Skocz do zawartości

Grafika 3D - Notebook vs PC


siemien

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuję na początku następnego roku, czyli 2012, nowy komputer z głównym przeznaczeniem do grafiki 3D. Jako, że teraz jestem początkującym i to co mam obecnie na razie wystarczy, to później będzie już ciężej z wydajnością, no i ogólnie pora na wymianę :) Zastanawiałem się nad laptopem Dell Inspiron Q15R - i7 2630QM, 4 (lub 6, ale wole 4 i dorzucę sam 4 gb do 8 gb) GB ddr3, gt 525m 1 gb, 15,6". Za 2,7 tyś, a z drugiej strony za te 2,7 tyś. mogę kupić stacjonarkę, ale bez monitora. 2,5 kg, bo tyle waży ten laptop, nie jest w sumie taki ciężki. Tylko problemem jest wydajność, chodzi o to, że jak gdzieś jadę i mam laptopa to mogę go zabrać gdzieś i tam popracować nad jakimś projektem, ale minusem jest właśnie ta wydajność, która jest o wiele niższa, niż na stacjonarnym PC, którego niestety nigdzie nie zabiorę, bo jest ciężki, nieporęczny i trzeba dodatkowy monitor :) Dlatego chciałbym o tym porozmawiać, żeby móc sobie jakoś wyklarować sytuację.

Edytowane przez siemien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dlatego chciałbym o tym porozmawiać, żeby móc sobie jakoś wyklarować sytuację.

 

tylko w zasadzie o czym tu rozmawiac, sam bardzo dobrze przedstawiles jak wyglada sytuacja. Albo stawiasz na wydajnosc, albo na przenosnosc. Lapki stają sie coraz wydajniejsze i spokojnie na takim porobisz w 3d, ale nie ma sie co oszukiwac - nie bedzie to dorownywalo pozadnej stacjonarce.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mocny laptop jest kompletnie bez sensu według mnie... Dosyć dobre rozwiązanie to mocna stacjonarka + słabszy laptop (aby coś tam zaprogramować, trzasnąć prosty model).

Przewóz komputera stacjonarnego to nie problem - bierzesz w samochód i jedziesz, a monitory teraz małe-płaskie są, więc jest lajt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że ja teraz mam laptopa stosunkowo starego, bo compaq nx6110 - pentium m 1.73 ghz, 512 mb ramu, zepsuty dysk - linux zainstalowany na pena, i gma 900. Słaby, że szok. Myślałem o kupnie pierwszych modeli macbook'a z c2d za jakiegoś 1k-1,2k, a z stacjonarki, która bym kupił powiedzmy do 2,5-3 tys. zrobił hackintosha :) Chyba, że lepiej nie wiem, mieć Win 7 (-_-') albo linuxa ( :D ).

 

P.S. Co do tego laptopa co podałem, dzisiaj w pracy zastanawiałem się nad tym. Najbardziej chodzi mi o czas renderowania, bo raczej nam tutaj wszystkim chodzi o szybki :) Chodzi o to, że jeżeli różnica w renderowaniu na

desktopie i7 2600k,a tym z laptopa i7 2670QM to powiedzmy 1h, 2h,3h, no może i do tych 5 jak już super jakiś model, scena to już to przeboleję, ale jeżeli różnica to 10h albo i więcej to wtedy wziąłbym stacjonarny. Tak na prawdę w trakcie renderowania nie korzystam z komputera, więc go nie obciążam. Jaka by była różnica w czasach?

 

P.S.2. Zauważyłem, że nowy Dell Precision Mobile Workstation M6600 ma nie wiele mocniejszy procesor od tego, który jest w tym Dell Inspiron Q15R, różnica to stockowy zegar i 2 mb więcej cache

Edytowane przez siemien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności