Skocz do zawartości

System plików RAW - przyczyna[win7 64]


ApaczoS

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio po raz pierwszy w życiu napotkałem się z problemem systemu plików RAW. Mianowicie podczas pracy, nagle, komp się zrestartował. Po uruchomieniu, jedna z partycji zmieniła system plików z NTFS na RAW. Nie było dostępu do partycji, windows krzyczał, że wymagany jest format.

 

Udało mi się z powodzieniem naprawić boot sector tejże partycji i odzyskać wszystkie dane. Moje pytanie, to jaka może być przyczyna takiego zachowania, gdyż dysk jest zdrowy, zasilacz również(oba komponenty zresztą są nowe).

 

W helpie programu, w którym dokonywałem naprawy(Active Partition Recovery) wyczytałem, iż może być to spowodowane wirusem lub niepoprawnym uruchomieniem komputera, to drugie raczej nie bo komp sam się wyłączył. Macie jakieś pomysły jaki to może być wirus(czy to w ogóle wirus), i jak się przed tym chronić.

Może ktoś spotkał się z problemem i zna przyczynę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

no jak komp uruchomił się z innym systemem plików na partycji, to raczej doszło do niepoprawnego uruchomienia komputera ;)

Dysk mógł lekko zwariować jak mu odciąłeś prąd i włączyłeś znów. Obecnie nie robi się raczej wirusów niszczących sprzęt i dane nie to pokolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nie robi się raczej wirusów niszczących sprzęt i dane nie to pokolenie.

 

Nie wiem, nie znam się, nigdy mnie to nie interesowało:)

Problem właśnie w tym, że nie raz miałem niekontrolowany restart w przeszłości i wszystko było cacy. Teraz właśnie ni z gruszki, ni z pietruszki takie kwiatki. Dlatego się zastanawiam, bo sam z restartem nie miałem nic wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anyway lepiej Tobie niż mi :)

 

hahaha, no dziekuję Ci bardzo:D Ale żeby nie było, że się głupkowato brechtam, to zapytam: czy możesz Ola-fie swą myśl rozwinąć?(pytanie retoryczne).

 

Wracając do tematu, to może ktoś cuś doda od siebie jeszcze, bo jednak sprawa jest dosyć stresująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem kilka lat temu podobny problem ale jeszcze na win xp, niestety w moim przypadku wylecialy wszyskie partycje i dysk zglosil sie tylko z jedna partycja RAW, dane odzyskalem ale kosztowalo mnie to troche pracy, nigdy nie rozszyfrowalem co bylo przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co Ci się przytrafiło bardzo rzadko sie zdarza i bardzo małe prawdopodobieństwo jest takiego zdarzenia. Widać komputer wyłączył sie w momencie np. aktualicazji tablicy pratycji/plików i której nie dokończył i tyle. Polecam wtedy program testdisk który nie powinien miec problemu z przywroceniem struktury partycji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności