Skocz do zawartości

Powerbook G4 - podstawowe modele


siemien

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pewien użytkownik polecił mi opcję mocny PC i słabszy laptop, aby jak robić grafikę na wyjeździe, to low poly, a później dopracować ją na PC. Planuję kupić nowego laptopa, zastąpić starego HP nx6110, a bardzo chciałbym wypróbować OSX. Z racji, że za tysiąc złotych (czasem nie wiele więcej) mogę kupić Powerbook'a G4, który cholernie mi się podoba, w najmocniejszej konfiguracji i do tego 17 cali, co bardzo pomoże :) 2gb ramu to max, 9700 radeon raczej wystarczy do podstawowych modeli, bez teksturowania, wygładzania itp. Mój obecny GMA 915 normalnie się dławi, gdy chcę zrobić nawet załóżmy hełm z połowy UVSphere z wybitymi małymi kolcami na około i wypukłymi ścieżkami odchodzącymi od nich. Po prostu tragedia przez duże T. Co tym sądzicie? Proszę o porady, oczywiście słowa krytyki też przyjmę, ale proszę bez opcji, że "oo, to już stary mac, on się nie przyda, bo ma 10.5.8 leopard max, a nie super lion 10.7.1, bla bla bla" Nie będę na nim robił cudów, czyste podstawowe modele, trochę neta, gg, poczta. To wszystko, no może jakiś starcraft 1 albo warcraft 3:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

"oo, to już stary mac, on się nie przyda, bo ma 10.5.8 leopard max, a nie super lion 10.7.1, bla bla bla"

 

a nie wystarczy krytkyka "to mac" ? ;)

 

a tak serio, to skoro kupujesz kompa bo ci sie podoba i twierdzisz ze starczy ci do wszystkiego, to o czym tu dyskutowac?

Edytowane przez mirach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wystarczy krytkyka "to mac" ? ;)

 

a tak serio, to skoro kupujesz kompa bo ci sie podoba i twierdzisz ze starczy ci do wszystkiego, to o czym tu dyskutowac?

 

A to jakiś hejt dla mac'ów jest? Bo są drogie, słabe, zbyt fancy? Sam nie wiem :) Mam w planach kupno laptopa, chciałem Dell Q17R, ale odradzono mi tu na forum kupowanie super mocnego laptopa (2,5 tys. raptem). Zastąpiłby mi stacjonarkę, która już jest przestarzała amd 64 x2, więc demon prędkości to to nie jest, a w laptopie mam i7 quad core 6 mb cache bodajże, do 8gb ramu i gf 525 1 gb. Zraziłem się do Windows'a po prostu od czasów Visty i teraz tą 7 też. Nie widzę w niej nic super, za czym tak ludzie "srają". Siedzę na linuxie, blender działa natywnie, nie ma problemu, ale przerzucenie się potem na 3ds max będzie ode mnie wymagało Windowsa i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę w niej nic super, za czym tak ludzie "srają"

 

chyba jeszcze nie slyszalem zeby ktos uzywal "srania" jako zwrotu pozytywnego, widac co czlek to obyczaj :)

 

Zrazic sie do Visty nie jest trudno, za to za bardzo nie wiem do czego sie zraziles w Win 7 - jak sie wylaczy wszystkie zabawki to zostaje dobry stabilny system. Pomijając niezbyt przemyslane proby overclockingu nie udalo mi sie jeszcze siódemki wysypac.

Linux jest fajny, milo sie nim bawi i grzebie w bebechach, sprawdza jakie programy pojda pod Wine itp - sam sie kiedys tak bawilem. Jednak jesli chodzi o ilosc dostepnego softu 3d to winda wygrywa. To samo z Maciem, nie wiem po co pchac sie w starego maca, chyba tylko zeby zmiejszyc sobie wybor dostepnych programow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Srają" to podniecają się. Wiesz, ja nie mam w zwyczaju zapychać kompa programami przy starcie, mam tyle ile jest niezbędne, resztę wywalam. Sam nie wiem czy zastępowanie stacjonarki, mocnym laptopem, którego podałem się opłaca. Niby 15(17 to 3 kg) cali to 2,5 kg, więc taki ciężki nie jest to mogę go zabrać sobie gdzieś, tam zrobić i model podstawowy i tam go dopieścić itd. Wielu jednak mówi, że lepiej stacjonarkę, niż laptopa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Srają" to podniecają się

 

o cholera, teraz bede mial problemy zeby przestac sie smiac. Nie wiem w otoczeniu jakich ludzi przebywasz, ale z mojego doswiadczenia ludzie okazują podniecenie troche inaczej :D

 

A tak wracając do glownego tematu. Po twoich postach widac ze za bardzo nie wiesz co chcesz. Niestety nikt za ciebie nie zdecyduje co ci jest potrzebne i z czego bedziesz szczesliwy.

Swego czasu pracowalem tak ze modelowalem pojedyncze przedmioty na lapku a scene skladalem i renderowalem w mocnej stacjonarce - dzialalo bardzo dobrze. Z drugiej strony praca na lapku jest dla mnie strasznie nie wygodna i jak tylko mam wybor to pracuje na stacjonarce.

Z trzeciej strony, ostatnio mialem przyjemnosc zapierniczac do londynu i z powrotem pare razy taszcząc 17 calowego lapka, moge z reka na sercu powiedziec ze nie jest to urzadzenie latwo przenosne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, powiem szczerze, probowalem ci jakos merytorycznie odpowiedziec, ale pozostaje mi odeslac cie do pierwszego komentarza olafa. Zachowujesz sie jak gosc ktory chcialby zeby jego samochod byl szybki jak ferrari, mial pojemnosc vana, no i oczywiscie miescil sie w twoim malym garazu, ah, no i musi byc dosc tani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie o to chodzi. Ja mogę kupić i monitor za tysiąc. Nie jest to problem, ale chodzi o to, że za 3 tyś kupię mocną stacjonarkę, gdyby zwykły monitor to resztę z tysiaka wpakować mogę w jeszcze mocniejszą stacjonarkę. Nie wiem czy monitor w 3D jest taki ważny, odwzorowywanie barw na topowym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dobra zdecydowałe się na stacjonarkę. Korzystałem dzisiaj w Media Markt z produktów Apple i uważam, że nie ma w nich takiego fantastycznego, superanckiego jak wszyscy twierdzą, oprócz designu i ekranu z bardzo ładnymi barwami według mnie. I to mnie zainteresowało, oni pakują tam matryce IPS, są monitory stacjonarne IPS. Mam pytanie, czy grafik 3D też "koniecznie" musi mieć IPS albo coś zbliżonego chociaż do tego? Wydaje mi się, że to odwzorowanie barw do 3D nie ma się tak bardzo jak do 2D, gdzie każdy kolor musi być soczysty, idealny, ładnie prezentujący się :) Może jestem w błędzie ( pewnie jestem) z racji mojego małego doświadczenia, ponieważ można powiedzieć, że ciągle "zaczynam" i dopiero się rozwijam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3k złożysz dobry zestaw już z dobrym monitorem. Trzeba tylko dobrze poszukać, poczytać i się zainteresować, a emocje zostawić na boku. Czysta kalkulacja. Co masz teraz, co na tym sprzęcie robisz i co Cię ogranicza i podług tego wybieraj nowy sprzęt - co planujesz robić na nowym, na czym możesz zaoszczędzić, jak duży skok mocy i wydajności odczujesz przesiadając się ze starego sprzętu.

Co do systemu, to przede wszystkim trzeba się umieć z nim obchodzić. Jeżeli zraziłeś się win 7, to winy szukałbym już niestety po Twojej stronie, bo podobnie jak mirach'owi, mnie również nie udało się tego systemu jeszcze wykoleić.

 

Pozdrawiam

 

Edit: Z monitorów do PC szukaj DELL'a, NEC'a, Gateway'a bądź Samsunga na matrycy c-ips.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zrobić właśnie w tej sposób jaki określiłeś. Złożę stacjonarkę, ale z racji, że chcę już ją na parę lat to wezmę pewnie i7, 16 gb ramu, 1tb dysk pod system z grafiką i drugi ze starego kompa pod magazyn. Karta graficzna to coś ze średniej półki do 600 zł, nie gram w gry, więc wydaje mi się, że wystarczy. Chodzi mi to ten monitor IPS, czy do grafiki 3d tak na prawdę opłaca się go brać? Czy lepiej zwykły TN lub jakiś starszy model LCD IPS?

 

P.S. Co do 7 to w sumie niby mogę korzystać z niej, ale skoro Blender jest pod Linuxa to średnio mi się chce zmieniać, bo już przyzwyczaiłem się do Ubuntu i bardzo wygodnie mi się pracuje, brak tego ciągłego szukania sterowników itp :) Wygodniejszy dla mnie jest, ale obiecuję dać szansę dla 7. Na c-ips? A nie s-ips? Nigdzie tego znaleść nie mogę :)

Edytowane przez siemien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz choćby ciekawy model DELL'a:

http://allegro.pl/23-dell-u2312hm-led-ips-jak-u2412m-nowszy-u2311h-i1859320508.html

Tylko czytaj dobrze aukcje, komentarze itp, o tym chyba nie muszę mówić. Często zdarza się, że DELL'e na allegro w dobrych cenach to modele z factory outlet, czyli takie, które z różnych powodów nie przeszły kontroli jakości (bo małe wgniecenie obudowy, bo małe pęknięcie w zupełnie niewidocznym miejscu nieistotne dla funkcjonowania urządzenia, a często gęsto nawet sam sprzedawca nie wie, co jest nie tak), ale i tak polecam korzystać z takich ofert. Ja się skusiłem i nie żałuję. Mam monitor już drugi, albo trzeci rok, nie pamiętam nawet i hula aż miło:)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj. Jeżeli będziesz pamiętał o robieniu backup'ów najważniejszych plików, to nie ma sobie co tym głowy zawracać. Ja mniej więcej raz na 2 tygodnie, albo raz na miesiąc staram się zgrywać najpotrzebniejsze rzeczy na dysk przenośny i tyle.

Później jak stanieją trochę dyski SSD, możesz sobie postawić na takim system, a na zwykłym HDD trzymać dane.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności