Skocz do zawartości

3ds 2012 i duży, nie zamykający się plik


pressenter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

taki dziwny problem mi się pojawił. Mam bardzo prosty plik, salon i sypialnia z kilkoma modelami mebelków, który zajmuje mi na dysku ponad 300MB, ale to jeszcze mogę przeżyć. Problem polega na tym, że w trakcie zamykania tego pliku max się zawiesza. Z początku myślałem, że to może ten problem:

 

http://area.autodesk.com/forum/autodesk-3ds-max/autodesk-3ds-max--3ds-max-design-2012/maxscript-bug/

 

ale niestety najnowszy sp nie pomógł.

 

Postanowiłem zmergować całą scenę do nowego pliku, ale to też nie pomogło, więc zacząłem ją czyścić. Po wywaleniu wszystkich obiektów(summary info pokazuje 0) plik nadal zajmuje na dysku 140MB, i nadal zawiesza maxa przy zamykaniu. Jakieś pomysły na to? Ktoś się z czymś takim spotkał i rozwiązał? Troszkę mi zależy na czasie, bo to pod animację więc z góry dzięki za wszelką, szybką pomoc.

 

Pozdrawiam

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Spróbuj zapisać do innej lokalizacji. Jak masz więcej jak jeden dysk(nie partycji) to zapisz na inny niż obecnie.

 

Nic z tego. :/

 

Spróbuj może otworzyć scenę i zrobić:

NEW > KEEP OBJECTS AND HIERARCHY

 

Próbowałem nawet samo keep objects. Nic z tego. :|

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...a zobacz co się dzieje w menadżerze zadań gdy próbujesz zapisać plik, może ramu brakuje?

 

Nie, to nie to, ale fakt, że pusta scena już w samym maxie zżera 5GB, a w trakcie renderu szaleje sobie jeszcze bardziej.

 

Edit:/ Kurcze, dziwne to jest, nawet jak jeden obiekt, zwykłego boxa z tej sceny merguję do nowego pliku to odrazu mi się z nim to samo dzieje.

Edytowane przez pressenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo fuck! Pusta scena średnio ma 500Mb ale 5Gb to coś nie halo musi być. Może masz jakiś skrypt ustawiony na autostarcie, że ci tak ram żre? Nic mi do głowy nie przychodzi, ja bym przeinstalował maxa, coś mu tam niedobrego musi siedzieć pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakladka Utilities > reactor > Collisions > CLEAR!!!!

 

jesli pomoglem to oczekuje repa + flaszke dobrej Whiskey :)

zlapalismy tego "wirusa" w firmie i sie szybko rozpanoszyl bo wystarczy zmergowac cokolwiek z zainfekowanej sceny i obiekt przenosi ze soba kolizje i drastycznie zwlania prace w maxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie nie ma reactor'a :/

objawy sa dokladnie takie same wiec moze sproboj isc tym tropem.

 

edit:

jest jeszcze jeden bug z ktorym mielismy problemy :)

wejdz w Graph Editors > Track View - Curve editor... i sprawdz czy po rozwinieciu w Anim Layer Control Manager nie ma masy NoteTrack's (sprawdz tez inne galezie) jesli sa to daj znac...

 

 

edit2:

sprawdzilem i po otworzeniu pliku z kolizjami w 2012 i zapisaniu go problem(kolizje) znika, rozmiar pliku i cala reszta wraca do normy.

Edytowane przez t0m3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic z tego nie dało rady. Po zapisaniu do 2011 i otwarciu w nim efekt był taki sam jak w 2012. W 2011 reactor nie ma żadnych kolizji, gdyby co odpaliłem w 2012 jeszcze skrypt do czyszczenia tychże, i też nie pomogło. Curve editor jest czysty. :|

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale posiadam już ten skrypt, to raz, a dwa, że służy on właśnie do usuwania wspomnianych wcześniej przez t0m3k NodeTracków, błędu 3dsa 2011. W 2012 rozwiązano już ten problem. Oj coś się obawiam, że będzie trzeba czekać na pomoc z AD, tylko jak znam życie to szybciej tą scenę od nowa zrobię. :|

 

Dzięki tak czy inaczej. :)

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie znalazłem. A teraz ciekawostka, bo ja już nie wiem co z tym zrobić.

 

Plik ma 128MB, jest pusty, usunąłem z niego wszystko, wyzerowałem ustawienia, wyłączyłem co się da. Spakowałem, i paczka zip zajmuje 400kb...

 

http://pressenterdesign.com/tmp/tmp6.zip

 

Jak ktoś ma ochotę sprawdzić jak to u niego działa będę wdzięczny.

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie wiem, plik autocada zaimportowany tutaj był czyściutki, niczego mu nie brakowało, a sam składał się tylko z kilku prostych linii i łuków. Poza tym nawet ten czysty plik maxa, do którego dałem link powyżej, nie ma w sobie już nic, file summary nic nie pokazuje, niby nic nie powinno być. Jest jeszcze jakiś inny sposób żeby to sprawdzić?

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety próbowałem. Najpierw "Repair or reinstall", a jak to nie pomogło to wywaliłęm wszystko w cholerę, i instalowałem od zera, usuwając wszelkie pluginy, ustawienia, a nawet wpisy do rejestru (w regedit szukałem wszystkiego co w nazwie miało "3ds", "max" lub "2012").

 

Chwilowym rozwiązaniem jest jedynie eksport obiektów do *.obj, i import do nowego pliku, ale kiepskie troszkę to rozwiązanie... :|

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oworzylem dzis plik bo w domu nie mam 2012.

wyglada mi to na problem podobny do kolizji z reactora z tym ze teraz chyba chodzi o particle. w scenie ktora uploadowales jest jeden obiekt a konkretnie Particle View 001.

 

udalo mi sie go zaznaczyc i usunac przy pomocy MaxScript ale nie rozwiazalo to problemu :(

zapytaj kogos kto zna MaxScript i particle moze jest sposob zeby to sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem ale w scenie zrobionej przez architekta w VIZie - 2 budynki i sena miała ponad 500 MB kombinowałem na rożne sposoby i pomogło jedynie megrowanie. Sprawdzałem twój plik i nic nie wyszło. Tak jak pisze t0m3k też znalazłem Particle – zaznaczyłem i usunąłem ale nic to nie pomogło – Dziwna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności