Skocz do zawartości

Zakłócenia (poziome paski) na monitorze LED [film w poscie]


groch

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki mały upierdliwy problem. Od czasu przemeblowania, na monitorze widnieją poziome paski, raczej jestem pewien, że to zakłócenia. Czytałem, że powodem mogą być jakieś napięcia w ścianie, urządzenia w pobliżu takie jak TV, lub też telefon, ale w pobliżu nie mam nic takiego. Pod biurkiem leżą dwa kontakty, komputer, a za moimi plecami pod szafką router. Odsuwałem monitor od ściany, jednak żadnych skutków. Poprawiałem też kable - to samo. Monitor ma jakieś pół roku i nigdy wcześniej nie miałem z nim problemów. Specjalnie na tę okazję nagrałem film:

 

klik

 

Może mieliście już styczność z czymś takim, jaki może być powód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

jak mi sie przytrafiało to zawsze był kabel. moze przenosiłeś z kablm i szarpnąłeś przypadkiem. Pokręć nim obserwując obraz. Zeby mieć takie zakłócenia musiałbyś mieć agregat prądotwórczy za ścianą więc stawiam na porty lub złamany gdzieś kabel ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mi sie przytrafiało to zawsze był kabel. moze przenosiłeś z kablm i szarpnąłeś przypadkiem. Pokręć nim obserwując obraz. Zeby mieć takie zakłócenia musiałbyś mieć agregat prądotwórczy za ścianą więc stawiam na porty lub złamany gdzieś kabel ;)

 

Na dodatek agregaty nie zakłócają już tych nowych lcd, przynajmniej tych z matrycami ips - wiem z autopsji.

 

Kabel albo żyły wodne:)

 

Łoł... Rzeczywiście, poruszałem trochę kablami i właściwie problem zniknął. Widocznie wcześniej w nie wkładałem w poruszanie kablami wystarczająco dużo serca. Dzięki bardzo! ;)

 

edit: jednak paski powróciły, ruszanie kablem niewiele dało, po prostu zakłócenia się zmieniały na różne sposoby. Podłączyłem monitor do laptopa brata i wszystko ładnie i pięknie, żadnych pasków, więc myślę, że to może być wina karty graficznej.

Edytowane przez groch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności