właśnie wydawca gry. Przeczytaj licencję Gmaxa, AFAIK można go używać tylko z oficjalnymi gamepackami. Nikt przy zdrowych zmysłach nie wydałby za free takigo potężnego narzędzia jak Gmax. Przecież to jest niemal MAX 4. Fakt że wiele narzędzi wyleciało, ale i tak to jest mocny soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj Truespace, Milkshape albo Wings. Inna rzecz że robienie pełnowartościowej gry RPG i szukanie darmowego/taniego oprogramowania to raczej pomyłka- do tej pory nikomu się to nie udało. Mówiąc wprost- to fajna zabawa i napewno dużo się można nauczyć ale wydawanie gier wymaga sporo wiedzy, kontaktów i nakładów- niestety nie jest to zajęcie dla hobbystów (dzięki czemu mamy co do garnka włożyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RK ma rację, sam spójrz ile _dobrych_ darmowych projektów zostało może nie ukończonych, ale choćby wydanych jako grywalna beta w którą można trochę pograć. Ja z polskich znam jeden - maszynę (symulator lokomotywy), z zagranicznych trochę więcej. Ale na ilość podjętych prób to jest ułamek procenta. Sam też próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale jeśli nie przyjąć za cel zarobku w przyszłości to robienie czegoś nawet tylko dla pasji to strata czasu. Zgadzam sie z wami ze to zadanie przerasta mocno jedną a nawet 5 osub. Ale czy naprawde nie ma szans nikt kto chce zaczac od zera?? Dzięki za szczerą prawdę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robienie czegoś dla pasji nie jest stratą czasu. Zawsze czegoś się nauczysz. Tak samo jest z projektami które nie wypalą, zostają rzeczy którymi się można pochwalić, no i umiejętności w głowie. Niestety z czasem przychodzi moment gdy prowadzenie/uczestniczenie w niekończących się projektach przestaje sprawiać przyjemność :( Przynajmniej tak jest ze mną.

 

Z kilkoma osobami prowadzącymi takie projekty rozmawiałem, w dwóch sam uczestniczyłem i znam tylko jeden który konsekwentnie idzie do przodu.

 

Dlatego uważam że sam gry nie zrobisz, nawet tech-dema, sama grafika to zajęcie na pełen etat, że o kodzie nie wspomnę :) Jeżeli jednak zaczniesz to szczerze życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Reality Factory jako engine- po pierwsze jest darmowy, po drugie Mike, jego autor bardzo często pomaga ludziom dłubiącym w nim, po trzecie odpadnie wam problem części kodu i edytora levelu- są do ściągnięcia razem z enginem- prostego FPS-a można zrobić w pół godziny. Linka nie pamiętam (straciłem cały zbiór ulubionych) ale google powinien złapać to bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności