Skocz do zawartości

Laptop za 7000 zł? dell


bagpiper

Rekomendowane odpowiedzi

witam, przymierzam się do zakupu laptopa firmy dell.. cena uważam całkiem rozsądna za parametry jakie oferuje firma.

Czy moglibyście zobaczyć i upewnić mnie we właściwym wyborze?

http://allegro.pl/show_item.php?item=1850617444&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

 

inetresuje mnie głównie grafika generatywna ( structure synth ) , 3 d ( 3ds) , oraz renderery ( vray, artlantis ), porgramy Cad i cały zestaw adobe. czy ten laptop temu podoła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

system z 16gb wykorzysta 3. Jak kupisz to tylko z systemem 64bitowym. ogolnie wiekszosc parametrow nie robi wrazenia ale rozumiem, ze kupujesz z gwarancją next-bussiness day i tyle kosztuje.

 

Czemu system miałby wykorzystać tylko 3 z 16 gb? Jaki sprzęt w takim razie w tej cenie polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zapytać tylko skąd potrzeba inwestowania takie pieniądze w laptop?

Bo za taką cenę masz naprawdę niesamowitą stację ... :)

Ponieważ latam między Danią a Polską przynajmniej raz w miesiącu przebywając to tu, to tam po pare/parenaście dni. W związku z tym praca musi latać razem ze mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedynie z doświadczenia mogę polecić zapasową baterię - i7 u mnie niesamowicie żre baterie....

Procesor dosyć ładny, długo szukałem (rok temu) czegoś co by przekraczało 3.0 gHz na lapku.

 

Od strony karty graficznej wydaje mi się, że znajdziesz coś lepszego :)

Jednak po roku czasu nie orientuję się co się dzieje z notebook'ami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedynie z doświadczenia mogę polecić zapasową baterię - i7 u mnie niesamowicie żre baterie....

Procesor dosyć ładny, długo szukałem (rok temu) czegoś co by przekraczało 3.0 gHz na lapku.

 

Od strony karty graficznej wydaje mi się, że znajdziesz coś lepszego :)

Jednak po roku czasu nie orientuję się co się dzieje z notebook'ami.

Czyli cena jest zbyt wygórowana jak na te parametry? Karta graficzna to NVIDIA Quadro 1000M z 2 GB dedykowanej pamięci GDDR3, wydawało mi się , że całkiem niezła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bagpiper ponieważ bity określają ilość możliwych do zaadresowania komórek. Przy (32bitach) istnieje 2^32 wariacji adresu, czyli bezpośrednio można adresować 4 294 967 296 (4gb) komórek pamięci. To tak teoretycznie, a w praktyce jest to ponad 3,5gb.

 

64bity to 2^64 = 18 446 744 073 709 551 616 (16 eksabajtów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bagpiper ponieważ bity określają ilość możliwych do zaadresowania komórek. Przy (32bitach) istnieje 2^32 wariacji adresu, czyli bezpośrednio można adresować 4 294 967 296 (4gb) komórek pamięci. To tak teoretycznie, a w praktyce jest to ponad 3,5gb.

 

64bity to 2^64 = 18 446 744 073 709 551 616 (16 eksabajtów)

Rozumiem że powinnam po prostu mieć inny system? Tylko to wystarczy, żeby korzystać z pełnych możliwości tego laptopa? i Rozumiem, że ten laptop daje możliwość takiego zainstalowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

64 bitowy system, chociaż i tu np, windows 7 home basic obsługuje 8gb, home premium 16gb, profesjonal, enterprise i ulitmate juz 192gb ramu, ale te ograniczenia są narzucone przez sam microsoft, a nie architekture.

Trochę nie rozumiem ;) jaki system do parametrów tego komputera powinnam mieć aby w pełni wykorzystywać jego możliwości? 64 bitowy? i bez problemu mogłabym go zainstalować na nim? np. Home premium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie kupuj systemu 32 bit, jeśli będziesz na nim projektować.

 

Jednak jeśli masz się decydować na ten przedział cenowy, to polecę Ci to:

http://allegro.pl/dell-precision-m4600-i7-2720-16-500-n2000-fhd-rgb-i1863200521.html

 

Masz tutaj za 300 zł więcej system operacyjny 64bit i minimalnie lepszą grafikę 2000M.

 

 

 

Znalazłem też to:

Asus -> http://allegro.pl/asus-g74sx-i7-16g-1-5tb-gtx560-blu-ray-fhd-3d-win7-i1857301101.html

Acer -> http://allegro.pl/laptop-acer-18-4-i7-2670-16g-1-5tb-bluray-gt555-w7-i1850488804.html

 

 

 

m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli ten dell nie ma gwarancji miedzynarodowej 24h, to nie jest wart dla Ciebie tej ceny. Szczegolnie, że opisałeś pracę na nim w polsce i za granicą.

AAaaaa my bad. Podkreślę ola-f. Taka gwarancja jest musem dla ludzi projektujących na laptopach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAaaaa my bad. Podkreślę ola-f. Taka gwarancja jest musem dla ludzi projektujących na laptopach.

Laptop,ktorego podałam w linku na samym początku po rozmowie z konsultantem zostanie przygotowany w systemu 64 bit i gwaracja jest międzynarodowa. Ale co powiecie na temat tego co ten laptop ma w środku?? spełni moje oczekiwania i czy będę zadowolona??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy moglibyscie porównać specyfikacje tych dwóch komputerów? jeden jest jet 17 a drugi 15"

1. http://allegro.pl/nowy-dell-precision-m6600-i7-3-4ghz-8gb-500hd-i1862848485.html

2 http://allegro.pl/dell-precision-m4600-i7-2720q-16gb-quadro1000m-fhd-i1850617444.html

 

17 jest tańszy i sie zastanawiam ja reszta specyfikacji prócz 2 razy mniejszego ramu... który byście wzieli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie znasz wymagan sprzetowych wzgledem wypisanych programow zakladam, ze jestes osoba poczatkujaca.

Osoba poczatkujaca nie potrzebuje wyjatkowo mocnej maszyny do nauki, i w zasadzie obcenie KAZDY sklepowy sprzet bedzie sie do tego nadawal.

Z czasem sama dojdziez do wniosku czy potrzebujesz znacznie mocniejszej maszyny do swojej pracy/nauki czy to co kupilas w zupelnosci wystarcza. Mam wrazenie, ze coraz wiecej osob rozpoczynajacych grafike, sciga sie w rankingach kto wyda wiecej kasy na sprzet, oznajmiajac to stosownymi tytulami postow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy istnieje coś takiego jak prywatna render-farm ?

 

Wiem, że stacjonarkę można odpalić zdalnie poprzez Wake On Lan używając Magic Packet i odpowiednio skonfigurowany router.

 

Np. Bagpiper leci nad Danią i chce wyrenderować jakąś wizkę - więc wysyła Magic Packet-a odpalając kompa który w autostarcie ma exe Maxa.

 

Ale czy Max będzie potrafił strawić odebrany plik i wysłać render na lapa bagpiper-a ?

 

Czemu to wszystko miałoby służyć ? A temu, że za cenę 7kzł można kupić 4 x szybszą stację od lapa wartego 7kzł. Wtedy bagpiper latałabyś z tym stary lapem a w domu rednerowałaby stacja 4x szybciej niż ten lap za siedem koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności