Skocz do zawartości

Struktura wafla :)


beny

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś tak to sub-forum nie żyje za bardzo, a sporo we świecie Hudego się dzieje, więc postanowiłem Wam pokazać z czym ostatnio się trochę chrzaniłem. Potrzebowałem ogólnie struktury boku wafla, gąbki, czy struktury neuronowej - jak kto woli, a raczej systemu który by coś takiego automatycznie generował. W Mayce jak już coś zrobiłem konkretnego to się wychrzaniała scena, w Maxie się wychrzaniała i bez niczego konkretnego, a Hudy - proszę o!

 

strukturaa.jpg

 

Działa jak marzenie - kwestia dotweakowania parametrów i mam co sobie chcę :)

Edytowane przez beny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No faktycznie siatka niezbyt urodziwa miejscami, ale to dlatego, że nie generuje się to realtime :), więc darowałem sobie wygładzanie mesha na tym etapie, ale finalnie na 100% będzie ślicznie :) dogram też na pewno na finalnych obiektach miejscowe rozdzielone edge, ale to kwestia dogrania Distance'u we fuseSOP'ie, więc olewam to też na tę chwilę bo to szczegół. Oczywiście struktura wolałbym żeby takich luk finalnie nie miała, bo zbliżenia będę miał konkretne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem do konca do jakiego efektu dazysz, ale moze po zrobieniu voronoia wyciagnal bys edge i je pociagnal polywire.

krawedzie mogl bys curvature wyodrebnic i je wygladzic badz cos na nich dodac. Tak czy inaczej super :) pokaz efekt koncowy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną wafelek chcę machnąć - boczną część. Z polywire w sumie tez niezły pomysł, jako baza struktury - faktycznie krawędzie ładniejsze da, tylko nad uzyskaniem okazjonalnych ścianej musiałbym pomyśleć, bo polywire da mi tylko obrzeża. No nic, bawię się i podeślę na pewno rezultat :) Dzięki za pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, Albert - takie coś mam z Twojej metody. Mesh faktycznie śliczny wychodzi i śmiga jak burza. Wygląda tak:

 

strukturab01.jpg

 

ale będę miał chyba problem z otrzymaniem organicznego looku z tego i raczej muszę dopieścić poprzednią metodę :( chyba że masz pomysł na otrzymanie czegoś takiego, tą metodą:

 

Image25.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie tak możnaby pomyśleć, ale subdivide rozjeżdża mi połączenia fuse'owe między ściankami a krawędziami, znowy jak zrobię go przed fusem dostaję za dużo krawędzi i gubię grupę krawędzi tworzących voronoia. Rozwiązaniem byłoby w jakiś sposób przetrzymanie tej informacji i dopiero polywire narzucić na tę grupe ale nie mam pomysłu jak to zrobić poza oskryptowaniem nowego operatora :(

 

 

hhhmmmm ... chyba że przed subdividem connectiviti na primitive dać .... zaraz przetestuję

 

Edit: Pomogło, ale tak jak myślałem - nie idzie to w tym kierunku co chcę. Tracę tą metodą te obszary które na rysunku są białe:

 

strukturab02.jpg

 

Nie ma tego efektu, tak jakby masa gąbki jakiejś to była z bąblami powietrza .. robi się to fajne chyba nie tędy droga jednak :(

Edytowane przez beny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed polywire wylicz sobie krzywizne (measure sop - curvature) co da Ci wieksze wartosci przy wiekszych kontach.

znormalizuj sobie wartosci (bo beda jakies 0-1000)

w vop sopie sobie wypoteguj atrybut curvature, FITnij do wartosci np 0.001 - 0.01 i wyexportuj jako atrybut width

w polywire zastosuj $WIDTH jako Wire radius.

 

 

w ostatecznosci jak Cie efekt nie zadowoli, to mozesz sobie zresamplowac troche krawedzie by dostac wiecej podzialow i uzyc particlefluid surface na samych punktach co tez mozezbudowac ciekawa siatke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aye, aye sir :) narazie zarzuciłem temat bo muszę trochę wody polać i na innej stacji jestem. Raczej wieczorem wrócę do tematu, ale to ma sens co piszesz. Martwię się że będzie to jednak dziury robiło przy styku 3+ krawędzi - ale mogę się mysli. We'll see later - dzięki ogromne za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Nie - statyczne.

2) Struktura chleba/piany/gąbki ogólnie - masz masę jednolitą w której jest w pizdu bąbli i to zaschło, a potem robisz przerój :)

3) Musi model - na shaderze to już mam (mentalowym), ale wygląda ok tylko z daleka.

 

ps. Już rezultat praktycznie mam skończony w metodzie nr 1, tylko muszę jeszcze dograć gładkość mesha.

ps2. Nie miałem dzisiaj chwili żeby tmdag'ową metodę zrobić do uzupełnienia szczelin, może jutro mi się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub tez na tej samej zasadzie, by miec jeszcze mesha i wlag na zywo to:

 

robisz isooffset, fog volume .. ustalasz sobie dokladnosc np 100

volumevop -> voronoise -> odejmujesz dist2 od dist1 -> fit01, 1, -5 -> out

 

convert volume z jakims iso value.

 

 

dla konkretow mozesz pobawic sie bardziej w volumevop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to fajnie. Super by to było zrobić w shaderze, lekkie i szybkie.

 

Symciu, to shaderem walnąłeś??? Jak tak to niesamowity rezultat!! Brakuje co prawda "bąbli w bąbach" - trochę głębi, ale tak czy inaczej jak to shader to niesamowite! Zaraz podeśle jakiś render mojej geometrii, bo chyba już mam co chciałem, ale znowu nie mam kiedy się tym zająć, żeby dopieścić.

 

lub tez na tej samej zasadzie, by miec jeszcze mesha i wlag na zywo to:

 

robisz isooffset, fog volume .. ustalasz sobie dokladnosc np 100

volumevop -> voronoise -> odejmujesz dist2 od dist1 -> fit01, 1, -5 -> out

 

convert volume z jakims iso value.

 

 

dla konkretow mozesz pobawic sie bardziej w volumevop.

 

Obiecuję, że wypróbuję. Dajcie mi tylko weekend albo coś, bo zawsze jak coś ciekawego zaczynam robić to mi wpada 1000 reklam na raz.

 

Rzecz jest tego typu, że jeżeli będę to robił produkcyjnie to muszę puścić tę strukturę w mentalu, albo wręcz w iRay'u więc do mesha będę musiał wypalić ten shader a wtedy już tak ślicznie się prezentował nie będzie i ważyć tez nie będzie jak zgrabna Japonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym, ze bedzie widac tylko krawedz to nikt nie powiedzial.. ale w takim razie mozna tez:

 

- displacenac mesha wysmoothowanym voronoiem

 

- zrobic grida, wybevelowac krawedzie (by uzyskac edge pomiedzy poligonami), randomowo wyextrudowac poligony, wysmoothowac/subdivide, displace pointow noisem w jednej plaszczyznie X-Z.

 

mozliwosci i technik jest bardzo wiele.. ale podejscie zalezy tylko od konkretu wiec zgadywac odpowiednia technike pod tajemniczy projekt mozemy tak jeszcze przez miesiac :)

Edytowane przez tmdag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, misiaki, chodzi mi o takie coś:

 

strukturac02.jpg

 

Tak jak mówiłem - bąble w bąblach dodają temu życia. Jakiś SSS shader + bump/displace, dograć żeby mi mesha nie dziurawiło i jesteśmy w domu :) Wszystkie Wasze nauki wyciągnięte i przetestuję różne metody bo to moje to się z 3,5 min generuje .. trza przyspieszyć :) Noi patent z shaderem zajebisty by był. Jeszcze łatanie krawędzi Albertowe wypróbuję i zobaczymy co tam się narodzi :)

 

 

Edit: Chyba tym wątkiem podwoiliśmy ilość postów Hudego :D

Edytowane przez beny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symciu, to shaderem walnąłeś??

No tak, ale shader nie da rady zrobić struktury w 3d. Można by zrobić iso-surface w renderze, bardzo dokładne (tym bardziej jeśli użyć CVEX Volume Proceurala), ale skoro to ma iść do iRaya, to również nie ma sensu. Musi być siatka, i to będzie ciężka siatka.

 

Tak jak kizia3d pisze można to isosurfacem machnąć.

 

 

EDIT: W gruncie rzeczy to jest wszystko to samo, bo pod spodem działa dokładnie ten sam kod. Poligonizacje z wokseli zawsze robi ta sama funkcja w HDK, niezależnie, czy robi to Convert Volume czy Mantra czy iso-surfaceSOP.

 

(ciekawe, kto to jest kizia3d z jednym postem... :))

Edytowane przez SYmek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kizia3D toz to Krzysio! heya :)

 

dla babki w bablach pobaw sie wyciaganiem punktow z voronoia i mnozeniem jednego przez drugiego z roznym Frequency (moze jakiegos loopa ktory by mnozyl voronoia z roznym req tak z 3-7 razy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh czesc Albert ;), witam jeszcze raz przedstawie sie moze bo faktycznie to pierwszy post :)

Krzysiek stefanski zwiazany z Alienfx oby nie do smierci ;)

cgartist mam na wizytowce wiec niech tak zostanie :)

dodalem sobie cierpien i zainstalowalem jakis czas temu Houdiniego i przepadlem :)

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by zrobić iso-surface w renderze, bardzo dokładne (tym bardziej jeśli użyć CVEX Volume Proceurala)

 

 

Tutaj dla przykładu wafel, który w ogóle nie istnieje w SOPach, ani jako volume, ani jako poligony. Dopiero mantra go generuje.

 

noiset.jpg

 

 

 

 

 

heh czesc Albert , witam jeszcze raz przedstawie sie moze bo faktycznie to pierwszy post

Krzysiek stefanski zwiazany z Alienfx oby nie do smierci

cgartist mam na wizytowce wiec niech tak zostanie

dodalem sobie cierpien i zainstalowalem jakis czas temu Houdiniego i przepadlem

 

pozdrawiam

 

Witam! Ano właśnie, a ludzie mówią, że nie ma takich. Potem się okazuje że po domach pół Polski rzeźbi w nodach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Cię kiziu na forum, noi wstrzeliłeś się na ostro, że tak powiem, bo rewelacyjnie wygląda patencik z isosurface!

 

...Witam! Ano właśnie, a ludzie mówią, że nie ma takich. Potem się okazuje że po domach pół Polski rzeźbi w nodach

 

Dokładnie :D ale fajnie, że dowiadujemy się o nowych ludziach w Polsce działających w tym sofcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności