Skocz do zawartości

Brazil a przerwa w renderingu


Pionier

Rekomendowane odpowiedzi

czesc

 

nazwa tematu dokladnie nie mowi o co chodzi ale zaraz wyjasnie

 

otoz...

 

jak wiadomo kiedy wlaczy sie w brazilu DOFa to srasznie wydluza sie czas renderingu.

 

Wczoraj czekalem 2h i przerwalem rendering. Musialem konczyc wiec zapisalem obrazek na dysk. Dzis zrobilem maske w ps (tzn biale to to co ma renderowac czarne nie)

. F10 > brazil general options > zakladka Bucketing options > order > priority map i wybieram ten obrazek.

 

I.... do jakiegos czasu idzie dobrze a potem juz renderuje to co mialem wyrenderowane :(.

 

Cos zle robie czy ta opcja sie kaszani?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

naprawde dobrym pomyslem byla by mozliwosc ladowania nie dokaczonego renderingu tak aby mozna bylo by wczytac plik z bitmapa i ustawieniem bucketow pozniej kontynuowac z renderem tylko tych bucketow ktorych brakuje :D.....moze napisze do splutterfish zeby tak zrobili :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Pisz!! Moze posluchaja :) Jednak wg mnie najlepszym rozwiazaniem byloby, gdyby mozna bylo zapisac postep renderingu w jakims pliku... i tak, zeby pozniej otwierajac to samo sie kontynuowalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłane przez M@Ti

Zaznacz tylko potrzebne buckets i po sprawie :) W manualu masz jak to zrobić!!

 

spr w manualu.. ale chyba mnie nie do konca rozumiecie. No chyba ze ja nie umiem tego tak ustawic zeby przeliczyl mi cienki pasek ktory zostal na dole i po prawej stronie. Tylko te paski nic wiecej !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpisali na maila a o to tresc :D :

 

Hi Martin,

 

Thanx for the idea. This is in the plan for the next version. I\'ll add your vote to the wishlist item :)

 

Any announcements about when the next version will become available will be made publicly - we don\'t have any news on it yet. Sorry :)

 

Thanx again. sk....

 

jak widac jest to juz w planach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie można chyba zrobić tak:

 

- zapisać niedokończony rendering,

- przy następnym otwarciu Maxa wstawić go do Environment i wyrenderować pustą scenę (samo tło),

- wyrenderować tylko niedokończone miejsca :)

 

tylko mogą być wtedy przekłamania w samplingu, bo tło jest przecież zawsze filtrowane... chyba :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Loozack... yyy.. chyba ja CIę nie rozumiem rzeczywiście ;) ...można rzeczywiście tak, jak to piszesz.. ale można tez wyrenderować tylko to, czego Ci brakuje i w shopie to złożyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem napisac ze robilem na wersji 1.0.0 . tam nie ma jednej funkcji ktora jest w 1.2.21 ktorej z koleji chwilowo nie moge zainstalowac

 

EDIT:

1.2.21 na pokladzie i po problemie (opcja select buckets mode)

 

[Wyedytowany dnia 14-7-2004 > Pionier]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności