Skocz do zawartości

[3dsmax] Świecący obiekt, materiał


Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, mam takie pytanie, absolutnie nie wiem jak to się robi i czego szukać, więc muszę was spytać.

Przykładowo, taka scena. Jesteśmy w środku sześcianu, polygony odwrócone więc ściany się renderują, po środku jest kulka. Ta kulka jest koloru czerwonego i świeci, emituje światło które widać na ścianach, wtedy ścianki są lekko czerwone. Próbowałem przez materiał, dać self-ilumination, wtedy faktycznie materiał jest widoczny ale nie emituje żadnego światła. Jeśli wstawić w obiekt omni, to emituje światlo ale wewnątrz kulki więc nic to nie daje na ścianki. Jeśli wystawić omni przed kulkę, to będzie światło, ale nierównomiernie rozprowadzone, już nie wspominając o tym że na kilku ściankach będzie cień kulki. Tutaj się korzysta z tego calego raytrace? (nie mam pojęcia co to). Ogólnie chcialem zrobić świetlówkę np., długi cylinder który emituje światło, i ni cholery nie mam pojęcia jak to rozwiązać.

 

Nie musicie mnie prowadzić krok po kroku, wiem, że większość tego tutaj nie lubi, ale naprowadźcie chociaż czego szukać, jakich opcji się trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeżeli renderujesz mental rayem, to do diffuse materiału który ma świecić wrzucasz mapkę 'output'.

Można też zrobić taki myk, że jak już wrzuciłeś omini do kuli, to w jego właściwościach wyłączasz cienie i iluminację dla tej kuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności