Skocz do zawartości

Problem z ubraniem.


Gość BrixPL

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytane tego typu , stworzyłem postać składającą się z kilku elementów, scalam te elementy (używając merge) i próbuje stowrzyć ubranie korzystając z extract. Problem polega na tym, że nie tworze jedynie 1 warstwy (zewnętrznej skorupy widocznej gołym okiem) tylko wszystkie pomniejsze również czyli np. koszulki bluzy itd. Jak mogę wydobyć jedynie samą warstwę zewnętrzną? Proszę o rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

To też jest rozwiązanie :) ale zastanawiałem się jak można to zrobić w ZBrushu i jak scalać elementy ze sobą aby otrzymywać po użyciu extract jedynie zewnętrzną skorupę a nie łapać wszystkie warstwy :P Poprubuje różne rzeczy a w miedzy czasie może ktoś się znajdzie z podobnym problemem i będzie znał rozwiązanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec model wygląda tak http://imageshack.us/f/197/calyh.jpg/ składa się z głowy, tułowia z nogami, ogona i koszulki. jak to złącze, narzuce maskę na całość i użyje extract to nie otrzymuje tej powłoki co widać a dodatkowo pokazane są wszelkie warstwy tego modela czyli http://imageshack.us/photo/my-images/9/65741796.jpg/ jak widać tak jakbym zrobił extract z każdego elementu i nałożył na siebie. Nadzieją jest zrobienie extract na wymiar na każdym elemencie i usuniecie części poligonów w maya i scalenie całości ale mam wrażenie, że robię sobie po górkę :D I mam jeszcze jedno pytanie jak usunąć wszystko co się kryje pod powłoką zewnętrzna czyli jak scalam 2 elementy nachodzące na siebie to części ich elementów nie widać ale to nie znaczy, że ich nie ma , jak to osuwać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informacje :) jest to mój pierwszy model wiec nie ma w tym zbytnio ładu xD ale w przyszłości postaram się nie powielać błędów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności