Skocz do zawartości

Alternatywa dla AutoCADa


Lucas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ciekawi mnie wasza opinia na temat programów CAD innych niż AutoCAD. Wiadomo - jest to dobry i sprawdzony produkt ale jednak dość drogi więc chyba warto rozejrzeć się za alternatywą gdy np. dopiero rozpoczyna się działalność komercyjną.

 

Od jakiegoś czasu, na razie dla własnego użytku, spróbowałem Draft Sight od Dassault Systemes - wydaje się spoko ale nie wiem jak się sprawdzi przy większych projektach. Cieszy fakt, że jest darmowy a jednocześnie można go używać komercyjnie (przynajmniej tak zrozumiałem z opisów i licencji).

 

Znajomy znalazł też GStar CAD (na bazie InteliCad) - z tego co widzę to interfejs bardzo zbliżony do AutoCADa ale cena o wiele przystępniejsza.

 

Macie jakieś inne alternatywy warte uwagi? Ważna jest dla mnie obsługa DWG, wciąganie obrazów rastrowych. Modelowanie 3D nie jest potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bricscad - kolejny klon na intelicadzie identyczny do AutoCAD-a w wersji przed 2008, działa szybciej, funkcje prawie identyczne. cena od 1200 (bez 3D) do 2000 w zależności od wersji. Uzywam w biurze, nie narzekam (za duzo) - doskwiera odmienny tryb layer stylów i brak dynamicznych bloków, ale na razie żaden z klon nie ma tej implementacji bricscad ma możliwość zmiany parametrów wcześniej zdefiniowanych dynamicznych bloków, ale niemożliwa jest w nim edycja dynamicznego bloku. Obsługuje wszystkie wersjie dwg, możesz wrzucić raster a nawet PDF i przyciągać do wektorów z pdfa.

Edytowane przez stormwind
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi dynamicznymi blokami to widzę, że wszędzie jest problem;). Dzięki za odzew. A orientujecie się bardziej jak te wymienione programy stoją cenowo przy wielostanowiskowych licencjach (no może "wielo" to za dużo powiedziane, tak do 4-5 stanowisk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wcześniejszych wersjach zwcad-a były pewne niedociągnięcia. Najbardziej mi przeszkadzało niedokładne snapowanie. W wersji 2012 snapy śmigają jak trzeba ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności