Skocz do zawartości

Od czego zacząć.


The Watcher

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądałem parę tematów z google i tym podobnych, jednak nigdzie nie uzyskałem odpowiedzi od czego najlepiej jest zacząć w modellingu... Ostatnio zabrałem się za model samochodu, jednak zdecydowanie się przeliczyłem i kiedy ukończyłem, że tak powiem szkic modelu bez szczegółów później nie mogłem sobie dać rady... Mam tu na myśli przejście w szczegóły, zderzak i tym podobne tak więc tutaj mam pytanie - od jakich modeli najlepiej powinienem zacząć? Myślałem nad modelami pistoletów, małego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Cały czas na youtube oglądam jakieś tutoriale, jednak nie ma pojęcia za które z nich zabrać się na początek kiedy moja wiedza na temat ów programu jest znikoma. Tak jak mówiłem na początku zabrałem się za auto ale kiedy przeszedłem do piątego etapu tutka wykitowałem... Za dużo niewiedzy z mojej strony (zabrano się za szczegóły auta w dodatku przewróciłem model już na drugą stronę by stworzyć całość co okazało się błędem, pooprawiałem wtedy też trochę to bo obydwie części się nie łączyły do końca do końca, a że i nie miałem wersji przed tym bo co chwile zapisywał oraz ograniczenia 3ds maxa co do ilości cofnięć kroków zniszczyło mi całą robotę. ;d) po prostu nie miałem umiejętności aby dokończyć mój pierwszy model dlatego chodzi mi w moim pytaniu bardziej o to... Z jakich tutoriali z początku korzystać... Mam tu na myśli jakieś proste modele na których mógłbym się dużo nauczyć a zarazem byłyby idealne dla początkującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego napisalem "i manuala". Zacznij od opanowania podstawowych narzedzi editable poly, co ktore robi, w jakich sytuacjach sie uzywa. Nie wazne od jakiego modelu zaczniesz, jak nie bedziesz znal narzedzi to kazdy okaze sie zbyt trudny. Na sieci i w helpie maxa jest wszystko co potrzeba.

 

edit: z youtube trzeba pamietac ze jest tam tona filmikow, masa z nich niestety jest bardzo wątpliwej jakosci edukacyjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzędzia to oczywiście podstawa. Ale od siebie polecał bym zacząć od modelowania obiektów składających się z mniejszych części (np. wspomniany wcześniej pistolet). Możesz wtedy ćwiczyć używanie różnych narzędzi a nawet jeśli coś pójdzie nie tak prościej będzie naprawić błąd. W przypadku samochodów, postaci etc. ważne jest utrzymanie prawidłowej topologi siatki i jeśli w jednym miejscu coś nie wyjedzie jak trzeba to będzie to miało wpływ na resztę modelu, a wtedy niepotrzebnie się zniechęcisz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności