Skocz do zawartości

Architektura: Gotham i Leru


Leru

Rekomendowane odpowiedzi

edit: Prolog BYL dla picu, tak zeby jakos inaczej to wygladalo. Juz go nie ma bo nie chce zeby to uroslo do jakichs niewiadomo jakich rozmiarow. Bitwa jest taka prztykanka kolezenska i prosze jakos tego nie dobierac inaczej (tak my przynajmniej do tego podchodzimy).

 

Kolejna mini-bitwa zaczyna sie wraz z otwarciem tego threada.

Tematem jak widac jest obiekt architektoniczny, a jego przedstawienie jest dowolne (jak rowniez i sam dobor modelu).

Zasada jest prosta, robimy naprawde tyle na ile nas stac.

 

[Wyedytowany dnia 13-7-2004 > Leru]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Buhaha, no prolog jest przedni :>>>>, nie mam z nim ino nic wspólnego...

 

 

Nie podchodzę do tego jak do jakiegoś pojedynku więc \"vs.\" jest \"troszkę\" nie na miejscu.

 

 

Po prostu mam ochotę wymodelować sobie jakieś budyneczki... Troszkę się porozwijać :). Jak ktoś ma jeszcze ochotę to szczerze zapraszam :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... wiecie co wam powiem... marzy mi się taka architekturka z charakterem. Żeby nie była taka po prostu zimna i bez emocji.... mogła by jakoś się odnosić do widza...

Rzucająć frazesami to np. zamczysko draculli...albo grzybek dla krasnali... takie troszkę nietypowe ale z czadem! Jeśli się zdecdujecie podejść twórczo do tematu to zrobicie mi ogromną przyjemność :)

trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem pare konceptow bo zupelnie nie moglem sie zdecydowac co mam robic. No i oto sa moje wypociny:

http://skynet.topexpert.pl/leru/cncpt/2.jpg

http://skynet.topexpert.pl/leru/cncpt/1.jpg

http://skynet.topexpert.pl/leru/cncpt/3.jpg

 

ok wiec pierwszy to jak widac uliczka, nie widac chyba ze to jest slams ale slams mial byc. Jakies lezace smieci, worki, stojacy kosz, rozwieszona bielizna takie tam.

Dalej mamy klimat chinski. Czyste do bolu. Moze tu jest troche (nawet bardzo duzo) wplywu pracy z 3dtotal. To obok glownego rysunku kolejny koncept. Wejscie czy cos tam.

No i na koncu z czego jestem chyba najbardziej zadowolony i co pewnie by mi pasowalo najbardziej czyli zameczek z klimatem. Obok katedra (a w sumie jej niewielki procent) ale pewnie na nia sie nie porwe. Sam koncept zamku jest troszke niedopracowany (mury troche wydaly mi sie na koncu za niskie, sama podstawa tez jest troszke za mala). Jakoze katedra jest bardzo fajnym pomyslem to chcialem tez cos z niej do tego zamku wlozyc :> Boje sie ze to moze byc porwanie sie z motyka na slonce ale zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Thats all i chyba dzis zabieram sie jeszcze za 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wlasnie o tym myslalem i dlatego zestawilem zamek i katedre w jednym conepcie. A katedra ktora mi sluzy jako przyklad to katedra w Amiens. Wspanial i monutmentalna :>

 

w zalaczniku jedno z wielu zdjec ale jedno z niewielu ukazujacych calosc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią bym się dołączył (robię aktualnie podwórko, architektura przedwojenna), ale...

raz że już założyłem temat w wip`ie i nie chcę dublować postów,

a dwa że architektura ma być jedynie tłem (bardzo ważnym tłem, ale jednak) dla postaci.

 

Pozostaje mi więc rola obserwatora. Powodzenia!

 

Jeśli zaś chodzi o architekturę to dla mnie katedry gotyckie są szczytem doskonałości. Monumentalne i mroczne, strzeliste, bogate w detale i ozdobniki... ponadczasowe. Najnowocześniejsze budowle naszych czasów wyglądają przy nich jak stare rupiecie.

Szkoda tylko że są tak trudne do wykonania w 3d :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznać, że po przestudiowaniu ostatniej "pluszowej" Mini Bitwy, która wywołała u mnie chwilowy wstręt i odraze do grafiki komputerowej, z przyjemnością popatrze na efekty tego starcia, które z pewnością stać bedzie na wysokim poziomie ;].

 

Wystarczy, ze w tytule watku znalazł sie magiczy wyraz "Gotham" ;)

(nie umniejszając kunsztu Pana Leru)

 

Z niecierpliwością czekam na pierwsze renderki!

 

.............................................................

...and fuck the ortografic rullez!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedze duzo, pracuje ciezko :P, bola mnie plecy, a koncept nie jest do konca zgodny z tym co mi w glowie siedzi.

Narazie pokazuje to:

 

http://skynet.topexpert.pl/leru/cath/123.jpg

http://skynet.topexpert.pl/leru/cath/1234.jpg

 

Nie ma tu duzo bo robie cos, wracam, robie, wracam, testuje, wracam. Tu jest rowniez duzo za duzo poly i tych innych ale mysle ze pozniej jakos to zoptymalizuje i duza czesc zalatwi textura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leru raczej bym tego nie optymalizowal , bo zaplaczesz krwawymi lzami :) staraj sie na poczatku bardziej przemyslec to co bedziesz robil , a powinno byc mniej poly

 

ale i tak jestem pod wrazeniem :) zycze powodzenia w dalszym pojedynq z gigantem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widze takie projekty to az sie poce -> tyle detali :) .Takie scenki traktuje jako swojego rodzaju zboczenie :) ale nie otym chcialem pisac :)

 

To co narazie pokazales jest super -> szczegolnie pierwsze 2 zrzuty. 3 duzo mnej do mnie przemawia (ale to chyba z powodu roznicy w szczegolowosci) nie czuc juz tej monumentalnosci :)

 

mam pytanko - czy bedziecie ograniczac sie wylacznie do architektory ?(fajnie by bylo zobaczyc taki obiekt w jakiejs przepieknej sceneri)

 

napisz jakiej metody uzywasz przy modelowaniu takich obiektow :)

 

Bede czekal na dalsze pic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barton_fink -> dzięki wielkie :) staram się o te detale jak mogę, ale nie bardzo zawsze wychodzi bo nie mogę wszystkiego wymodelować w koncu. Na ostatnim renderze jest... 200 000 poly :/ więc muszę ossstro zejść. Do modelowania używam glównie splnie`ów + extrude ew. bevel (z kontrolowaną interpolation bo inaczej tu pewnie byłoby przynajmniej 2 razy tyle poly) i primitive`ow. Wszystko edytowane już jako poly. Rozeta to spline + boolean (na spline`ach) i bevel.

 

SansSerif -> kożystam z refek, trochę mam, trochę szukałem, ale do tego co Ty mi daleś nie dokopałem sie niestety. Bardzo dziękuje za to na 100% się przyda. Świetne refki :). A do biblioteki sie wybiorę na pewno (choć pewnie znów się do mnie przyczepi bibliotekarka, że "taki ze mnie czytelnik jak z niej tancerz" ;) ) i poszukam czegoś wiecej. Rysunki elewacji mam, ale raczej przedstawiają nawy i okna a takich detali nie bardzo :/.

 

Wczorajszy dzień spędziłem większości testując final`a i stwierdzam, że Micro Triangle Displacement jest fajnym narzędziem :P.

 

edit: po skończeniu modelowania i teksturowania chciałbym jakiś widoczek zrobić z użyciem modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

babole ? nieeeeee Marcin. Zapomniałem zdjąć mapę bump`a do renderu, a, że narazie bump to tylko siatki wyTEXPORTER`owane to tak wygląda jak wygląda. Wszystko to boolean, extrude i edit poly. Akurat to jest prosta ściana z bend`em 360 deg.

I to "tylko" MAX :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności