Skocz do zawartości

Sandy Bridge-e


FUSE

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 126
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak jak na kazda nowosc ,a potem nastepna i nastepna. Dawien dawno specjalnie nie oczekiwano super nowosci ,a przynosily znaczacy wzrost wzgledem poprzednikow teraz jest glownie wzost zawodu i rozczarowania, a wydajnosc napewno ta marketingowa. :]. Tak na powaznie falstart amd moze sporo zmienic w taktyce intela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie, warto czekac ?

 

troche nie rozumiem tego "warto czekac". Jak wyjdzie SB-E to miesiac pozniej zostanie zapowiedziana nastepna generacja prockow, na ktorą tez bedzie mozna czekac. Jak potrzebny komp do pracy to sie kupuje co jest na rynku, czekac mozna w nieskonczonosc bo zawsze bedzie nowa technologia na horyzoncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche nie rozumiem tego "warto czekac". Jak wyjdzie SB-E to miesiac pozniej zostanie zapowiedziana nastepna generacja prockow, na ktorą tez bedzie mozna czekac. Jak potrzebny komp do pracy to sie kupuje co jest na rynku, czekac mozna w nieskonczonosc bo zawsze bedzie nowa technologia na horyzoncie.

 

No tak...

 

Ale, miałem kupowac i7 2600k który powiedzmy ma wydajnosc 9,5 w cinebench r11,5 a jesli sandy-e bedzie mialo 14? a proc bedzie kosztowal 600-700 zl wiecej ?

 

Troche chyba róznica jest ;], te 14 punktów to przypuszczam maja 2 xeony na bazowym clocku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie jest tak że AMD zliczyło całkowity falstart i nie odbije się to pozytywnie na decyzjach Intela – chodzi o realną możliwość podkręcania tańszego egzemplarza czyli tego za ok. 500- 600 USD poprzednicy mają tu ograniczenia i nie budzą tym samy zainteresowania i to do tego stopnia że ciężko nawet znaleźć recenzję i7 980, który pojawił się w połowie 2011 roku. Jako że zrobiło się głośno wokół rekordów zegara AMD to być może Intel umożliwi lepsze podkręcanie i wtedy warto czekać, w innym przypadku albo drogo albo średnio opłacalnie, bo wewnętrzna konkurencja w postaci 2600K nie odstaje na tyle aby tak słono dopłacać. Tu można skorzystać głównie na marketingowej przepychance i biciu piany. Inna sprawa to większa ilość możliwego RAM, bo przynajmniej na niektórych płytach pojawi się 8 slotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, miałem kupowac i7 2600k który powiedzmy ma wydajnosc 9,5 w cinebench r11,5 a jesli sandy-e bedzie mialo 14? a proc bedzie kosztowal 600-700 zl wiecej ?

 

jesli potrzebuje kompa teraz do roboty, to kupie takiego koma jaki jest na rynku. Nie powiem klientowi "sluchaj stary, nie mam na czym teraz zrobic zlecenia, czekam na lepsze wyniki w cinebenchu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli potrzebuje kompa teraz do roboty, to kupie takiego koma jaki jest na rynku. Nie powiem klientowi "sluchaj stary, nie mam na czym teraz zrobic zlecenia, czekam na lepsze wyniki w cinebenchu"

 

NIE MÓWIE ze nie mam pc, tylko sie zastanawiam na upgradem ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 14 to będzie raczej tylko na modelu za 1000usd i po przekroczeniu 5Ghz, te tańsze będą miały jakieś ograniczenia…

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Intel_Core_i7_3930K_i_3960X_co_daje_3_MB_pamieci_L3_wiecej_-_porownanie-37391.html

 

W benchmarku Cinebench R11.5 po raz kolejny obydwa procesory uzyskały bardzo podobną wydajność – Core i7 3930K 13,31 punktów, a Core i7 3960X 13,33 punktów.

 

Wiec jest szansa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Najsłabszy z procesorów serii E z sześcioma rdzeniami, 12 wątkami oraz 12MB pamięci L3, czyli Core i7-3930K został w Chinach wyceniony na 5800 juanów ( czyli około 912 dolarów), w Wielkiej Brytanii trzeba za niego zapłacić £481.19, a w Szwecji równowartość 784-940 dolarów." "Jeszcze droższy jest najmocniejszy, sześciordzeniowy Core i7-3960X, należący do serii Extreme, którego cena osiągnęła w Chinach poziom 7800 juanów ($1,226), £854.39 w UK oraz około $1,380-$1,725 w Szwecji. Tymczasem najtańszy, czterordzeniowy i ośmiowątkowy Core i7-3820, dostępny w przedsprzedaży w Chinach to wydatek 3500 juanów (550 dolarów)."

 

do tego jeszcze drozsza płyta itd.. wiec raczej nie jakies tam 600-700zł roznicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę stanę w obronie Intela dla odmiany :)… co może być ciekawe, to rzeczywisty potencjał OC, ponieważ w odpowiedzi na rekordy AMD (ostatnio 8461GHz) Intel zapowiedział że „odblokuje” możliwości podkręcania i uzyskiwania wysokich zegarów. To może uzasadnić wejście w dobre chłodzenie wodne, co nie za bardzo opłaca się w wypadku 2600K, bo niewiele daje. Mam oczywiście na myśli konkretny blok, chłodnicę itd. a nie jakieś pseudo-śmieszne chłodniczki ciut lepsze niż dobre powietrze. No ale to droga ekstremalnych metod ku odczuwalnemu poprawieniu wydajności z jednego proca… po przesiadce z 1366 i 980X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy myślicie że i7-2600K oraz i5-2500K potanieją po premierze tych cudaków? To teoretycznie inny segment ale ludzie go stacji roboczych i tak masowo kupują 2600K które od miesięcy potanieć nie chce a nawet podrożało o 10%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie potanieją aż do premiery swoich następców. Nie jestem specjalistą od technologii, ale brak silnej konkurencji na pewno pozytywnie na ceny nie wpływa. Ewentualny wpływ na ceny mogą mieć warunki makroekonomiczne, jednak pozytywnych zmian z wiadomych powodów bym się nie spodziewał. Ale zawiałem pesymizmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawcie mnie jeśli się mylę, ale jaki sens jest w sandybrigde 2600k kiedy osiągnać na nim można około 8-9 pkt w Cinebench kiedy na rynku są i7 930 oraz nawet starsze 920 tańsze które wyciągają ponad 7 pkt i są na nie tańsze płyty. czy 920-930 nie jest ciekawszą opcją wydajność/cena niż 2600k? sory za laickie pytanie ale po prostu ciekawi mnie to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to zależy czy potrzebujesz tych punktów. Na dobrym chłodzeniu w średnim egzemplarzu podchodzisz pod 10 pkt. Ja podkręciłem do 4.747 ghz na scythe yasya i mam 9,5 pkt (lub 9.2 po włączeniu różnych programów z autostartu których używam). Na chłodzeniu z dwoma wentylami pewnie da radę wyciągnąć 10. Wynik jest niezły.

 

Jeżeli natomiast różnica w cenie jest naprawdę znaczna i chcesz przyoszczędzić to jest 2500k, który również znakomicie się kręci i osiąga wyniki podobne jak te starsze i7 (bazuję na benchit.pl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiz0r- Jak mowa o 2600 to można by się zastanawiać ale kto kupuje 2600K i nie będzie go kręcił? Ja na niezłym chłodzeniu noctuły uzyskuje niecałe 11 w cinebenchu więc do 7ptk modeli 930 i 920 to już spora przepaść.

 

Lucek- W sumie twój pesymizm jest uzasadniony. Niestety. ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety. Recesja w stanach mogłaby spowodować spadek cen w Europie, ale u nas wcale nie jest lepiej. Do tego inflacja rośnie (wcale nie powodowana wzrostem zatrudnienia ani płac). Dodajmy jeszcze że rynek cpu to kompletny oligopol i katastrofa gotowa. To tyle uzasadnienia. Trudno się w sumie dziwić producentom bo dlaczego żądać za procesor 500 dolca kiedy można dostać tysiąc;) Ludzie i tak zapłacą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajność nie jest żadnym zaskoczeniem bo to SB z dwoma rdzeniami więcej. i7-3930K to jasny punkt, ale Intel po prostu musiał dać taki procesor, aby przesiadka na nowe gniazdo była sensowna bo stary 990x dawał blisko 12 w Cinebench na powietrzu, a na nowym Intelu trzeba jednak liczyć ok. 13 na powietrzu i ok 14 na wodzie, bo tak to wychodzi w testach. Co ciekawe większość tych testów i zegara osiąganego na poziomie 4,7 jest robiona właśnie na wodzie. Na stosunkowo dobrym chłodzeniu wodnym czyli Corsair H100 udało się osiągnąć stabilne 4.99 Ghz ale zestaw zaczyna ostro żreć prądu i to wyjaśnia dlaczego Intel nie wypuścił 8-rdzeni dla desktop i dlaczego nowe Xeony mają więcej rdzeni ale spowolnione zegary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

Ja zamowilem wersje 3930k w srode czwartek wielkie skladanie + do tego plyte Asusa postaram sie zrobic kilka fotek i testow w sobote, jeszcze sie nad chlodzeniem zastanawiam mysle nad Corsair H90 badz nad tym nowym intela.

 

przepraszam ze bez koncowek polskich ale pisze z PDA

Edytowane przez RafalPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem możesz sobie odpuścić wodę i poprzestać na dobrym powietrzu. Nie zyskasz aż tak wiele, a zużycie prądu i temperatura wyraźnie podskoczy. Tego Intela nie da się super podkręcać chyba że trafisz na ekstra egzemplarz. Na azocie poszedł 5310 (pierwsze testy) tak więc ma te same grzechy co zwykłe SB i zapowiedzi Intela co do ekstra możliwości OC były raczej marketingową zagrywką.

Zobacz co się dzieje z temperaturą chociaż jak dla mnie to chyba źle zmierzyli, bo to już lekkie przegięcie… a test robiony na Corsair H100 i dwóch wentylatorach.

 

http://www.tweaktown.com/reviews/4414/intel_core_i7_3960x_extreme_edition_lga_2011_cpu_review/index11.html

tu na powietrzu

http://www.purepc.pl/procesory/test_intel_core_i7_3960x_sandy_bridgee_zegnaj_lga_1366?page=0,8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

wiem wiem :) tylko ze dorwalem go za 499$

 

Długo borykam się z wyborem karty graficznej w zasadzie to tylko mnie wstrzymuje wybór padł na Quadro 600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

akurat w 3d max amd firepro jest duzo wolniejsze ale we wszystkich innych programach 3d jest wyraznie szybsze

 

Przepraszam za brak PL znakow ale jade do domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

Maszynkę odpaliłem czy działa włożyłem GF8800GT poustawiałem wszystko w UEFI i jest ok jeszcze mojego ssd nie wsadziłem systemu nie stawiam jak będę miał nowa karte :) odpalę. a teraz co wybrac Quadro 600/2000/4000 czy cos innego ??? im wiecej czytam tym mniej wiem :) .

 

 

Z testów wynika

wygrywa firepro v5900 ale w 3d Max 2012 dostaje baty od Q2000 i to wielkie a właśnie ponownie jestem zdecydowany na te kartę.

 

Na czym pracuje

 

Photoshop

CS5 Adobe After Effect

CS53D MAX 2012

 

link dla przyszlych zainteresowanych

http://www.cgchannel.com/2011/10/review-professional-gpus-nvidia-vs-amd-2011/

Edytowane przez RafalPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwi się Tobie ,że masz problem z wyborem jest nad czym się zastanawiać. Jednak ja chyba zdecydowałbym się na geforca 590 co prawda 1,5gb ramu na rdzeń ale za to 4x większa liczba cuda cores. Quadro 256 cuda cores ,a geforce 1024 ,a to napewno przeklada sie na szybkosc renderingu. Ewentualnie do rozważań wziąść jeszcze geforca phantoma 580 3gb. Pozostaje jeszcze czekac na nowa game kart :).

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

Testowałem serie 500 i jej nie kupie jak brać to tylko profesjonalne bo najbardziej chodzi mi o stabilność i komfort pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co może ja jestem ślepy, ale po tym teście do którego dałeś link to ja na pewno nie wybrałbym Quadro.. ta przewaga w 3ds nie występuje wszędzie, a jeśli jest, to nie dyskwalifikująca, natomiast w innych programach to Quadro lekko pada, więc jak Ci to przyjdzie odsprzedać…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio mieslismy na testach nowa stacje robocza (max2012). standardowo instalowana/polecana karta to Quadro4000 ale poprosilismy tez o GTX580 1280MB RAM i GTX jest OK 10% wolniejszy od Quadro (w testach ktore przeprowadzilismy) a jesli chodzi o stabilnosc to obie karty bardzo podobnie sie zachowywaly, tzn. obie wysypywaly sie na pewnej scenie i w obu przypadkach pomogla zmiana wyswietlania z Nitrious na OpenGL i byla to raczej wina sceny niz karty czy sterownikow.

 

z tego co sie orientuje to quadro4000 jest OK 2x drozsza od GTX580 i w przypadku kiedy ktos kupuje 14 stacji to robi to roznice a zaoszczedzone pieniadze mozna wpompowac np. w RAM albo dodatkowe stacje.

 

Spyra mi tez po przejrzeniu tego testu wydaje sie ze jednoznacznego zwyciezcy nie ma i czesto uzywany soft ma wplyw na wydajnosc karty.

osobiscie szukam czegos dla siebie do domu i na poczatku mial byc Radeon ale stwierdzilem ze czasami by sie PhysX przydal i teraz poluje na GTX460 ktory powinien mi w zupelnosci wystarczyc.

Edytowane przez t0m3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

Tylko przemawia do mnie cuda nvidi a sam max optymalizowany jest pod nv i cuda w tescie to widac

a co by bylo lepiej to after effect i max dzialaja lepiej na nv

 

Jak bym pracowal na cinema albo Majce to bym nie mial problemów v5900 i tyle ale ze max i af to juz problemy.

 

Przepraszam za brak PL znakow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

Mozna razem w iray wiec nv ma przewage nie wiem zrobie tak zamowie dzisiaj GTX 580 jak co to do 30 dni moge oddac i wezme cos innego wrazie W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli używasz mentala, a iray wykorzystuje GPU, to ja przemyślałbym kartę i jej wydajność na dziesiątą stronę i nie wiem czy zestawiałbym tanie Quadro plus GTX 580 masz jakiś test jak to w praktyce liczy pod iray ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

wiec tak gtx570 przeliczy w iray szybciej niz quadro 4000 ale quadro nawet 600 pokonuje gtx580 w aplikacjach 3d wiec najlepszym wyborem jest q2000/4000 bo cuda ma i oferowana wydajnosc w 3d max czy after effect

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności