Skocz do zawartości

Real Flow - Pytanie i problem


herm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam takie pytanie do speców od real flow.

W moim projekcie chce użyć real flow do stworzenia animacji biegnącej postaci która zbudowana jest z cząsteczek wody.

Coś takiego jak tutaj

Z tego linka chodzi mi głownie o to biegnięcie , nie musi być tam żadnego morphingu.

 

Póki co próbowałem za pomocą fill object tylko, że te cząsteczki są w środku i to za bardzo nie przypomina tego efektu który widać w tym filmiku, bo reaguja na ruch wg praw fizyki.

 

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi czego w real flow użyć żeby uzyskać taki efekt albo wskazać jakiś tutorial który pokazuje jak to się robi.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

prawa fizyki w realflow sam definiujesz.. jak nie dodasz gravity to grawitacji nie bedzie.

mozesz uzyc zcasteczek jako emitera, jezeli nie chesz sie babtac w skrypty, poprostu wyexportuj randomowo porozrzucane punkty na postaci animujacej sie, wrzuc to do realflowa i uzyj tych punktow jako obiekt emittera.

 

ps. realflow nie jest pluginem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu wyexportuj randomowo porozrzucane punkty na postaci animujacej sie, wrzuc to do realflowa i uzyj tych punktow jako obiekt emittera.

 

Lub też, możesz zastosować GridFluidDomain i emitter po wcześniejszym przygotowaniu modelu np. w maxie. Poniżej bardzo fajny tutek w pdf krok po kroku:

http://luismma.wordpress.com/2010/10/05/how-to-get-animated-characters-with-gfd/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawa fizyki w realflow sam definiujesz.. jak nie dodasz gravity to grawitacji nie bedzie.

mozesz uzyc zcasteczek jako emitera, jezeli nie chesz sie babtac w skrypty, poprostu wyexportuj randomowo porozrzucane punkty na postaci animujacej sie, wrzuc to do realflowa i uzyj tych punktow jako obiekt emittera.

 

ps. realflow nie jest pluginem.

Wiem, że nie jest :) ale nie mogłem znaleźć tematu odpowiedającego real flow, to uznałem że w związku z tym, że real flow ma plug in do exportowania do maxa to wrzucę to ttutaj :)

 

Moze nie chodziło mi o grawity tylko, że cząsteczki sie poruszały w środku tego filled object.

 

@ApaczoS

dzięki za tutorial, zaraz sobie obejrzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie chodziło mi o grawity tylko, że cząsteczki sie poruszały w środku tego filled object.

 

Do tego uzywasz exclusive links zamiast global links by samemu zdefiniowac jaki obiekt na jaki dziala (i jaki force oddzialywuje na twoje czasteczki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności