Skocz do zawartości

Jaką kartę wybrać do 3D


golbarav

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A masz renderer GPU?

 

Testuje wszelkie nowinki jak na razie nie dostrzegam konkurencji dla mentala i vraya - a te oba są na CPU. Przy czym vray 2.0 ma bardzo przyjemny podglądowy renderer realtimowy który fajnie śmiga na opencl (GPU).

 

Dla jasności - nie uważam, żeby karta graficzna pomagała jakoś szczególnie w renderowaniu, a już na pewno nie w animowaniu. Nie wiem jak z montażem, ale tez nie sądzę.

 

 

Profesjonalne karty tez odradzam. Pełno ludzi tu na forum narzeka na nie.

 

 

Jeżeli jednak masz zamiar czasem pograć, albo korzystać z Octane Render to ja bym ci polecił wziąć GTX590.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie zwykłe karty dadzą sobie rade? od dwóch tygodni szukam odpowiedniej karty, planuje złożyć nowy komputer pod 3ds, procesor:

 

i7-2600K/3.4GHz LGA1155 8MB

 

2x A-Data GAMING 2x4GB, 1600MHz DDR3

 

i płytę głowną Asus SABERTOOTH P67

 

 

nad grafiką jeszcze myślę, dużo czytałem na tema quadro 4000, nvidia twierdzi ze to jest przełom jeśli chodzi o 3d

więc lepiej nie wywalać 3000 PLN tylko zakupić np. 2x GT480 ? zależy mi na dwóch monitorach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz tutaj bylo kilku takich co tez liczyli na przelom. Ja do niedawna pracowalem zawodowo na geforce 9800gt, i prawde mowiac nawet taka tania karta swietnie dawala sobie rade. Kilka wersji Quadro mialem swego czasu w firmach w ktorych pracowalem i mialem okazje przekonac sie jakie to "cudo". Osobiscie nie polecam, szkoda kasy. Wez pod uwage to, ze kazdy sprzedawca napisze wiele by sprzedac swoj produkt. Znajdz lepiej opinie userow.

 

i72600k - dobry, fajnie sie kreci, 4.9ghz na chodzeniu Noctua.

Edytowane przez Traitor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie popieram Traitor'a :)

Moja grafika kosztowała zdaję się 350zł, i jej podstawowym kryterium była cisza :) - Do pracy w 3d (wizualizacje architektoniczne) w zupełności wystarcza. Poprzednia przez 3 lata dawała radę (po trzech latach wyłamały się skrzydełka w wiatraczku i zaczęła się grzać) - a też w swoim czasie wydałem na nią 300zł. Kasę zamiast w kartę graficzną - zainwestuj w dobry monitor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy do czego ta karta ma byc , jesli zamierzasz korzystac z CUDA to geforce jak nie to radeon np. 6970 w zupelnosci wystarczy. Rowniez zalezy do jakiego softu jak max starszy to nowe geforcy seri 4xx i 5xx odpadaja - w szukajce znajdziesz ze jest problem z wydajnoscia/sterami. Radzilbym ci unikac drogich wynalazkow bo mozesz sie srogo przejechac wzgledem wydajnosci/oczekiwania, nie wspominajac juz o cenie.

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche juz przemyślałem sprawe grafiki, quadro odpada(cena nie jest adekwatna do jakości), zostają mi opcje gtx 480 X2, lub gtx 580 dcII,

 

radek odapada ze względu na CUDA,

 

została mi jeszcze płyta główna, zastanawiam sie nad asus P8P67, lub trochę droższą Sabertooth P67, czy warto dołożycz i kupic tą lepszą?

 

ta druga podobno ma fajne chłodzenie no i system pomiaru temperatury itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do sandy to liczy się przede wszystkim sekcja zasilania, która w płycie za 650 pewnie jest już solidna - pod tym względem podobno kuleją płyty micro atx. Obczaj też czy dana płyta pozwala na odpalenie sli w trybie 16x/16x. Zobacz też czy radiatory i gniazda pamięci pozwolą ci na zamontowanie dużego coolera na cpu. U mnie scythe Yasya wszedł na styk i jest milimetr nad pamięciami, także jak masz na pamięciach wysokie radiatory to uważaj.

 

Nie wiem jak te szybkości pci wpływają na wydajność, będziesz musiał sobie wygooglać jakiś test.

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie nie jest jakieś gigantyczne, więc nie powinno być problemu. Sprawdziłem ASUS Sabertooth pozwala uruchomić 2 karty 8x/8x. Wyżej to chyba tylko ten maximus IV extreme, ale nie wydaje mi się żeby było ci to potrzebne. Ja wybrałbym ASUS p67 Sabertooth lub Asrock p67 extreme 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też sie zastanawiałem nad asrockiem, ale odradzono mi tą płyte ponieważ asus podobno jest lepiej chłodzony, może sie zastanowić nad płytą ze slotem PCI 3.0? Grafika jeszcze mnie męczy bo od 2 tyg szukam czegos, naprawde jest cięko mi wybrac, gtx 480 dwie sztuki lub gtx 580, widze ze np w quadro nie ma sesnu pakować pieniędzy :D

 

dzikuje za odpowiedzi i poświęcony czas :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi 3d ma słóżyc do krótkich animacji

 

budrzet około 9000 PLN chce dobrze kase rozdysponowac :D

 

Poświęć część tego budżetu na jakiś słownik. Nie lubię się czepiać, ale ortograf w kazdym zdaniu naprawdę kłuje w oczy.

Sabertootch z tego co pamiętam ma dość malo faz zasilania. wygląda fajnie ale są lepsze płyty Asusa w podobnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ca mel, mam problemy z ortografią bo w polsce mieszkam od 5 lat :/ wybacz bede sie starał nie robić błędów :D

 

płyta asus sabertooth p 67 ma możliwość połączenia 2 x 480, nic po za tym nie bedę potrzbował żeby odpalić dwie kart graficzne?

potrzebny bedzie mi jakiś soft do tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej słownik może się przydać;]

 

Ja ze swojej strony polecę Asusa pro ( wcześniej znanego jako deluxe). Ma 12 faz zasilania cpu i możesz zapakować nawet 3 karty graficzne.

Cena zaś jest rewelacyjna jak na taką dobrą płytę .

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Asus_P8P67_PRO-3618/strona/13276.html

Edytowane przez ca mel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podbnie jak traitor mam asrocka extreme6 i działa ekstra. Żeby zamontować 2 karty graficzne to przede wszystkim będziesz potrzebował mocnego zasilacza. na 2 karty + 2600k OC to pewnie minimum 700w + certyfikat 80+ jakiejś dobrej firmy.

 

Camel dobrze pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem take zestawienie sprzętowe

 

 

Intel Core i7-2600K/3.4GHz LGA1155 8MB (BX80623I72600K)

 

2 x Asus ENGTX480/2DI/1536MD5

 

Asus P8P67 PRO

 

2x Samsung F3 HD103SJ 1TB 7200 32MB SATA (HD103SJ) HDD

 

2x A-Data GAMING 2x4GB, 1600MHz DDR3, CL9, Radiator (AX3U1600GC4G9-2G) RAM 16 GB

 

Toughpower XT new 775W 80+ Bronze Modular

 

 

Crucial M4 64GB (415/95MB/s)

 

Zalman CNPS10X PERFORMA

 

LG BLU-RAY 10X retail HDDVD czarna (BH10LS30)

 

 

nie dobrałem jeszcze obudowy

 

Jeżeli uważacie że coś jest nie tak proszę o komentarz

 

 

 

dziękuję wszystkim za posty i odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mam nadzieję że się sprawdzi :D jeśli chodzi o dwie karty graficzne to nie bede miał problemów z konfiguracją ich i ze sterownikami? jak to wygląda w eksploatacji?

 

zasilacz:

 

 

http://www.arest.pl/produkt/25180/THERMALTAKE-ToughPower-XT-TPX-875MPCEU-875-W-80-modularny/wlasciwosci

 

lub

 

http://www.arest.pl/produkt/25176/THERMALTAKE-ToughPower-Grand-TPG-750MPCEU-750-W-80-modularny/wlasciwosci

 

 

nie wiem czy jest sens kupić 850 W, dobrze jest miec zapas mocy w razie jakiś dodatkowych urządzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pokyfudywise

Hej! Nie chcę zakładać nowego tematu, więc podczepię się pod ten. Poszukuję karty graficznej, która będzie pracować pod:

- 3ds2012

- maya2012

- zbrush4

(pracuję również w licznych programach pakietu adobe, ale to chyba ma mniejsze znaczenie ;) )

 

Co byście polecili? Wstępnie chciałem kupić quadro 4000, ale doczytając temat widzę, że nie ma większego sensu kupowania quadro. Będzie pracować pod i7 2600k, 16gb ramu. Oto kryteria:

 

-Dwa budżety: do 900zł, oraz do 1500zł.

-Co lepsze ati czy geforce?

-Opłacają się technologię SLI lub Crossfire?(np lepiej wziąć 2x560Ti 2gb, czy np 580gtx, tudzież tak samo z radeonem może 2x6970?(w przyszłości))

-Darować sobie serie 5xx, ze względu na problemy wydajnościowe? Czy ten błąd już naprawili?

 

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

ja teraz robię tak kupuje Quadro 600 i dokładam GTX560 pracuje na Quadro (Wsparcie dla Max itd.) a renderuje na GTX560 przy pomocy cuda i mam stabilnie bez błędów a wydajność większa niż bym miał GTX580 może nie w iRay, ale raczej renderuje procesorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Próbuję ogarnąć temat karty graficznej, tyle że mi to specjalnie za dobrze nie idzie.

Budżet symboliczny, bo ~150 PLN. I zanim ktoś mnie wyśmieje, nakreślę sytuację - uczę się Mai. W tym momencie klikam sobie jakieś proste tutoriale na GF 7300 GT. Do składania wielokątów do kupy to to się nadaje - nie zauważyłem nic dziwnego. Komputer się nie wiesza, nie mieli (AMD 64x2 4200+ i 1 gb ramu), słowem jestem wolniejszy od niego, więc jest ok. Pojęcie renderowania jest mi w tym momencie bliżej nieznane, tyle co sobie kliknę "render" od czasu do czasu. To czasami trochę trwa, ale ok. Viewporta nie znam, gdyż moja karta tego nie obsługuje, przełączanie w tryb softowy ;p

Mam świadomość, że staruszek typu 7300GT to może być w pewnym momencie za mało, jednak nie bardzo potrafię przełożyć sobie tego co widzę na to, co chciałbym kiedyś zobaczyć. Stąd problem.

Na allegro pojawiają się od czasu do czasu zmiotki z magazynów typu Quadro 1500, FireGl 3600 i 3700, FX 3450, 570, 380. Jednak w podobnie epickim budżecie są też wynalazki typu GF GT220. Co się bardziej kalkuluje? Granie w gry zasadniczo mnie nie interesuje, bo z tego co wiem to i tym GT220 przykozaczyć się raczej nie da. Jedyną z w/w kart jeszcze widocznych na stronie Nvidi jako "current" jest 380, jednak przez Autodesk dla wersji 2012 obecność tej karty jest komentowana sikiem prostym.

Najinteligentniej byłoby wybrać kartę z obsługą w miarę najświeższych wersji dx i openGL. Tyle że to nie zawsze (tj. sądząc po testach w sieci, nigdy), oczywiście spośród podanych modeli, nie idzie w parze z "szybkością".

Są jakieś cuda typu GT210, 1 GB ramu, DDR3, ale 64 bitowa szyna. Czy to ma znaczenie?

Podsumowując, nie wiem na co wydać pieniądze, i nie wiem czy w tym momencie w ogóle warto je wydawać. Jak to mawiają, "pomużcie, proszę".

Edytowane przez Rlyeh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

Nie oplaca sie wiec zostan na tym co masz jezeli posiadasz 1gb ram to bedzie mialo dla zestawu wieksze znaczenie

 

Przepraszam za brak PL znakow ale jestem na wyjezdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum w wigilijne południe, nie chce zkładać nowego tematu, pytałem w wcześniejszych postach o katrach graficznych pod 3 DS MAX 2010, mam ok 2000 PLN na kartę graficzną, maiłem zakupić 2 x GTX 480 ale w obecnej chwili nie stać mnie na nie, czy warto kupić GeForce GTX 580 1536MB GDDR5 ? czy może lepiej zakupić do zestawu dwie karty ale gorszej klasy? W grę wchodzą karty z CUDA. Mam dylemat, zakup planuje jeszcze w tym roku wiec czasu na wybór mam dość mało :/

 

Proszę o radę

 

 

 

Pozdrawiam wszystkich i życzę wesołych świąt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy jesteś w stanie to wykorzystać ?

Do obracania verteksów w viewporcie wystarcza mid-end, do czegoś cięższego pewnie Gf 570 TI to max co potrzeba bo i tak pracuje się na warstwach itp itd no ale to jak mówię zależy co kto potrzebuje... rendering po gpu to już inna działka i wtedy warto myśleć o silniku np. - czyli czy obsługuje wiele gpu czy nie , czy potrzeba 1gb na karcie czy więcej itp.

Jak kupisz 2 karty to Ci to pomoże głównie w grach i octane.

Wydać 2k na graficzną pod MAXA...no nie wiem ja bym wziął lepszą płytę i ram..albo grafe za 400-500zł a za 1500 drugi zestaw pod renderfarme :O

No ale co kto woli..

ps. dało się pracować na ati4850, da się na gf550, ogólnie karty są już wystarczająco szybkie nie licząc np. zabawy z obróbką wideo...

 

@Rlyeh - do mai i tutoriali pewnie lepsza starsza a mocniejsza karta..im nowsza tym większa szansa na lepszą współpracę z CUDA itp w niedalekiej przyszłości pod rendering gpu i mniejsze spalanie względem wydajności(prąd)

Nie wiem co dostaniesz za 150zł, jakieś używane GT250++ pewnie się uda albo ATI4850++ (moja sobie leży i się kurzy)

Quadra sobie odpuść

Edytowane przez peterr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak sie zastanawiam, do gier komputer nie bedzie wykorzystywany, ale czy do obsługi viewportu nie bedzie lepsza karta z górnej pólki? Chce mieć jednak zapas jakiś i zastanawiam sie czy warto pakować 2000 w grafikę? Quadro odpada bo jednak wiele osób marudzi strasznie na te karty no i na cenę. Gf 570 TI da radę jeśli chodzi o animacje w viewporcie ? Jeśli projekt bedzię miał 1000 K verteksów to viewport będzie płynnie działał? Potrzebuje grafikę pod 3 DSMAX oraz mniej pod adobe Premier, głównie montaż filmów itp. Karta musi obsługiwać przynajmniej 3 monitory

 

 

 

zestaw taki planuje złożyć:

 

 

 

Intel Core i7-2600K/3.4GHz LGA1155 8MB (BX80623I72600K)

 

Asus P8P67 pro

 

2x A-Data GAMING 2x4GB, 1600MHz DDR3

 

ge force gtx 580 ?????????

 

Samsung F3 HD103SJ 1TB 7200 32MB SATA (HD103SJ)

 

THERMALTAKE ToughPower XT TPX-875MPCEU

 

Zalman CNPS10X PERFORMA

 

LG BLU-RAY 10X retail HDDVD czarna (BH10LS30)

 

Crucial m4 64G

 

 

dziękuje serdecznie za odp

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności