Skocz do zawartości

Nowy Komp pod LW


artzgodka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Noszę się z zamiarem zmiany kompa i zastanawiam się czy w ogóle jest sens wchodzić w 1 CPU czy może inwestować w maszynę wieloprocesorową.

Szczególnie interesuje mnie wynik CPU i7 tego 6 rdzeniowego - może ktoś posiada takie cudo.

 

Zrobiłem więc krótki test.

Proszę ściągnąć scenkę nic w niej nie ruszać i wyrendrować w rendererze LW.

 

U mnie na

C2D Quad 2.4 GHz po OC 3 Ghz

4GB RAM

Win 32

LW 9.6.1

rendering time: 13m 3s

 

a odziwo pod XP64 i LW 9.6.1 czas jest gorszy - 14m 22s

 

Pozdrawiam

Edytowane przez artzgodka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czesc

MacPro na windows7

2xXenon X5472 3GHz (8rdzeni)

RAM 18GB

 

LW10 /64/ - 7m32s

LW9,6 /64/ - 7m14s

LW9,6 /32/ - 6m24s

 

Zastanawia mnie dlaczego na wersjach 32 bitowych render pracuje szybciej niz 64??????? chyba powinno byc odwrotnie???

i niestety 10 jest odrobine wolniejsza :(

[ATTACH]81757[/ATTACH]

tak przy okazji porownalam z KRAY tylko aby final wygladał identycznie musialam zmienic materialy z nodal - fluid i ball CZAS - 2,22sec :)

 

P.S.

nawiasem to mogles dac scenę bardziej PROO:( (nooo wiesz - MAX3D),

i moze bym cos skradla, a tak... ;)

pozdro:)

Edytowane przez kazka80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wyszło tak na xp pro 32bit 3,5gb ram

i7 860 @2.80 = 8min 58sec \ Gi = 1m21s

i chwile puzniej na tym samym sprzecie

= 8min 52sec \ Gi = 1min22s

 

pozdro

Edytowane przez J|L
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Również rozważam zakup nowego kompa i zastanawiam się nad wyborem procka. Ciekaw jestem co lepsze - 6 rdzeniowa starocia i7 Extreme czy i7 (4 core) drugiej generacji (2600K) z ewentualnym małym OC. Z drugiej strony zapowiadany i7 Extreme drugiej generacji (995X) na dniach będzie dostępny z tymże cena około 1000$ trochę mnie odstrasza bo chciałbym w tej cenie zmieścić cały komp.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez prototyp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to czasy mamy podobne wiec detalami sie nie chwale...

 

Sprawdz lub zadzwon do nich nie musisz kupowac, na pewno poradzą:)

 

http://www.hyper-cube.com.pl/sklep/stacje-graficzne-c-120.html?sStore=73100373eef56dd68ef3e58a485a7033

 

jestem w kontakcie z tą firmą w przyszłym tygodniu będę miał więcej info ale wygląda na to, że kom od nich z i7 6 rdzeni pozamiata po wszystkich - choć jak będzie zobaczymy za kilka dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

(trochę to będzie krypto reklama ale ...) Mam testy komputerów z HyperCube i wypada to naprawdę nieźle przy rozsądnej cenie której napisać tu nie mogę jeśli ktoś chce niech uderzy bezpośrednio do firmy.

 

Core i7 2600K (4Core, 8HT) 3400 Mhz 5.38m

Core i7 2600K (4Core, 8HT) 4500 Mhz 4.27m

Core i7 970 (6Core, 12HT) 4000 Mhz 4.16m

(i tu firma zauważa, że LW nie jest zbyt dobrze zoptymalizowane, pod 6 rdzeni - ach ten NewTek)

 

zdaje się, że wszystkie kompy mają po 12GB RAM - ale w tej scence i tak nie ma to znaczenia

 

Win7 64, Lw10.1 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również dziękuję.

Ps. Osobiście wybrałbym trochę inną płytę niż oferuje Hypercube - też Asus z tym że model oficjalnie zalecany do stacji graficzych przez asusa (P8P67 Revolution WS - czy jakoś tak). Płyta oferowana (na stronie Hypercube) ma pewne ograniczenia względem PCI-Express tzn. brak obsługi 2 kart grafiki w trybie 16x i 4 kart w trybie 8x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również dziękuję.

Ps. Osobiście wybrałbym trochę inną płytę niż oferuje Hypercube - też Asus z tym że model oficjalnie zalecany do stacji graficzych przez asusa (P8P67 Revolution WS - czy jakoś tak). Płyta oferowana (na stronie Hypercube) ma pewne ograniczenia względem PCI-Express tzn. brak obsługi 2 kart grafiki w trybie 16x i 4 kart w trybie 8x.

 

trzeba by poczytać może i jest tak jak mówisz, ale z tego co wiem HyperCube w zestawie oferuje karty pro. Nvidia Quadro 4000 lub tańszą 2000, specjalnie dla grafików 3D, a nie dla graczy więc raczej to o czym piszesz nie wchodzi w grę i dla zawodowca jest małoprzydatne

 

poza tym, może jest też tak, że ten mainboard który proponują jest już przetestowany i działa lepiej niż ten który proponujesz

 

z tego co wiem to ostro katują kompa przed wysyłka do klienta i kwestie ewentualnej gwarancji też mają przyjemnie rozwiązaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem do producenta kompów może coś uda się zrobić, 6 core słabawo ale możesz np. renderować na 4czy5 a na reszcie modelować czy robić coś innego nie szkodząc renderingowi, a przy 12GB RAM jest to możliwe bez problemu

 

Nie będzie na chwilę obecną testu na 4Core tego procesora 6Core - bo poszedł już do klienta.

Nie będzie też testu najszybszego i7, ponieważ nie inwestują w te CPU ze względu na to, że nie jest to opłacalne, tańszy model po OC działa z tą samą wydajnością, a droższe modele nie taktują się już tak dobrze, pewnie dla tego, że są już przez producenta przeskalowane, poza tym każda technologia ma swoje ograniczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

złożyłem w końcu nowy komp

 

I7 2600K po OC 4.6 HGz spokojnie idzie na 4.8 ale zauwazyłem w tedy spadek czasów renderowania

8GB RAM

HDD 2 x 500 GB i tu postawiłem RAID 0 striping wiadomo przy tej konfiguracji trzeba robic backup ale w zamian dostajemy tranfery na dużych plikach rzędu 200-250 MB/s na małych dużo wolniej

 

czas testowej scenki 4:29 co uważam ca b. dobry czas, wiadomo, są szybsze kompy ale za nie trzeba zapłacić o kilka tyś więcej

 

testowalem również karty Quadro

Q600 koszto około 700zł żadna rewelacja dziła na pozimie starej 9600 Gt która kosztuje teraz pewnie ze 150zł :)

Q2000 to już modelera i layout w dużysch scenach gdzie jest dużo płaszczyzn SDS dostają kopa można płynie manipulować obiektami - niestety koszt około 1800zł

 

może LW jest słabo zoptymalizowane pod te karty tego nie wiem, ale

możecie sobie porównać moje spostrzeżenia z tym calym pełkotem marketingowym który pdorudent nawija nam na uszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje. Ja dałem ciała wybierając procek i kupiłem i5 2500k. Co prawda kręci się do 4.5Ghz ale nie wiedziałem że nie ma HT jak i7.

Czekam teraz na coś nowego pod i1155, podobno mają coś wydać w marcu.

Co do karty to też oglądałem Q2000 i niczym się to nie różni. Taki 560Ti można kupić z 2GB za 1000zł a jest wiele szybszy. Sterowniki co prawda "growe" dostajemy ale specjalnych do LW i tak nie ma. Może jak ktoś na MAXie siedzi to warto ale nie w naszej parafii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, gdyż również czeka mnie wymiana sprzętu (scenka liczyła się 11min45sec, GI: 1min59sec - Core2Quad Q9650, podkręcony do 3,6GHz, 8GB RAM, Win7).

Najpierw pytanie do Artzgodka - na jakiej płycie masz I7 2600K - chodzi mi o chipset?

 

oraz 2 pytania do znawców tematu, bo czytam literaturę w sieci od tygodnia i głowa mnie już boli:

Czy chipset Z68, który stworzony został do wspomagania grafiki będzie również w jakikolwiek sposób wspierał Lightwave'a?

 

Może ktoś posiada i podzieliłby się wrażeniami o Core i7 3820? Cena taka sama jak 2600K, ale wydajność nieco wyższa, no i podstawka LGA 2011 - chyba przyszłościowa (ale droga)? Pytanie czy warto pchać się w tą technologię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

 

Pod I7 2600K tylko i wyłącznie chipset P67 bo tylko na tym podkręcisz to CPU przez zmianę mnożnika i w tedy czuć przyrost gołym okiem nie potrzeba testów ale np. w CineBench 11.5 robi ponad 9pkt. oczywiście Win 7 64bit.

 

Chip P67 nie obsługuje grafiki w CPU ale zapomnij o niej lepiej kupić grafikę za chociażby 300pln

 

Niebawem powinny być I7 w nowszej technologii ive bridge powinny być jeszcze nieco wydajniejsze.

 

Z68 - nie wiem czy wspiera LW ale wątpię

 

LGA 2011 - jeśli masz na to kebonging to pewnie, że warto zawsze możesz zrobić wycenę w tym sklepie który przewija się na początku tego wątku

 

8GB RAM pod I7 2600K to mało mam teraz tyle ale już zamówiłem kolejne 8GB CPU radzi sobie b. dobrze z dużymi scenami.

 

Oczywiście nie będę pisał głupot w stylu "proc świetny i nie ma sceny i programu który go nie za muli" nie ma takich CPU, wszystko da się zajechać :) ale jest nie porównywalnie szybciej niż na moim poprzednim sprzęcie

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź,

byłem przekonany do tego Z68, dzięki więc za oświecenie.

analizując wszystko jeszcze się wstrzymam z 2 miesiące, zobaczymy co Intel pokarze.

Z drugiej strony chyba Intel nie przewidział, że procek (2600K/2700K) przeznaczony na rynek konsumpcyjny (czytaj: dla graczy) może również z powodzeniem być używany w mini stacjach roboczych - nie mam na myśli nie wiadomo jakich prac, ale do wizualek na pewno jest wystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

procesory z końcówką (K) mają odblokowany mnożnik i to jest ukłon Intel w stronę overcklokerów po to też powstał układ P67

 

a co do CPU Core i7 3820 to trzeba by się jeszcze dobrze zastanowić płyty pod to CPU są drogie ale z drugiej strony platforma b. rozwojowa niż LGA 1155 i jest 4 kanałowy kontroler RAM dla wymagających możesz na jednej płycie upchnąć więcej RAM, wybór nie jest łatwy generalnie zależy od portfela jeśli masz kasę na platformę opartą o podstawkę 2011 to atakuj w tej chwili najwydajniejsza platforma jedno procesorowa i wygląda na to, że najbardziej rozwojowa choć przepaści w wydajności między 2600K po OC oczywiście a przede wszystkim do tego stworzone zostały te (K) nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności