Skocz do zawartości

Zestaw do renderingu


wojTyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam kupić kompa, który służył będzie mi głównie pod rendering (3dsmax + mental, Vray)

Przymierzam się mniej więcej do takiej konfiguracji:

 

-Intel Core i7-2600K QuadCore 64 Bit 3.4GHz

-Asus GeForce GTX570 DCII 1280MB (320-bit) lub tańszy o 400zł GeForce GTX560 Ti TOP 1GB DirectCu II (256-bit)

-Patriot 2x4GB 2000MHz Dual Viper Xtreme Low Voltage

-Asus P8P67 Deluxe rev.B3 DDR3 (Lga1155)

-Samsung 2TB 32MB Cache S-ATA 2

 

- plus reszta bajerów: zasilacz, obudowa itd.

 

Kosz to jakies 4500zł(bez monitora). Co myślicie o takiej konfiguracji?

Lepiej kupić tańszą grafike( do renderu w sumie nie potrzebna) i zainwestować np w 16GB RAM?

 

W renderowaniu sprawdza się lepiej 4-rdzeniowy i7 czy może spróbować z 6 lub 8 rdzeniowym AMD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!

Mam obecnie podobny dylemat przy wyborze zestawu pod grafikę 3d + praca na video. Tylko, że Twój zestaw opiera się na Intelu i Nvidii, mój na ATI/AMD - taki sprzęt splanowałem:

AMD Phenom II X6 1090T - 3.2GHz 6-rdzeni - w testach Intel niby wypada najczęściej lepiej, aczkolwiek ja biorę AMDka, myślę, że 6-rdzeniowy na dłużej mi starczy a do tego wszystkiego stosunek ceny do jakości wydaje mi się najbardziej atrakcyjny. A sprzęt zawsze można trochę podkręcić np. wkładając lepsze chłodzenie niż fabryczne i może śmigać pewnie na 3.6-3.8GHz.

Jeśli idzie o płytkę to też chce Asusa choć nie wybrałem jeszcze modelu. No tutaj oczywiście płytka idzie pod AM3 w moim wypadku bo procek AMD.

 

Do tego planuję dołożyć kartę od XFX model 6870, wersja z 2GB pamięci i tutaj poleciłbym Ci zastanowić się nad tym, aby wybrać kartę z 2GB pamięci zamiast 1GB, skoro już i tak wykładasz tyle kasy na sprzęt, karta z pewnością z większą pamięcią będzie sprawniej funkcjonowała.

 

Co do pamięci to widziałem te vipery ostatnio w komputroniku, taki zestawik wyglądał bardzo przyjemnie aczkolwiek nie wiem czy nie warto w takim wypadku zaoszczędzić trochę i wybrać pamięci ddr3-1800mhz albo 1600-tki nawet. Pod intelowski sandy bridge są zestawy pamięci Kingston HyperX DDR3 2X 4GB 1600MHz, koszt jest niższy o jakieś 60% w stosunku do ceny viperów. Może warto potem dorzucić tą kasę to karty, ja właśnie mam podobny problem z tym wyborem pamięci, ale może ktoś jeszcze podpowie.

To tak ode mnie ... generalnie jak ma się kasę to można iśc w Intela, aczkolwiek warto myślę mimo wszystko rozważyć tego 6-rdzeniowego AMD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam kupić kompa, który służył będzie mi głównie pod rendering (3dsmax + mental, Vray)

Przymierzam się mniej więcej do takiej konfiguracji:

 

-Intel Core i7-2600K QuadCore 64 Bit 3.4GHz

-Asus GeForce GTX570 DCII 1280MB (320-bit) lub tańszy o 400zł GeForce GTX560 Ti TOP 1GB DirectCu II (256-bit)

-Patriot 2x4GB 2000MHz Dual Viper Xtreme Low Voltage

-Asus P8P67 Deluxe rev.B3 DDR3 (Lga1155)

-Samsung 2TB 32MB Cache S-ATA 2

 

- plus reszta bajerów: zasilacz, obudowa itd.

 

Kosz to jakies 4500zł(bez monitora). Co myślicie o takiej konfiguracji?

Lepiej kupić tańszą grafike( do renderu w sumie nie potrzebna) i zainwestować np w 16GB RAM?

 

W renderowaniu sprawdza się lepiej 4-rdzeniowy i7 czy może spróbować z 6 lub 8 rdzeniowym AMD ?

 

 

Plyta:

Wystarczy Ci wersja pro tego modelu,

ram nie ma sensu kupowac 2000 MHz pod sb wystarczy 1600 MHz cl8 2 * 4 GB ~ 250 zl

 

2 Sprawa ten "4 rdzeniowy i7" ma nie 4 a 8 rdzeni (4 + HT)

 

Jezli ma to byc tylko pod render to zamiast grafiki i sb kupujesz 2 * amd x6 i masz 1,5 weiksza wydajnosc.

Bo nie rozumiem tego "Zestaw do renderingu "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a może podpowiecie czy warto - tak chociaż hipotetycznie - pchać się np. w rozwiązanie SLI/Crossfire ? widziałem kiedyś testy, co prawda tyczyły się gier, ale jednak to rozwiązanie nie było extra, dla mnie skoro są 2 karty pracujące razem to powinno mieć wydajność x2, ale tak nie jest w rzeczywistości. Bo ja jeszcze rozważałem wcześniej przy swoim zestawie zakup takiego potworka jak Radeon 6970 - aczkolwiek zgubiłem się ostatnio w oznaczeniach. Wcześniej ATI robiło tka, że karty 2-rdzeniowe były oznaczone jako X2, a teraz? Czy np. seria 6970 i 6990 są jedno czy dwu-rdzeniowe bo już głupiałem trochę.

Natomiast nawiązując do tej kwestii - wybralibyście kartę 2-rdzeniową czy kombinowali z dwoma kartami w SLI/Cross?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek 6990 jest karta dwuprocesorowa, Jesli chodzi o sli/cross zalezy do czego te karty maja sluzyc? Jesli uzywasz 3dsmax to wydajnosc karty dwuprocesorowej bedzie widoczna jedynie w wersji 3dsmax 2012. Wczesniejsze tego typu rozwiazan nie obsluguja. Druga sprawa SLI czy Cross ponownie pytanie do czego jesli chcesz renderowac za pomoca GPU to karty oparte na SLI - geforce'y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak Panowie, co do tego czego używam to jest tego ogrom, ale począwszy od 3maxa oczywiście (ale nie wersja 2012, więc widzę, że pożytku z 2-rdzeniowej karty nie będzie), ponadto czasem lubię zajrzeć do darmowego blendera, mam też maye. Z grafy 2d to standardowo - corel + photoshop + niektóre elementy lubię robić w gimpie - niby darmowy a pracuje się tam miło (no może irytuje to ciągłe wiszenie na wierzchu okienek ale co zrobić). Ponadto poza grafiką i renderowaniem to obróbka video, niby prosta, ale mocny sprzęt by ją przyspieszył, szczególnie jak robię konwersje formatów czy rozdzielczości, a to trwa często długo ;/ + wszystkie typowe biurowe zastosowania, czasem coś mogę odpalić z gier, czy przygotowuje jakieś pokazy ze zdjęć w formie video, ale to już mniejsza większość. Zależy mi na mocnym sprzęcie, aby skrócić czas renderowania i konwersji video to raz, dwa najczęściej na kompie wiele się dzieje, tzn. chodzi sporo programów jednocześnie, gdy jeden konwertuje to ja już na drugim robię coś innego, a na słabym sprzęcie już zaczyna to powoli być mało możliwe.

Czyli zostaje mi chyba postawić na początku na jedną mocną kartę 1-rdzeniową a najwyżej potem dołożyć druga, tylko płytkę teraz główną muszę dobrać.

A znalazłem jeszcze jedną rzecz - mianowicie te karty dla PRO - tutaj macie listę - nigdy nie miałem z nimi do czynienia a nazwy mi nic nie mówią i ciężko jest mi je porównać jakoś z normalnymi kartami graficznymi. Wydaje mi się po parametrach, że są straszliwie drogie i wolne, nie umywając się do nowych radeonów czy GF;ów ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra karta do maxa to gtx 285 - można dostać ją na allegro za kilka stówek. Nie wariuje w maksach, przyzwoicie renderuje na gpu (chociaż bez przesady). Wersja gainwarda chodzi ciszej. Inne mają referencyjny układ chłodzenia i brzmią jak startująca rakieta, choć w gpu to chyba już standard;) Jakbyś chciał pograć to również dźwiga gry bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim domowym kompie funkcjonuje GF model 9800GTX+, fajnie śmiga to fakt, aczkolwiek nie jest już to demon prędkości, w połączeniu z nie najmocniejszym 2-rdzeniowym prockiem i obslugiwanymi przez xp;ka 3gb RAMu nie umywa się specjalnie do takiego porządnego zestawu na najnowszym sprzęcie. A jak już mam wymieniać to nie chcialbym czegoś słabego brać, aby nie było tak, ze po roku powiem, że to już nie to. Pomijając w ogóle fakt, że lubię co jakiś czas sprzęt zmienić bo lubie nowinki. Ale jeśli mówicie, że nie ma co pchać się w takiego potworka 2-rdzeniowego jeśli idzie o kartę to może w takim razie może po prostu przejrzę jeszcze raz stronkę komputronika i wyszukam w takim razie sobie coś z serii 5xx od GFa lub po prostu radka z 6-tej serii. Przejrzałem jeszcze z rana parę benchmarków i karty ładnie śmigają obie, także powinno być OK. Dołączę do tego procesor i ram i powinno hulać aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam 3ds maxa 2011 głównie do renderowania wizualizacji (architektura itp). Potrzebuje do tego dobrać przede wszystkim odpowiedni procesor (resztę sprzętu będę dobierał do procka), który z procesor lepiej się sprawdza przy renderowaniu? i7 czy jednak 6 lub 8 rdzeniowy AMD. Dodam jeszcze, że nie będę bawić się w OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności