Skocz do zawartości

3d Max 5 i NTFS


Cousken

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z Maxem 5. Po zmianie systemu plikow z FAT32 na NTFS, Max po kazdym uruchomieniu robi cos na moich dyskach caly czas. Nie tylko podczas uruchamiania, ale tez kiedy po prostu jest wlaczony bez otwierania zadnego projektu. PRzez to moj komputer zwalnia z czasem. Myslalem, zem oze musi cos sobie przestawic, i zostawilem to na noc ale nad ranem to samo, cos tam \"rzezbi\". Reinstalowalem juz 3d Maxa, byla reinstalka Systemu, nic nie pomoglo, caly czas rzezbi. Mam ustawiony Software Render i os Win XP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

 

Używasz Norton-a AntiVirusa ?

Jak tak to wyłącz go albo zainstaluj nową C-Dillę lub max-a 5.1.

Jak nie to niewiem :) Odpisałem gdyż miałem swego czasu identyczny problem z wyżej wymienionym programem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem maxa 5.1, w koncu mi sie sciagnelo :) I z tego co narazie widze, problem zniknol. Gdyby cos sie powtorzylo, sproboje Nortona wylaczyc. Na format nie mam szans, bo mam 100 giga rzeczy na dysiu ktorych wyrzucic poprostu nie moge. Dzieki za odpowiedzi :) Ide tworzyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by aNdREa

No ja mam ntfs, nortona antivirusa i wszystko hula jak dzike. Z taka roznica ze ja od razu postawilem partycje ntfs.

 

U mnie jest dokladnie tak samo, nigdy zaden program nie meldowal o trudnosciach przy NTFS - mam wszystkie partycje w tym systemie. Nawet teraz, gdy mam w pracy chwilowo 256 RAMu (z powodu awari) - max dziala normalnie, bez zadnego mielenia dyskiem, jedynie po wyjsciu z programu moze sie to na chwile zdarzyc.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Pablo

witam,

A czy jak zamienie na system NTFS to czy to jakos przyspieszy prace w maxie? i czy potem byla by mozliwosc aby powrococ do FAT32..bo slyszalem ze nie :(

 

NTFS z pewnoscia lepiej i pewniej sobie radzi zapisem i odczytem plikow niz FAT32 - najlepszy dowod to fakte ze FAT32 nie obsluguje dyskow wiekszych niz (i kurde nie pamietam ile :) chyba 120GB nie jestem pewien - correct me w razie czego!

Pracy w maxie raczej nie przyspieszy - to kwestia dysku i systemu - w w2k i XP wszystkie programy otwieraja sie szybciej niz w 98.

 

Partycje NTFS da sie calkowicie usunac instalatorem w2k lub XP albo FDiskiem - pisalem juz co nieco na ten temat tutaj:

http://www.max3d.pl/forum/viewthread.php?tid=2420

http://www.max3d.pl/forum/viewthread.php?tid=2329

http://www.max3d.pl/forum/viewthread.php?tid=2340

 

polecam NTFS jesli nie zalezy Ci na kompatybilnosci z win 98 czy ME.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NTFS jest dużooo wolniejszy od FAT, ale stabilniejszy i można tam nadawać ograniczenia dostępu. Jeśli więc nie musisz, zrezygnuj z NTFS. Ofijalnie nie można przywrócić FAT-a, ale może to zrobić Partition Magic od ver 7.0. Wiem, bo próbowałem i przeżyłem. Można też pewnie na necie znaleść jakieś programiki tego typu. Ale zawsze zrób sobie backupa!!! [uczeń]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

\"Partycje NTFS da sie calkowicie usunac instalatorem w2k lub XP albo FDiskiem \"

 

MareG.......partycje NTFS mozna usunac FDyskiem tylko z Windows NT....czyli NTFS 4 , ale Fdyskiem nie mozna usunac NTFS 5 czyli taka jaka posiada W2k i XP!!

 

polecam uzyc debug\'a (wpisujac polecenia)

 

jezeli kogos interesuje........kolejnosc polecen ..........podam je tu chetnie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie fat 32 to jest wskrzeszanie fata 16 czyli przżytku!!! żadne prace programu niemogą miec nic wspónego z systemem plików to jest tylko sposób w jaki dane zostaja zapisane na dysku. ntfs jest bezpiecziejsze i to jest jego najwiekszy atut. co do wzrostu szybkosci tro niezabardzo widze dlaczego mailbyzwolnić. wiadomo zapisuje wiecej danych apropo pliku, ale to nie jest taka ilosc żeby ktokolwiek to zauważył. to jest pare bitow wiecej. przy takiej prędkości zapisu to nie jest wazne. oczywiście moge się mylić, ale jak na mój rozum to nie ma podstaw żeby ntfs miałby być ZAUWAŻALNIE wolniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności