Skocz do zawartości

Zestaw PC: 3000zł


SamirDuran

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym prosić o pomoc, tj. ocenę zestawu, który złożyłem poniżej. Miałby służyć głównie do grafiki 3d tj. 3ds Max, ZBrush, Photoshop, UDK itp. Budżet to ok 3000zł bez monitora. Jeśli chodzi o minitor - zastanawiam się między http://tiny.pl/h1nv4 a

http://tiny.pl/h1nvn . Tutaj też prosiłbym o radę, który wybrać.

Procesor: Intel Core i5-2500K 3,3 GHz

Płyta główna: Asus P8P67 PRO DDR3 (LGA1155)

Chłodzenie procesora: SCY_MUGEN_3 Scythe Mugen 3 SCMG-3000

Pamięć RAM: GR1333D364L9/8GDC GoodRam 2x4GB DDR3-1333 Dual Chanel CL9

Karta graficzna: GeForce GTX460 Gigabyte 1GB

Dysk Twardy: SAMSUNG 1TB 7200 32MB SATA HD103SJ

Obudowa: SPC_PILUM_400_PI-400 SilentiumPC Pilum 400 Pure Black

Zasilacz: OCZ STEALTH X STREAM 2 600W OC Z600SXS2-UN

 

Z góry dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ok, w takim bądź razie się podpinam, ta sama cena (3000zł), przeznaczenie to samo + troszkę grania od czasu do czasu ;) Moja sytuacja jest o tyle inna, że parę komponentów posiadam ze starego kompa i które można(?) wykorzystać...

 

Konfiguracja starego kompa ;

Procesor : Intel q6600

Płyta główna : GIGABYTE GA-P35C-S3

Ram : 2x4GB Patriot Sector 5 1333MHz

Karta graf : Nvidia GeForce 8800 GT

Dysk twardy : Barracuda 7200.10 SATA 3.0Gb/s 320-GB

Przenośny USB 2.0 1 TB Samsung

Obudowa : ???

Zasilacz : ModeCom ATX 500W FEEL III

 

Generalnie ze starego chciałbym zabrać przenośny usb, chyba też barraccude, no chyba, że jest kiepska, ale ja się tam nie znam. Ramy oczywiście też zostają, reszta do wymiany(?).

 

W nowej konfiguracji zastanawiałem się nad i52500K lub i72600K, ale sam nie wiem co bardziej się opłaca. Będę wdzięczny za propozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No]2- Dysk spoko, o ile głowica nie jest zajechana po latach używania to się nada, obroty są spoko. Na plus bo dyski teraz drogie kosmicznie przez powódź w Tajlandii, nawet 300% wcześniejszych cen. Ram jest trochę wolny ale tym się można martwić tylko przy wymagających grach.

Reszta raczej do wymiany a zasilacz to ty podpal od razu zanim on sam to zrobi. ;)

Oba procki które podałeś są spoko, cenowo i5 chyba nawet bardziej się opłaca ale jak masz 3 tysie to inwestuj w i7.

Co byś nie wybrał skup się na płycie głównej, żadnych badziewi za 3 stówy. Główna najwięcej znaczy dla stabilności kompa i 5-9 stówek to ceny w jakie powinno się celować jak ktoś potrzebuje kompa do czegoś więcej niż facebooka. Jak kupisz coś sprawdzonego i topowego to zobaczysz że windows potrafi być równie stabilny i niezawodny jak MacOS. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak podejrzewałem, dysk na razie zostanie, działa przyzwoicie, jak coś się zacznie sypać to wymienię. O powodzi słyszałem dlatego ta kwestia jest taka jaka jest. Co do płyt głównych to szczerze mówiąc nie znam się na nich w ogóle .... ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca zgodze sie z Monio odnosnie cen plyt. Osobiscie mam i7 2600k na plycie za ok 400zl (asrock) i ani razu nie mialem zadnego zwisu przy procku pokreconym w okolicach 5ghz. Plyta genialnie prosta w tweakowaniu, i jak dla mnie mega stabilna.

 

Koledze polecam zainwestowanie w i7. Cena wyjdzie ta sama za zestaw a jakosc bedzie lepsza (zwlaszcza przy tweaknieciu proca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pro3 faktycznie ludzie chwalą, jak ktoś chce SLI to niech Extreme4 bierze, też wygląda nieźle, sam to muszę przemyśleć ;)

 

__________________________

 

dobra, taki wstępny bardzo zestaw, troszkę zaczerpnięty od autora tematu po części:

 

Procesor: Intel Core i5-2500K 839,00 zł proline

Płyta główna: Asrock P67 Extreme4 B3 P67 s. 1155 SATA3 USB3 RAID 619,00 zł allegro

Chłodzenie procesora: SCY_MUGEN_3 Scythe Mugen 3 SCMG-3000 189,00 zł proline

Karta graficzna: Gigabyte GTX560Ti 1024MB 256Bit PCI-E SOC 939,00 zł proline

Obudowa: SilentiumPC Brutus 410 Pure Black BT-410 179,00 zł proline

Zasilacz: OCZ STEALTH X STREAM 2 600W OC Z600SXS2-UN 299,00 zł proline

 

Co sądzicie o chłodzeniu i karcie graficznej? No i może ktoś zapoda jakieś inne zaufane sklepy, w których mógłbym zamówić części. Co do procka to chyba jeszcze nie jest mi potrzebny 2600k, w grach wypada podobnie, natomiast też jakiś pro w grafice nie jestem, więc do tego co robię powinno wystarczyć 2500k. Płyta główna wydaję się być solidna i chwalona na necie, troszkę droższa od pro3, ale też wydaję się być lepsza. Całość lekko ponad 3k. Czekam na opinnie.

Edytowane przez No]2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania by od razu i7 brać i się nie zastanawiać.

Chłodzenie może takie http://www.cooling.pl/thermalright-hr02-macho,produkt,553455.html?from_category=103_78_211

Osobiście bym brał Noctue , ale widzę że strasznie drogie są.

Sprawdź czy zasilacz ma rzeczywiście dwie oddzielne linie 4p (zasilanie procesora) czy rozdzielnik, bo mi się zdaje że ma jedną*tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mugena 3 nie kupuj. Już mugen2 lepszy. Za tę cenę jest świetna yasya i cała masa innych coolerów. Tylko jak będziesz kupować to sprawdź czy się mieści w obudowie. Najlepsze ceny są w morele.net sam tam składałem i przy całym zestawie można sporo zaoszczędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie za tą cene, 190 =/= 226 ;)

 

 

_________________

Ok, co myślicie o takim zestawie :

procesor : i7 2600k 1249,00 zł

płyta główna : Asrock p67 Extreme4 b3 591,00 zł

chłodzenie : Alpenföhn EKL Nordwand rev. B 199,00 zł

Karta graficzna : Asus GeForce CUDA GTX560 DCII 1GB 710,90 zł

obudowa : SilentiumPC Brutus 410 Pure Black BT-410 146,00 zł

zasilacz : OCZ StealthXStream 2 600W 80+ SLI PSU 120mm (OCZ600SXS2-EU) 255,00 zł

 

Całość wyszła 3150 zł zgodnie z cennikiem morele.net

Edytowane przez No]2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłbym płytę na ASRock P67 PRO3 (skoro Traitor wykręcił na niej 5GHz to po co droższa?) a zaoszczędzoną kasę wpakowałbym w lepszą obudowę + ciche wentylatory i koniecznie Coollaboratory Liquid Pro ;-)

Edytowane przez Bohomaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem, zasadnicza różnica to SLI/CF dla extreme4 + 2xPCI 3.0 x16 + lepsze wyposażenie boxowe i delikatne różnice w specyfikacji, sam nie wiem czy pro3 czy extreme 4. Fakt, że kasy troszkę zostaje w kieszeni ...

 

__________

Jaką obudowę polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te płyty asrocka to bardzo dobre rzeczy. Zarówno pro3 jak i wyższe cię nie zawiodą. Zapomniałeś o ramie w specyfikacji (ja kupiłem 2x kingstona gray series). Nie żałuj kasy na cooler bo to ważna sprawa przy kręceniu 2600k. I weź obudowę, która będzie miała dużo miejsca na elementy w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomniał tylko bierze ram ze starego kompa, też się złapałem :p

 

Z SLI/CF to jest tak, że jak się uzbiera na drugą kartę to przeważnie wychodzi lepiej sprzedać tą starą, dołożyć do niej to co się uzbierało i kupić nową.

 

Chyba, że na drugą uzbierasz za kilka miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to muszę cie zmartwić, ale te wysokie radiatory na ddr mogą zahaczać o większość najwydajniejszych coolerów cpu (duże rozmiary). Dlatego zmierz odległość między gniazdem procesora a gniazdami pamięci.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok to może ...

i7 2600k 1249,00 zł

Asrock p67 pro3 b3 364,00 zł

Alpenföhn EKL Nordwand rev. B 199,00 zł

Karta graficzna Asus GeForce CUDA GTX560 DCII 1GB 710,90 zł

SilentiumPC Gladius 800 Window Pure Black Plexi ATX/eSATA/SSD ready /120+140mm 249,00 zł

OCZ StealthXStream 2 600W 80+ SLI PSU 120mm (OCZ600SXS2-EU) 255,00 zł

___________________

3026 zł

Podpowie ktoś czy karta jest ok? nie ma z nią problemów np w maxie czy innych programach ? No i jeszcze kwestia zasilacza, też nie wiem czy jest odpowiedni. Co do chłodzenia to czytałem, że jest dobre ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta jak karta. Nie jest to Ti tylko zwykła 560-tka z dwoma wentylatorami ale niech będzie, nie jest dużo słabsza a tańsza o 150 złociszy.

Cooler rzeczywiście niezły http://pcfoster.pl/public/images/recenzje/nordwand/nordwand_28.png ale kup do niego Coollaboratory Liquid Pro tylko wpierw upewnij się czy podstawa radiatora jest w całości z miedzi bo ta pasta jest trochę dziwna, jest wersja do miedzi i wersja do aluminium i trzeba wybrać właściwą.

 

Zasilacz ma tylko 18A na liniach 12V, niby powinien mieć więcej ale ja np uważam że wystarczy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to popatrzę jeszcze za zasilaczem bo ten również ściągnąłem troszkę od autora tematu, sam się na nich nie znam, ale postaram się troszkę postudiować ten temat. Więc ewentualnie zmienię zasilacz i zestaw gotowy, no chyba,że jeszcze ktoś ma jakieś dobre rady to chętnie wysłucham. Tak czy siak dzięki za pomoc.

 

 

_________

Zapomniałem, repy lecą .. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie doszło do małej zmiany, w związku z brakiem Alpenföhn EKL Nordwand rev. B (niedostępny w sklepach internetowych i na allegro ...) jestem zmuszony zakupić inne chłodzenie. W cenie podobny jest Coolink Corator DS i na niego pada moja uwaga. Wprawdzie jak dojdzie płyta z karta, to powsadzam to i owo i sprawdzę czy się zmieści. Mam nadzieję, że nikt nie ma "ale" to tego chłodzenia ... ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat, który mi się też bardzo by przydał, kupuje właśnie jednostkę centralną do 3000 tysi, pozwolę sobie się podpiąć pod wątek ze swoimi częściami, które są wybrane (jeżeli przeszkadzam ze swoim postem, to powiedzcie, a usunę)

Komp pod grafikę 3d przede wszystkim

1) zasilacz: Fractal Design Tesla 550W

2) obudowa: SilentiumPC Pilum 400 Pure Black

3) chłodzenie procka: scythe mugen 2 rev.B

4) procek: intel i5-2500k

5) płyta: ASRock P67 Pro3

6) pamięci: AX3U1600GC4G9-2G (2x4Gb)

7) karta graficzna: Nvidia geforce gtx 560

(dysk i napęd dvd już mam)

 

Było pytanie w wątku o sklep komputerowy z tych dobrych to obok morele.net, które już zostało wymienione polecam jeszcze Eldorado Computers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpływ będzie miało na stabilność. Im mocniejszy zasilacz tym lepiej, zużycie prądu się nie zmienia jak powszechnie ludzie myślą więc warto parę grosików dodać. To 550 jest imho granicą przy takim sprzęcie jaki chcesz kupić ale 650 będzie już spoko. :)

 

Reszta podzespołów zacna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje 3 gorsze i polecę Coollaboratory Liquid Pro - zwłaszcza jak ktoś kupuje mugena.

 

Należy tylko pamiętać o wymaganiach tej pasty - są dwa rodzaje: do miedzi i do aluminium, należy wybrać pastę przystosowaną do materiału podstawy coolera , efekty wybrania złej pasty widać dopiero przy próbie starcia/zmycia jej (czytaj przy sprzedaży coolera) ale zawsze można go sprzedać z pastą bo ona nie traci na wartości jak podzespoły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy istnieje jakis dobry zestaw do 3tys. (renderowanie w 3dsmax + vray) z allegro?

mianowicie na sprzecie sie nie znam, wiem ze chcialbym aby komp wytrzymal i w viewporcie i w renderze np sceny z krajobrazem, drzewa, trawy czyli bez vrayproxy bedzie to kilka milionow vertexow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności