Skocz do zawartości

nowy design vB Forum ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Im dluzej patrze tym bardziej mi sie podoba. Tylko czcionka mi nie lezy do konca, szczegolnie w przycisku "odpowiedz". Minimalnie bym oddalil litery i zmienil metode anti aliasingu na sharp, bo pewnie jest jakis smooth.

 

w ikonkach kwadratowych proponuje takie zmiany kosmetyczne (wyrownanie wysokosci i usuniecie anti aliasingu)

 

ikonki.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mozna by jeszcze zmienic ikonke "zwin-rozwin" :) bo chyba niebedzie pasowac.

P.S. i jeszcze troszke szkoda "nagrobków"

Widze jeszcze 1 problem, Szeryfie twoj pierwszy post ma węższy pasek profilu użytkownika, wiec pasek "ODPOWIEDZ" moze sie z nim niepoprawnie pozycjonowac... (o ile to bitmapka...)

no i co z NASTROJEM?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja propozycja jest calkiem niezla. Fajny styl. Jednak zgodze sie z DruGiem i Tomkiem, ze "+" informujacy ze ktos jets on-line powinien byc bardziej widoczny. Ale to sie da przeciez zrobic.

 

Przycisk odpowiedz musi byc bardziej widoczny ... ale niezle to sie moze wtedy prezentowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin: zapomnij o innych theme. zestaw ikon sklada sie ze 125 elementow!

 

koncepcja byla taka by dopasowac reszte do swietnych ikon `kopert` autorstwa leandra ze starego forum. jednak ta reszta to 125 ikon i calkiem inna nawigacja. z tego wlasnie powodu troche wymieklem :)

niestety spojny projekt calosci to duze przedsiewziecie wiec na razie podsuwam takie przejsciowe rozwiazania:

 

i_test_02.gif

i_test_03.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym prosil Silicon graphics 4 - procesorowke ..... dom nad biebrzą jakas fajna zone ..... moze byc jeszce stacja benzynowa jakas terenowka (ford F-350 - pickup ale co tam) i najlepiej caly oddzial GROM zeby mi po mleko do sklepu chodzili....

 

kross12 - tu chodzi o zmiane paru (doslownie paru) ikonek ze 120 ikonek forum :D

 

a co do tamtych for to nawet mi sie podobają ..... ale mazenia to mazenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi teraz przeszkadza to napis "ODPOWIEDZ". Cos nie tak jest z ta czcionka. Reszta fajna.

Co do online-offline, to ja wolalem wersje ze starego forum czyli info na gorze, bo przy dluzszym poscie nie widac statusu

Tu troche radykalny pomysl z kropka kolo nicku:

 

offline-online.gif

 

Ale moze dac tak jak bylo, czyli "Posty: 1225 (offline)". Widac na obrazku posrodku ^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypasiona ta kropeczka... mala, elegancka... tak jak trzeba! ;)

Jedynie co mnie gryzie... to kolorki "Quick Reply", wyglada jak najwazniejsza czesc forum... moze bardziej jakies kolorki zblizone do tego loga na gorze, do calej strony...

 

i... jeszcze... sygnaturka jest pod taka dziwna kreseczka... krotka, brzydka... moze moglby byc to zwykly separator, a sygnaturka przykleiłaby sie do dolu posta... sam niewiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wiec teraz moja propozyjca. Oczywiscie nie uwazam ze inne sa gorsze ale moze cos i z tego by przeszlo :)

http://skynet.topexpert.pl/leru/layout.jpg

 

Na pic`u jest wszystko opisane, nie ma AA w niektorych miejscach acz by sie przydal. Poprzednie propozycje mialy to fajne ze nie bylo kolorw zbednych tylko wszystko utrzymane kolorystycznie w klimacie calego forum. Kropka jest swietny pomyslem :)

 

Zgodze sie z Mateuszem: quick rely tez powinno byc jak reszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, ale mowisz o boldowaniu nicka? Jesli tak to nie przejdzie, bo osoba wchodzaca na forum pierwszy raz powinna intuicyjnie rozpoznac wiekszosc komunikatow lub najsc na graficzke kursorem i przeczytac legende typu alt="leander jest online". Do Twojego rozwiazania trzeba by pisac wyjasnienie w legendzie, a to juz droga na okolo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł Leru podoba mi się poza tym czerwony krzyżykiem raportu który jest paskudny ;). Aczkolwiek jego umiejscowienie jest jak najbardziej w porządku. Podoba mi się również zdjęcie większości kolorów oraz belka z komunikatorami.

To tyle jeśli chodzi o funkcjonalność.

Jeśli chodzi o ikonki to te SansSerifa bardziej mi się podobają (edytuj, cytuj itp.).

 

Co do podkreśleń itp. Moim zdaniem moderatorzy powinni mieć pogrubiony podpis pod nickiem. Podkreślenie jest zbędne.

 

Ps. Domagam się tej kropki statusu obok nicka ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leadner -> no jak dla mnie to wypowiedzi zanikaja a wlasnie avatary wychodza na wierzch. Jestem przeciw.

batou -> a ja tak sie staralem zeby ten krzyzyk byl ladniusi ;)

W ogole teraz tak patrze ze ikonki powinny byc male ale wyrazne i przejrzyste. Ja zaoferowalem za duze. Nie moga takie byc bo znow zanika wypowiedz.

Acha i jak juz ktos powiedzial stare ulozenie avataru nicka miasta i tego co ponizej bylo lepsze (align="center" :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leru jak juz pisalem zrobienie jednego uniwersalnego thema jest sporym przedsiewzieciem. samych ikon jest 125 do tego dochodza kolory wszelkich ramek i menu, no i tlumaczenie jest w trakcie. ikony vb sa tak fikusne ze trzeba je przerabiac pod inne tlo.

 

ale jak sa chetni do tuningu i tworzenia nowych skor forum to leander ma zipa z wszystkimi ikonami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wiec propozycji ciag dalszy (troche przysiadlem i oto)

 

http://skynet.topexpert.pl/leru/chart.jpg

 

po lewej to co moze byc po prawej to co jest

najczescie uzywane ikony, jesli jakas jest niezmieniona to albo uznalem obecna za pasujaca do prezentowanej konwencji albo nie jest w ogole uzywana :D.

 

Prosze o WYPOWIEDZI :P

 

edit: aaa i tu jeszcze nie ma ikonek GG i tlena ktore powinny byc zmienione. A jesli juz o tym mowa to te komunikatorowskie ikony powinny byc mniejsze. Teraz sa za koslawe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ladne sa te monochromatyczne ikonki. chyba czesc z nich (zastepujacych vb) zrobil juz leander w swietnym stylu minimal :)

 

obawiam sie jednak ze jedna tonacja moze byc zbyt malo czytelna. podoba mi sie estetyka niektorych niebieskich ikon vb tylko trzeba by bylo ustalic kolorystyczna hierarchie waznosci. idac dalej mozna by powalczyc i ustalic taka hierarchie waznosci kolorami (ograniczona paleta kolorow) wielkoscia i rodzajem czcionki. idac jeszcze dalej trzeba by pomyslec nad sensownym rozwiazaniem dla naglowka strony tak by `panel sterowania, faq, itp` roznily sie od nawigacji podstrony. no i jeszcze pozostaje kombinacja nieszczesnego logo z bannerem i rekomendacjami obrazkowymi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ok roszerzenie palety ikonek ale chyba tylko o czerwony bo tak to nie bardzo to widze. Tez mi sie niektore niebieskie vB podobaja wiec nawet widac ze po prostu zdjalem nasycenia kolorow. Mysle ze nasycenie moglo by okreslic gore i dol hierarchii. Wydaje mi sie ze (jesli wiem o co chodzi) to baner moze pozostac razem z logo. Wyglada to przynajmniej fajnie.

 

Ale co ustalac w hierarchi czcionkami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wielkoscia czcionki tak jak z cala reszta trzeba powalczyc doswiadczalnie.

ponizej sam siebie cytuje ;)

to moja wersja z zeszlego tygodnia. chyba lepiej jednak jak juz ktos sugerowal przerzucic ikony komuniaktorow w inne miejsce i ustalic wspolnie najlepsze rozwiazanie dla okreslenia obecnosci online/offline.

 

ponizej proba nawiazania do calkiem przyjemnych niebieskich ikon vb. tekst lekko przyszarzony, tlo rowniez ze zmniejszona saturacja. member - nick szary; mod - nick bialy. wedle sugestii ikona obecnosci na forum przy nicku: niebieski - online, szary - offline. a do wlasnych przyszarzonych ikon komunikatrow to pewnie i tak nikogo nie przekonam ;)

i_test_044.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru, fajnie, czesc na pewno sie przyda. Usunalbym w niektorych tylko linie tu i owdzie i moze wygladzil niektore ksztalty. No i Serif ma racje odnosnie kolorystyki. Tak se gadam, a nic nie proponuje, ale moze jutro znajde czas.

 

Przy okazji - takie pliki graficzne jak prezentacja ikon lepiej zapisywac w gifie, jpg bez kompresji to z 8 razy wiecej Kabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności