Skocz do zawartości

Książki - 3ds max


misiek4ever

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawiałem się, nad wypożyczeniem książki o 3D Studio Max z Biblioteki Miejskiej.

 

Mam dostęp do wypożyczenia następujących tytułów :

 

3D Studio Max : doskonałość i precyzja.. T. 1 / Steven Elloitt & Phillip Miller ; [tł. Joanna i Maciej Pasek].. - Gliwice : "Helion", cop. 1997.

 

3D Studio Max : magia efektów / Greg Carbonaro ; [et al. ; tł. Dariusz Rzeźnicki, Karol Perwenis]. - Warszawa : "Translator", cop. 1999.

 

3D Studio MAX 2.5 : efekty specjalne / Jon A. Bell ; [tł. zbiorowe]. - Gliwice : "Helion", cop. 1999.

 

3D Studio MAX 3 : vademecum profesjonalisty / Rob Polevoi ; [tł. zbiorowe]. - Gliwice : "Helion", cop. 2001.

 

3ds max 9 : modelowanie i animacja / Joanna Pasek. - Gliwice : Helion, cop. 2007.

 

3ds max 5 : projekty i rozwiązania / Aaron Ross, Michele Bousquet ; [tł. Piotr Cieślak, Marcin Samodulski, Piotr Białas-Kupajczyk]. - Gliwice : Helion, cop. 2004.

 

3ds max 7 : ćwiczenia praktyczne / Joanna Pasek. - Gliwice : Wydawnictwo Helion, cop. 2005.

 

3ds max 4 / Michele Matossian ; [tł. Zenon Zabłocki]. - Gliwice : "Helion", cop. 2002.

 

 

 

 

Prosił bym o poradę.

Znam podstawy programu (drobne modelowanie np. miecza,sztyletu itp.) Za to nie potrafię dopracowywać szczegółów ani animować.

 

Która z książek była by najlepsza dla takiego nowicjusza jak ja ?

 

Mogę wypożyczyć max 4 książki.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Wszystko zależy od tego, jak bardzo czujesz się sprawny w modelowaniu, teksturowaniu, renerowaniu, animacji itd.. I każdy z tych tematów można jeszcze podzielić na dodatkowe podpunkty.

Ja, chcąc się nauczyć 3dsmaxa, nabyłem drogą kupna chyba z pięć książek i ze trzy, albo i wiecej pożyczyłem albo zdobyłem inną drogą. Z każdej dowiedziałem się czegoś bardzo przydatnego. Musiałem jednak przeczytać każdą z nich i przerobić wszystkie ćwiczenia w nich umieszczone.

Pamiętam, jak nie mogłem zrozumieć uvmapingu i dla tego jednego tematu kupiłem dwie (albo i więcej) pozycji, a każda po około stu złotych.

Kupno wiedzy zależy od tego, jak bardzo zależy Ci na tej wiedzy i jak bardzo chcesz/możesz zaryzykować wydanie kasy na jej zdobycie.

Jeśli masz czas i wielkie chęci, wypożyczaj każdą z książek, czytaj je i rób ćwiczenia. W kazdej z nich są zawarte tematy i ćwiczenia takie, których nie ma w innej książce. Są oczywiście tematy, które się powielają i jest ich pewnie z 80 procent w każdej z książek, chociaż opisane innymi słowami.

Myślę, że w większości wypadków (tak przynajmiej w moim) było/będzie w ten sposób: przeczytasz jedną książkę i jesteś pewny, że już wszystko wiesz i możesz robić pełnometrażowy film. Na co więc czekać?... Zabierasz się za robienie tego filmu, i nagle nie wiesz, jak coś wymodelować, a jeśli już posiedziałeś kilka dni nad jakimś obiektem i wydaje Ci się, że jest świetny i możesz nawet pisać tutoriale na ten temat, to okazuje się, że nie potrafisz go oteksturować. Dobra, uporałeś się z tym wszystkim, ale nagle przy renderingu okazuje się, że wszystko się sypie i to co miało być gładkie i błyszczące jest jakieś pocięte i każda część modelu renderuje się zupełnie inaczej niż zamierzałeś.

 

No cóż, zacząłem się rozpisywać, bo przypomniałem sobie swoje początki z 3d, kiedy nie wiedziałem nawet, jak mogę nazwać problem, z którym się spotkałem.

Moja rada: Czytaj wszystko, staraj się wszystko zrozumieć a jak nie możesz - szukaj odpowiedzi i podpowiedzi w innych wydawnictach. A jak nie masz kasy - w helpie maxa jest wszystko dokładnie opisane. Jeśli znasz angielski w stopniu podstawowym lub potrafisz korzystać z transtatorów, tu znajdziesz wszystko (prawie). To "prawie", to już jest zwykle "wyższa szkoła jazdy". Pozdrawiam

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności